HTC HD2 - i mobilni telefon i kompjuter

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
HTC HD2 - i mobilni telefon i kompjuter


Na srpskom tržištu nedavno se pojavio mobilni telefon HD2 tajvanskog proizvođača HTC, koji po karakeristikama spada u "pametne" telefone (smartphone), ali je po stvarnim mogućnostima i brzini veoma blizu personalnih računara.


v156653p0.jpg



HTC-ov komunikator HD2 radi pod Windows Mobile operativnim sistemom, sa procesorom koji ima radni takt od jednog gigaherca, što je vrlo blizu brzinama centralnih procesora u kućnim računarima, a ekran je osetljiv na dodir i ubedljivo je najveći u ponudi mobilnih telefona današnjice, jer ima dijagonalu od 10,7 centimetara (4,3 inča).

Uređaj nema spoljnu tastaturu osim nekoliko sistemskih tastera, a sva manipulacija aplikacijama na mobilnom telefonu obavlja se dodirom ekrana prstima ili virtuelne QUERTY tastature, kojom se mogu pisati tekstovi, SMS poruke, mejlovi ili birati telefonski brojevi.

Telefon podržava GSM, EDGE i 3G mobilne mreže, preko kojih se može povezati na Internet, a to isto može da se uradi bežično preko "vajreles" veze (Wi-Fi), dok sa drugim mobilnim telefonima ili kompjuterima se konektuje preko Bluetootha ili USB kabla.

HD2 podržava Windows Office aplikacije u verziji za mobilne telefone (Word, Excel, Internet Explorer...), tako da nije potrebno veliko znanje za upotrebu, ukoliko korisnik već dobro barata sa kućnim računarom, a kao i Blackberry uređaji, podržava slanje i prijem elektronske pošte na e-mail vlasnika u realnom vremenu.



v156653p1.jpg



Zanimljivost predstavlja i to što taj komunikator poseduje i satelitsku navigaciju (GPS), koja uz učitavanje digitalnih mapa može da posluži i kao navigator u automobilima, a uz to ima ugrađeni elektronski kompas i senzor koji prepoznaje pokrete, tako da fotografije uvek vraća u vertikalni položaj, bez obzira kako okrećete uređaj u prostoru.

Ima ugrađenu kameru rezolucije pet megapiksela, uz blic sa LED diodama i spoljnu memoriju na SD mikro kartici, koja se može proširiti do 16 gigabajta, tako da se u telefonu može sačuvati veliki broj muzičkih numera, video klipova i fotografija.

Uprkos velikom ekranu i dimenzijama, HTC HD2 je prikladan za svakodnevnu upotrebu, a baterija je kapaciteta od 1.230 miliampersati, za koju proizvođač tvrdi da može da obezbedi do šest sati razgovora i do 490 sati (20 dana) u režimu mirovanja.



Izvor: Mondo
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
1
Ne znam zasto svi preskacu HTC Diamond 2. Takodje odlican telefon, perfektnog izlgeda i kvaliteta izrade, a isto je kao i ovaj hd2 i telefon i kompjuter. Meni prima normalno postu, salje postu, odlicna virtuelna tastatura... U svakom pogledu fenomenalan telefon, a manje je glomazan od HD2.
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
125
Mislim da je telefon trenutno bez premca... Ali cena je dosta jaka...
 
Član
Učlanjen(a)
04.03.2010
Poruka
1
Zvanicno ga prodaju VIP i Telenor, nije kodiran i moze da radi na svim mrezama. Postoji i u ponekoj od specijalizovanih prodavnica a cena je niza
za oko 100 e
 
Motherfucker xD
Član
Učlanjen(a)
30.08.2010
Poruka
587
PA baterija ti traje jedan dan ako visis ceodan na njemu tel. je extra imam ga mesec i prezadovljan sam i (snaga baterije se smanjuje ako ga nezakljucavas tj. ugasis svetlo tada moze da izdrzi i do 3 dana.....nego jel zna neko neq besplatnu navigaciju za njega nek postavi link il nesto drugo ;)
 
Član
Učlanjen(a)
02.03.2010
Poruka
4
Oprez!!!!! Puno je kineskih kopija koje su preplavile nase trziste.Dugo se HTC odupirao ali......
 
Natrag
Top