HTC Wildfire idealan za posao i zabavu

Učlanjen(a)
11.06.2009
Poruka
505
Brzo se povezuje sa internetom i čini surfovanje ekstremno laganim, ima baterijsku lampu, geolokaciju, a čita PDF, Word i Excel formate… Reč je o novom telefonu iz HTC-a, Wildfire, namenjenom mladim poslovnim ljudima koji više ne moraju da nose laptop sa sobom - imaju telefon.
61199_htc_f.jpg

Widlfire ili "divlja vatra", zaista opravdava naziv telefona koji ima ekran osetljiv na dodir sa mogućnošću zumiranja, a teži svega 118 grama.

Ovaj telefon pokreće Android 2.1, a s obzirom na to da ima ekran osetljiva na dodir, na samom kućištu koje veoma lepo leži u ruci ima samo šest dugmića. Prvi je za meni, zatim za povratak na standardni ekran, dugme za pretraživanje, za povratak na prethodnu stranu, za pojačavanje i utišavanje telefona, i jedno dugme kojim se telefon zaključava i isključuje. Na kućištu se još ističu USB konektor, standardni 3,5-milimetarski izlaz za slušalice i objektiv kamere na metalnoj pločici sa zadnje strane sa malim ugrađenim LED blicom i opcijom digitalnog zumiranja.
Prilagođen ekran


Ekran je dovoljno velik za upravljanje telefonom prstima, kao i sami tasteri za poziv i prekid veze, tako da je proces telefoniranja i kucanja poruka maksimalno olakšan.
Početni ekran u velikoj meri može da se prilagodi, proširi i izvan početne širine, čime se dobija dovoljno prostora za dodavanje informacija koje su vam najznačajnije, kao i alata i aplikacija koje će vam olakšati život. Na raspolaganju vam je takozvanih sedam početnih ekrana. To vam omogućava da raspoređujete i brzo pristupate ekranu sa porukama, satu sa vremenskom prognozom, audio plejeru… Ono zbog čega volimo HTC je i to što sami možete da kreirate svoj ekran i poređate ikonice i aplikacije koje su vam potrebne.


Aplikacije

Što se aplikacija tiče, na raspolaganju su vam sve one na koje smo već navikli, kalendar, digitron, radio, Google market, diktafon, ali i neke koje do sada nismo videli. Jedna od njih je i baterijska lampa ili Footprints gde možete da zabeležite svoje uspomene sa letovanja, ali i Google talk. Zatim tu je HTC Caller ID aplikacija koja vam u imenik unosi brojeve telefona svih vaših prijatelja sa Facebooka i označava njihove rođendane na kalendaru. Još jedna nova i veoma interesantna aplikacija je Google maps koja vam pokazuje gde se nalazite i interna GPS antena.
Za trenutke razbibrige na raspolaganju vam je mnoštvo igrica i zezalica kao što je horoskop.

Društvene mreže

Widlfire je potpuno prilagođen korišćenju društvenih mreža bilo da je reč o Facebooku ili Twitteru. Do njih možete doći ili preko bežičnog interneta koji ovaj telefon podržava ili standardnim 3G ili GPRS-om. Za društvene mreže vam je na raspolaganju i posebna opcija Friend Stream, koja vam omogućava da uvek dobijate novosti o svojim prijateljima sa Facebooka, ali i da aploudujete video isečke na Youtube ili da direktno ubacujete slike sa telefona na Facebook, Flickr Twitter.

Divlji, a intuitivan


Ono što nam je između mnoštva drugih aplikacija privuklo pažnju je i to što telefon sam smanjuje jačinu zvona kada ga uzmete u ruke, a automatski je povećava ako ga stavite u džep ili tašnu. Ali to nije sve, ako telefon počne da zvoni u nezgodnom trenutku, dovoljno je da ga okrenete i to je sve. Zvono će se isključiti.

Snimanje
Što se snimanja i fotografisanja tiče, na raspolaganju vam je mnoštvo opcija od podešavanja svetlosti, kropovanja slika i određivanja da li želite da vam slika ili video budu u crno-belom formatu ili ne.

