Hronologija Jehovinih svedoka

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1877. “ Kraj ovoga sveta koje je kraj jevandjelja i pocetak mileniuma bice mnogo pre nego sto mnogi ljudi misle. Naravno mi smo vec usli u period promene, koja ce biti vreme velike nevolje, koja nije bila odkako je sveta.” C.T. Russell, Three Worlds, and the Harvest of This World, p. 17).
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1880. "Nema potrebe da ponovo cujemo dokaze da je sedma truoa pocela sa svojom vesti A.D., 1840 ., i da ce nastaviti sve do 1914, kad pocinje vreme neznabozaca. Biblija dokazuje da Gospod dolazi po svoju Nevestu 1874. godine. (Zion's Watchtower November, 1880 p. 1)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Svoje vernike su uveravali da je njihiova hronologija Bozje otkrivenje koje nikad ne moze da promasi.

1894. " Nema nikakvog razkloga da menjamo godine, niti kad bismo i hteli ne mozemo ih promeniti. To su, mi verujemo, Bozijii datumi, a ne nasi. . Oni dokazuju da godine 1914, nije pocetak, nego kraj vreme." (Watchtower July 15, 1894, p 266; p 1677 reprints)

1897. "Mera piramide je 3416 inci, simbol 3416 godina. Ovo racunanje pokazuje 1874. godinu kao pocetak velike nevolje.." (Russell, Studies in the Scriptures: Thy Kingdom Come, Series III, p. 342, 1897 edition [1916 edition changed to read:

U izdanju ove knjige 1916. onda kada je Russel umro, ova izjava je promenjena.

1897. "Mera piramide je 3416 inci, simbol 3416 godina. Ovo racunanje pokazuje 1874. godinu kao pocetak velike nevolje.." (Russell, Studies in the Scriptures: Thy Kingdom Come, Series III, p. 342, 1897 edition [1916 edition changed to read:

U izdanju ove knjige 1916. onda kada je Russel umro, ova izjava je promenjena.

Popravljeni tekst glasi:

"Pronasli smo da 3457 inci predstsavljaju 3457 godina tako Piramide svedoce da je blizu 1914. godina kada ce poceti vreme nevolje.”
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1889. " U vremenu od 26, godina sve svetske vlade bice oborene i rasformirane.”
(C.T. Russell, Studies in the Scriptures, Vol. 2, p. 98-99, 1889)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Sa ovim propalim datumima mozes ispuniti citave stranice jedne knjige. Pitam se kako kad neko to procita i dalje moze ostati Jehovin Svedok???

Ja se divim Zaokretu...
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sa ovim propalim datumima mozes ispuniti citave stranice jedne knjige. Pitam se kako kad neko to procita i dalje moze ostati Jehovin Svedok???

Ja se divim Zaokretu...

Mire, ne samo jedne knjige newgo čitave biblioteke. Uostalom, zar nikome nije palo na pamet pitanje čemu tolika opsednutost poslednjom knjigom NZ i besomučno traganje za datumom drugog Dolaska? Istini za volju bilo je takvih opsesija i ranije, recimo oko 1000 godine, ali ne u toj meri i ne sa takvim posledicama. Umesto da Bogu prepustimo sve, a mi da živimo evanđelje najbolje što možemo, mi treba da izaberemo šta? Besomučno traganje za datumom drugog dolaska? Čitavu teologiju stvarenu oko toga. Nudi nam se da vanvremensko biće, onoga koji je izvan vremena, neshvatljivog ali i bliskog, ograničimo ljudskim?

Sve to je proizvod bukvalnog shvatanja Svetog PIsma. Još kada se na to doda činjenica da većina "pobunjenika" nije znala ni alfabet da prepozna, o tome da im je koine bio stran kao što je danas nama kineski, da im aramejski predstavlja špansko selo, o hebrejskom da i ne govorim, onda dobiješ ovakve gluposti. Čarls Tejz Rasel, je pre nego što će osnovati svoje Istraživače Biblije bio Adventista, kao i oni bio je opsednut knjigom otkrovenja. A sve to potiče od Milerovog pokreta i "prorokovanja" drugog dolaska 1840-ih. Indikativno je da takvi pokreti nastaju među Sola Scriptura denominacijama, gde valjda nalaze pogodno tle.

