Hronologija Jehovinih svedoka

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Jehovini svedoci su prorekli:

1966 "PREMA IZVESTAJIMA BIBLIJSKE HRONOLOGIJE 6000 GODINA OD STVARANJA COVEKA ZAVRSICE SE 1975. godine i sedmi deo od 1000 godina ljudske istorije ce poceti u jesen 1975." (Life Everlasting in Freedom of the Sons of God, 1966, p. 29-30)

1966 "Diskusija o 1975. prevazisla je sve, ‘Nova knjiga dokazuje nam da shvatimo da je Armagedon, u stvari, vrlo blizu.”(Watchtower 15/10/1966, p 629)

Pojavila se mala greska:
1. Godine 1975 ljudska istorija nije dosla svome kraju, vec ljudi i dalje zive i deluju.
2. Armagedon nije nastao 1975 kao sto su verovali da ce biti.
3. Hiljadugodisnje carstvo ko je su cekali, nije pocelo te godine.
U cemu je problem? Zasto toliko mnogi i tako veliki promasaji?


1967 "Mislite upravo da 1975. godina oznacava kraj 6000 godina ljudske istorije... DA LI CE TO BITI VREME KADA CE Bog unistiti gresnike? To svakako moze da bude, ali mi cemo cekati da to vidimo,”(Watchtower, 1/5/1967, p 262)

Cekali su i to nisu docekali.
Kad oni kazu da Bog unisti gresnike, oni misle da su svi ljudi gresnici osim njih.
Meni su o to vreme licno rekli, od 1, januara 1975. godine tebe vise nece biti jer nisi Jehovin svedok.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1922 "Mi nemamo nikakve sumnje u pogledu hronologije koja se odnosi na 1874. 1914. 1918 i godine; i Bog je stavio svoj pecat na 1914. i 1918. bez ikakve pogreske. " (Watchtower, p. 150, May 15, 1922)

Zaista nema greske samko se nista od prorecenog nije ispunilo.
Nema Bog nikakvog posla sa tom papazjjanijom.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Posto se nije desilo ono sto su propovedali da ce se desiti 1914. godine, Russell je hrabrio vernike da se ne razocaraju, jer ce se objavljeni dogadjaji desiti 1915. godine.

A dobro sada obratite paznju sta je izjavio njegov naslednmimk Ruterfiord:


1917 'Nema sumnje, sotona je verovao da ce hiljadugodisnje carstvo biti uspostavljeno 1915. godine. (Studies In The Scriptures, Vol 7, The Finished Mystery, p. 128)

A to je upravo verovao i izjavio njegov predhodnik, Russell.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Imam samo jedno pitanje.

Po Jehovinim svedocima, i iz gornjeg citata Ruterfiord-a - od koga je sotona čuo da će hiljadugodisnje carstvo biti uspostavljeno 1915 godine, da li od svedoka pa im je poverovao, ili je to bilo njegovo ( sotonino uverenje - pa je to ON to lično otkrio svedocima, koji su tako došli do te godine.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Imam samo jedno pitanje.

Po Jehovinim svedocima, i iz gornjeg citata Ruterfiord-a - od koga je sotona čuo da će hiljadugodisnje carstvo biti uspostavljeno 1915 godine, da li od svedoka pa im je poverovao, ili je to bilo njegovo ( sotonino uverenje - pa je to ON to lično otkrio svedocima, koji su tako došli do te godine.

Kod JS je sve zamotano i zavezano da ni oni sami ne znaju o cemu se radi.
Kako ja razumem tu Ruterfordovu izjavu on zeli da kaze da ono sto je Russell prtopovedao, a on je to iznostio kad se nista nije desili 1914, i time je hrabreo vernike da i dalje veruju, a Ruterford to pripisuje sotonskom propovedanju. To pokazuje koliko je on cenio svoga pethodina i osnivaca Studermata Biblije.


Russell je bio trgovac, bez ikakvog teoloskog vaspitanja, a Ruterford je bio pravnik, sudija, ali ni on pojma nije imao o hriscanstvu niti o bibliji. Evo i jedne od nujegovih gluposti:

1918 "Tako sa poverenjem mozemo ocekivati da ce godina 1925. biti obelezena povratkom Avrama, Isaka, Jakova i vernih ostalih proroka, posebno onih koji su imenovani u Jevrejima 11. poglavlju.”
(Millions Now Living Will Never Die, p. 89)

Ruterford je umro 1942. godine, a nije docekao da se sretne sa patrijarsuma Starog zaveta.

Ipak ti toliki promasaji nisu bili dovoljni za JS, oni su i dalje nastavili da odredjuju datume i godine a od svega toga nista nije bilo isprvno. Zato me cudi da iko moze imati poverenja u vodstvo one zajednice.