SPECIFIKACIJE
Mreže : 850Mhz, 900Mhz, 1800Mhz, 1900Mhz, HSDPA,
Dimenzije : 106.8 x 60.4 x 12 mm
Težina : 118 grama
Oblik : monoblok,
Procesor : Qualcomm MSM 7225, Takt : 528 MHz
Baterija:
Vrsta : Li-Ion
Kapacitet : 1300 mAh
Ostalo : vibracija, kompas, akcelerometar,
Ekran:
Tip : TFT
Broj boja : (24-bit) 16.777.216 boja
Rezolucija : 240x320 piksela
Ostalo : osetljiv na dodir
Kamera:
Orijentacija sočiva : sa zadnje strane
Broj piksela senzora : 5 megapiksela
Rezolucija fotografija : 2592x1944 piksela,
Ostalo : video zapis, blic, autofokus,
Zvuk:
Format melodija : mp3, aac, wav,
Ostalo : spikerfon, fm radio prijemnik,
Memorija:
Interna- Kapacitet : 384 MB
Eksterna- Podržani formati : microSD (Trans Flash), Maximalno podržano : 32768
Operativni sistem:
Vrsta : Android
Verzija : v2.1
Podržani formati : aac, wav, mp3, mp4, wma, 3gp, DivX, XviD, H.263, H.264,
Osnovne funkcije : kalkulator, kalendar, alarm,
Napredne : snimanje glasa,
Komunikacija:
Lokal- Kablom na : USB 2.0 port, 3.5' audio
Udaljeno- Prenos podataka : GSM (9,6 Kb/s), GPRS (115 Kb/s), EDGE (236 Kb/s), HSDPA
WAP pretraživač : 2.0
Podržane tehnologije : SMS, EMS, MMS, WiFi, GPS, SyncML,




 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
10.12.2009
Poruka
9
Ja ga koristim i prezadovoljna sam. Do sad nisam koristila smart phone-ove ali sam ovim prezadovoljna i definitivno tesko da cu se vratiti na Nokiu. Brz je jako i na internetu i po menu-ju. Jednom recju super telefon.
 
Član
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
37
za koliko se € moze otprilike nabaviti nov ali bez ugovora ako slucajno neko mozda zna?
 
Učlanjen(a)
03.11.2010
Poruka
24
pa ja sam uzeo za 150 evra preko veze a sad ne znam do 200 evra ili 250...sto se tice brzine telefona nije nesto brz ume da zakoci i to dosta...:))
 
Član
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
37
e sad sam razocaran, mislio sam da je to straha telefon koji skoro pa i nema mane, a gleajuci i cijenu naravno, a mozeli mu se bar pogledati kroz prste sto se tice tog kocenja?
 
Učlanjen(a)
03.11.2010
Poruka
24
pa ono iskreno moze...ali dosta aplikacija kao sto su na primer bubnjevi otkud znam dosta aplikacija koce..ali kako kazu android softwer je jos uvek svez tako da ne mozemo nista na pocetku ne mozemo puno da ocekujemo svaki fon ima manu...telefon je dobar znaci ima sve zivo ali bukvalno sve!!aplikacije za njega su extra samo ta jedina mana sto koci...i igrice na njemu koce....ali fon je super! :)
 
Član
Učlanjen(a)
18.09.2010
Poruka
1
Ja cu ga kupiti. Ali sam ga drzao u ruci i koristio ga jedno vreme i mogu reci da je za te pare ODLICAN!!! I svi sto kazu da je los zbog ekrana, mogu da kupe slobodno drugi ako im se ovaj ne svidja. ALI JE EXTRA FON!!!
 
Član
Učlanjen(a)
26.12.2010
Poruka
2
Oдличан телефон, лепо се показао код мене. мада има још пуно да учим али за сада је одличан. посебно је добар за оне који куцају много порука. брже се куца, само мало треба да се навикне на тачскрин пошто га раније никад нисам користио.
 
Natrag
Top