Mi hrišćani sa radošću i strahom Božijim treba da očekujemo ponovni susret sa Bogom, ali ne i da čitavu veru zasnivamo na tome. Naša vera je vera u Vaskrslog. Ne u Sudnji Dan.

Da li je Isus rekao da taj dan dolazi kao "lopov u noći"? Jeste. Da li je rekao "da bdimo" ? Jeste. Ali nije rekao, uzmite i računajte, sabirajte i oduzimajte, množite i delite, kompjutere da uzmete, mešajte babe i žabe i prorokujte Dan Sudnji. Da li je za to osnovao Crkvu svoju? NE! Da li je rekao "zlouptrebljavajte pismo"? NE! A oni to rade.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, ne samo jedne knjige newgo čitave biblioteke. Uostalom, zar nikome nije palo na pamet pitanje čemu tolika opsednutost poslednjom knjigom NZ i besomučno traganje za datumom drugog Dolaska? Istini za volju bilo je takvih opsesija i ranije, recimo oko 1000 godine, ali ne u toj meri i ne sa takvim posledicama. Umesto da Bogu prepustimo sve, a mi da živimo evanđelje najbolje što možemo, mi treba da izaberemo šta? Besomučno traganje za datumom drugog dolaska? Čitavu teologiju stvarenu oko toga. Nudi nam se da vanvremensko biće, onoga koji je izvan vremena, neshvatljivog ali i bliskog, ograničimo ljudskim?

Sve to je proizvod bukvalnog shvatanja Svetog PIsma. Još kada se na to doda činjenica da većina "pobunjenika" nije znala ni alfabet da prepozna, o tome da im je koine bio stran kao što je danas nama kineski, da im aramejski predstavlja špansko selo, o hebrejskom da i ne govorim, onda dobiješ ovakve gluposti. Čarls Tejz Rasel, je pre nego što će osnovati svoje Istraživače Biblije bio Adventista, kao i oni bio je opsednut knjigom otkrovenja. A sve to potiče od Milerovog pokreta i "prorokovanja" drugog dolaska 1840-ih. Indikativno je da takvi pokreti nastaju među Sola Scriptura denominacijama, gde valjda nalaze pogodno tle.

Mi hrišćani sa radošću i strahom Božijim treba da očekujemo ponovni susret sa Bogom, ali ne i da čitavu veru zasnivamo na tome. Naša vera je vera u Vaskrslog. Ne u Sudnji Dan.

Da li je Isus rekao da taj dan dolazi kao "lopov u noći"? Jeste. Da li je rekao "da bdimo" ? Jeste. Ali nije rekao, uzmite i računajte, sabirajte i oduzimajte, množite i delite, kompjutere da uzmete, mešajte babe i žabe i prorokujte Dan Sudnji. Da li je za to osnovao Crkvu svoju? NE! Da li je rekao "zlouptrebljavajte pismo"? NE! A oni to rade.

Pa najgore je kad neko uzme otkrivenje i na njemu bazira svoju teologiju. To ne radi ni jedan ozbiljan teolog, jer to je prorocanska knjiga cije prorostvo Bozje sluge razumeju tek neposredno pre kraja ili tokom desavanja.

Otkrivenje nije razumljivo unapred, ni sotoni ni Bozjim slugama. Pa zamislite da Bog otkriva plan svog napada vekovima unapred? Izgubio bi rat!!!

Zato Pismo i kaze da "taj dan i cas niko ne zna" , jer kad bi sotona znao dogadjaje, pripremio bi se!

Otkrivenje je zato i pisano da pruzi osnovne informacije Bozjim slugama kako da "ne budu prevareni"..

I tu su date neke osnovne informacije desifrovane, a druge su ostale sakrivene, jer ne smeju se otkrivati. To su stvari poput broja zveri i sl.. koje su i dalje numerickog oblika sakrivene. Inace, kada se numericki kod pretvori u fizicki oblik dobijaju se slike i simboli, pa tako imamo azdaje , konje, vetrove, strele, munje itd.. Da sad ne duzim kako to sve funkcionise, jer tako funkcionise gotovo sve, od gledanja u solju , karti, tumacenja snova itd.. gde se kodovi pretvaraju u slike i simbole.. jer nas svet uopste nije fizicki vec digitalni, a mi smo bioloski kompjuteri koji obradjuju digitalne informacije, cije su oci zapravo monitori koji pretvaraju kodove u slike.. i to je nas svet, koji vidimo osecamo i mislimo da je stvaran, a u stvari je sve u obliku informacija i kodova - nevidljivo.. (tu i Laodikeja gresi kad nalazi neke podudarnosti koje su posledica delovanja Boga na stvarnost, i umesto da pita Boga licno on preracunava).