 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1920 "Stari sistem sveta zavrsava se i dolazi svom kraju i Novi sistem pocinje 1925. vaskrsenjem vernih is starih vremena...” (Millions Now Living Will Never Die. 1920 p. 97)

Pa nije bas veliki problem, izuzev sto nikakav sistem nije prestao, niti je ikakav novi poceo, a ni vaskrsenje mrtvi iz starih vremena nije se desilo. Pa sta se ona desilo???????

Pa desuilo se da ni oni koje je Rudervord odredio da nikad nece umreti, POMRLI SU!
To se ipak deslilo!!!!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kod JS je sve zamotano i zavezano da ni oni sami ne znaju o cemu se radi.
Kako ja razumem tu Ruterfordovu izjavu on zeli da kaze da ono sto je Russell prtopovedao, a on je to iznostio kad se nista nije desili 1914, i time je hrabreo vernike da i dalje veruju, a Ruterford to pripisuje sotonskom propovedanju. To pokazuje koliko je on cenio svoga pethodina i osnivaca Studermata Biblije.

Razumem.

Otuda i sukob između Ruterfordovih pristalica, i pristalica Russel-a, prilikom čega je Ruterford zabranio Russelove knjige jer su sadržavale mnogo grešaka i pogrešnih određivanja vremena.

Ne znam zašto Svedoci onda i dalje stoje na Russelovim stanovištima, ako ih je njegov naslednik Ruterfordo proglasio za sotonska.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Razumem.

Otuda i sukob između Ruterfordovih pristalica, i pristalica Russel-a, prilikom čega je Ruterford zabranio Russelove knjige jer su sadržavale mnogo grešaka i pogrešnih određivanja vremena.

Ne znam zašto Svedoci onda i dalje stoje na Russelovim stanovištima, ako ih je njegov naslednik Ruterfordo proglasio za sotonska.

Veoma je tesko razumeti sledbenike Russell ili Ruderforda. Russell jeste lupao gluposti. Njemu je bio cilj da izmisli nesto novo, drugacije od drigih verskih zajednica. Ruterford je odbacio njegovo ucenje i proglasio ga laznim. U tom je u pravu, jer tu i jesu razene fantazije i zablude.

Medjutim ni Riterford nije ucinio nista bolje od Russella. On je reorganizovao zajednicu, promenio ime od Studenti Biblije na Jehovini svedoci. Zajednica je podeljena u dve grupe koje su se delile i sukobljavale. Dok i Ruterford je nastavio isto sto i Russell. On je odmah "prorekao" da ce 1925. godine vaskrsnuti patrijarsi i preuzeti upravu nad ovim svetom.

Najvecu sramotu sto je on ucinio je izdradnja zamka u San Diegu navodno sa ciljem da u njemu primi vaskrsle patrijarhe. A kada je ta godina prosla i nista se od toga nije ispunilo, zamak je ostao kao vecna sramota i lutanje neupucenih ljudi. Njegov naslednik Nor, odbacio je tu glupost i prodao Kucu princeva, koja do danas postoji, ja sam je licno pronasao i video.

Medjutim. Ruterford je napisao 15 knjiga, koje se jedna drugoj suprotstacvljaju, a kada je on umro, Nor je odbacio svih 15 Ruterfordovih knjiga i od tada autori knjiga i clanaka u caospisima ne potpisuju svoje tekstove. Ovo donosi jos teze posledice na zajednicu, jer sve pogreske vise nisu promasaji pojedinaca, nego svih vernika, tj zajednice.

Veliko je cudo da ima ljudu da slede takve zbonjene vodje i to nije sam jedan ili dva dego takvi su svi.

Evo jos nekih Ruterfordovih bisera:

1923 'Godina 1925. svakako je odredjena Pismom. .. Hriscani imaju osnovu na kojoj mogu vise da oslone svoju veru nego Noje sto je imao(Kao sto Biblija otkriva) svoju veru u potop koji dolazi.” (Watchtower April 1, 1923, p. 106)


1923 "Nase je misljenje da je 1925.godina definisana Biblijom...” (Watchtower, p. 106, March 1, 1923)


Vidite, ti ljudi su se pozivali na Bibliju tvrdeci da imaju istinu, i pod plastom istine iznosili zablude, a jadan arod im je verovao, sve dok sramota nije dokazana.

Posle svakog promasala, mnogi su shvatili da su bili zavedeni i napustali zajednicu JS.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Veoma je tesko razumeti sledbenike Russell ili Ruderforda. Russell jeste lupao gluposti. Njemu je bio cilj da izmisli nesto novo, drugacije od drigih verskih zajednica. Ruterford je odbacio njegovo ucenje i proglasio ga laznim. U tom je u pravu, jer tu i jesu razene fantazije i zablude.