Elem..

Kada se dogadjaji pocnu odvijati, Bozje sluge ce razumeti smisao, ali niko drugi osim njih!

Otkrivenje je Bozja tajna!

Informacije iz te knjige ne pripadaju dakle svima! Vec samo onima koji su Bogu od poverenja!

"Mnogi će se očistiti, ubeliti i okušati; a bezbožnici će raditi bezbožno, niti će koji bezbožnik razumeti, ali će razumni razumeti." (Danilo 12)

"Ko ima mudrost neka izracuna broj zveri.."

Samo oni koji su "mudri" i imaju Bozje "shvatanje" tajni, i kojima on veruje ce razumeti poruku, ostali to nece moci!

Zato nasa crkva to ne tumaci, to je na pojedincima da shvate...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Sa ovim propalim datumima mozes ispuniti citave stranice jedne knjige. Pitam se kako kad neko to procita i dalje moze ostati Jehovin Svedok???

Ja se divim Zaokretu...

Mire, potpuno se slazem sa tobom. Kad razuman covek samo procita te njihove mnogobrojne i suprotne izjave, svako moze da shvati da tu nema istine. Sta onda da radi? Ili da odustane od jeresi ili da zatvori oci pa da i dalje ljuta po mraku.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, potpuno se slazem sa tobom. Kad razuman covek samo procita te njihove mnogobrojne i suprotne izjave, svako moze da shvati da tu nema istine. Sta onda da radi? Ili da odustane od jeresi ili da zatvori oci pa da i dalje ljuta po mraku.

Pa vidi Marko, svako ima pravo da veruje sta zeli ili u ono sto mu se svidja. Mislim da je postenije reci "ja nemam dokaze, meni se tako vise svidja" nego tvrditi da nesto mozes da dokazes, a nisi to u stanju...

Tako nam samo oduzima vreme, jer mi mu zelimo pomoci. Kad bi znali da nece da prihvati namerno, ne bi se ni trudili..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
jer to je prorocanska knjiga cije prorostvo Bozje sluge razumeju tek neposredno pre kraja ili tokom desavanja.

Netačno, zato se i zove Otkrivenje jer je otkriveno, znači nije sakriveno. Svakako da ljudi ne razumiju sve, ali ono glavno razumiju.

Po tebi bi se trebalo zvati Neotkrivenje ili Otkrivenje samo za ljude na kraju.

Pa zamislite da Bog otkriva plan svog napada vekovima unapred? Izgubio bi rat!!!

Što bi izgubio kada Bog ne može da izgubi.

Zato Pismo i kaze da "taj dan i cas niko ne zna" , jer kad bi sotona znao dogadjaje, pripremio bi se!

Grčki glagol OIDEN (znati) ima više značenja, svakako da Otac zna, ali zna i Isus, kakav je to domaćin koji ne zna kada će doći kući. Oiden je upotrebljen u smislu objave, samo će Otac objaviti dolazak Isusa,a ne da Isus ne zna. A to je u skaldu sa stihom da će Otac pokazati ili objaviti dolazak Isusa.

To su stvari poput broja zveri i sl..

pa to je baš otkriveno. Broj zvijeri je stanje ljudi koji su u zlu.

Kada se dogadjaji pocnu odvijati, Bozje sluge ce razumeti smisao, ali niko drugi osim njih!

tada će biti otkriveni samo neki djelovi koji sada nisu potrebni za razumijevanje, ovo kod tebe je totalna besmislica, baš ono što je bitno to je otkriveno da bi ljudi bili spremni.

Otkrivenje je Bozja tajna!

Pa sam naziv je suprotan tajni. Čuj Otkrivenje,a tajna. Baš pričaš besmislice. Samo mali djelovi su ostali nepoznati, čak je Jovanu naređeno da jedan dio ne piše koji je on htio zapisati.

Zato nasa crkva to ne tumaci, to je na pojedincima da shvate...

Zato vaša crkva propada jer ne priprema ljude za dolazak Isusa H. prava crkva (Božja) to uvijek radi.
 
Natrag
Top