Medjutim ni Riterford nije ucinio nista bolje od Russella. On je reorganizovao zajednicu, promenio ime od Studenti Biblije na Jehovini svedoci. Zajednica je podeljena u dve grupe koje su se delile i sukobljavale. Dok i Ruterford je nastavio isto sto i Russell. On je odmah "prorekao" da ce 1925. godine vaskrsnuti patrijarsi i preuzeti upravu nad ovim svetom.

Najvecu sramotu sto je on ucinio je izdradnja zamka u San Diegu navodno sa ciljem da u njemu primi vaskrsle patrijarhe. A kada je ta godina prosla i nista se od toga nije ispunilo, zamak je ostao kao vecna sramota i lutanje neupucenih ljudi. Njegov naslednik Nor, odbacio je tu glupost i prodao Kucu princeva, koja do danas postoji, ja sam je licno pronasao i video.

Medjutim. Ruterford je napisao 15 knjiga, koje se jedna drugoj suprotstacvljaju, a kada je on umro, Nor je odbacio svih 15 Ruterfordovih knjiga i od tada autori knjiga i clanaka u caospisima ne potpisuju svoje tekstove. Ovo donosi jos teze posledice na zajednicu, jer sve pogreske vise nisu promasaji pojedinaca, nego svih vernika, tj zajednice.

Veliko je cudo da ima ljudu da slede takve zbonjene vodje i to nije sam jedan ili dva dego takvi su svi.

Evo jos nekih Ruterfordovih bisera:

1923 'Godina 1925. svakako je odredjena Pismom. .. Hriscani imaju osnovu na kojoj mogu vise da oslone svoju veru nego Noje sto je imao(Kao sto Biblija otkriva) svoju veru u potop koji dolazi.” (Watchtower April 1, 1923, p. 106)


1923 "Nase je misljenje da je 1925.godina definisana Biblijom...” (Watchtower, p. 106, March 1, 1923)


Vidite, ti ljudi su se pozivali na Bibliju tvrdeci da imaju istinu, i pod plastom istine iznosili zablude, a jadan arod im je verovao, sve dok sramota nije dokazana.

Posle svakog promasala, mnogi su shvatili da su bili zavedeni i napustali zajednicu JS.

Evo ja mogu da odgovorim najkrace na ovaj vas citat
" 1923 "Nase je misljenje da je 1925.godina definisana Biblijom...” (Watchtower, p. 106, March 1, 1923)"
"Nase je misljenje " i tako i dan danas,dakle nista nije nepogresivo,nista nije sto ne moze da se promeni,sem kod vas adventista i ostalih troicara koji drzite kompletnu nauku Elen vajt i cezara Konstantina.
I sta vise da se komentarise??? Ovo "Nase je misljenje " vazi i dan danas za sve stvari i objasnjenja,neka nas vreme i Jehova Bog demantuju ako smo nesto pogresno rekli u svom traganju za istinom.
Zar nije posteno reci
"Nase je misljenje " nego kako mi prenosimo Bozje misljenje ili slicno ...???
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Evo ja mogu da odgovorim najkrace na ovaj vas citat
" 1923 "Nase je misljenje da je 1925.godina definisana Biblijom...” (Watchtower, p. 106, March 1, 1923)"
"Nase je misljenje " i tako i dan danas,dakle nista nije nepogresivo,nista nije sto ne moze da se promeni,sem kod vas adventista i ostalih troicara koji drzite kompletnu nauku Elen vajt i cezara Konstantina.
I sta vise da se komentarise??? Ovo "Nase je misljenje " vazi i dan danas za sve stvari i objasnjenja,neka nas vreme i Jehova Bog demantuju ako smo nesto pogresno rekli u svom traganju za istinom.
Zar nije posteno reci
"Nase je misljenje " nego kako mi prenosimo Bozje misljenje ili slicno ...???

Rise, drago mi je da si tu i posebno ti se zahvaljujem na odgovoru.
Ti si stavio akcenat na izjavu "nase je misljenje". U opravu si, ali sta kazen na pocetak godnje izjave koju sam prilozio a ona glasi:

1923 "Godina 1925. svakako je odredjena Pismom."
Pa ako je odredjena pismom sta se posebno desilo 1925. godine? NISTA!

Jesu li ustali patrijarsi iz starog zveta? NISU!
Jesu li preuzeli upravu te godine nadf ovim svetim? NISU!
Pa reci sam, mogu li zaista hriscani na takvim obecanjima da grade svoju veru jace nego Noje u Potop?
Zar ne primecujes da je ovom neosnovanom izjavom i Biblija stavljena pod znak pitanja?
 
Natrag
Top