Hristov Zakon ili Deset Zapovesti (Tora)? Subota VS Nedelja?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To nije "razlog", to je samo "primer"!

Pa u razlogu se daje primjer, Mire hoće da promijenom terminologije promijeni suštinu, a ropstvo je bio povod za ponvno davanje zapov.

Evo primjera promijene terminologije u cilju umanjivanja značenja. Nije kurva nego je starleta

Ko da će to nešto da promijeni, tako za mješavinu paganizama i hrišć. su uveli termin inkulturizacija. Da bi sebe zavarali kako to više negativna pojava, iako je suština ostala ista.

Isto su promijenili imena paganskih bogova da bi sebe uvjerili kako su hrišć. misle da će promijenom promijeniti suštinu.

Tako više nisu Zevs, Apolon, Hermes nego Sv. Nikola, Đorđe itd. a isti paganski duh ostao.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne Adrian, jer upravo tradicionalne crkve muljaju, da bi izbegle da ispoštuju kriterijume spasenja zapisane u bibliji, koji su tako jasni da ih može razumeti i malo dete.

Već sam objasnio ovaj izraz DANAS, i on govori o duhovnom počinku izraženom u ovom izrazu DANAS, počinku koji je simbol ulaska u nebo i novu zemlju, u koji su uključeni POKAJANJE, OBRAĆENJE, I ODRICANJE OD GREHA, I POSLUŠNOST BOŽJIM ZAPOVESTIMA I SUBOTI, kao bitan preduslov za ulazak u počinak DANAS, i na kraju u nebesko carstvo i novu zemlju.

To je duhovni počinak o kome govori biblija, koji podrazumeva gore pomenute atribute.

"Pokajte se dakle, i obratite se da se očistite od greha svojih, da dođu vremena odmaranja od lica Gospodnjeg,
I da pošalje unapred narečenog vam Hrista Isusa,
Kog valja dakle nebo da primi do onog vremena kad se sve popravi, što Bog govori ustima svih svetih proroka svojih od postanja sveta"
( dela apostolska 3. 19 - 21 )

Dakle, Jevrejima poslanica 4 poglavlje govori o DVA aspekta počinka.

1. O FIZIČKOM POČINKU SVAKE SUBOTE.

2. O DUHOVNOM POČINKU KOJI SE OSTVARUJE POKAJANJEM, OBRAĆENJEM, I ODRICANJEM OD GREHA, I POSLUŠNOŠĆU BOŽJIM ZAPOVESTIMA I ULASKOM U FIZIČKI POČINAK SVAKE SUBOTE, KAO BITNIM PREDUSLOVIMA ZA ULAZAK U NEBO I NOVU ZEMLJU.

Jevreji vremena Isusa Navina ništa od ovoga nisu ostvarili, i zato nisu ušli u obećanu zemlju, i zato je Jevrejima poslanica 4 poglavlje i napisano, da nas upozori - da mi ne budemo neverni kao Jevreji onoga vremena, već da uđemo u fizički počinak svake subote, kako bi ušli i u duhovni počinak putem žive zajednice sa Bogom, kako bi na kraju ušli i u nebo, i novu zemlju.

Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
I nigdje mi ustvari nemamo POVEZANOST između Hrišćana i subote, osim u Kološanima 2,16, gdje nam opet Pismo jasno govori da je SUBOTA samo sjen,
---------------------------------------------------------------------------------




2:16 Da vas dakle niko ne osuđuje za jelo ili za piće, ili za kakav praznik, ili za mladine, ili za subote;

2:17 Koje je sve bilo sen od onog što htede da dođe, i telo je Hristovo.


Dakle, po logici Mireta i Adrijana ne treba da jedemo ni jelo ni piće, jer je to ukinuto jer je sjenka Hristove žrtve.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Zašto ne poštuješ Subotu – 4.BZ?
------------------------------------------------

Zašto Subotu posvećuješ Božjem Sinu Isusu,

a NE kako kaže ZAKON:

Izlazak 20,10

A sedmoga je dana subota, počinak posvećen JAHVI, BOGU tvojemu.

POSVEĆENA BOGU OCU JAHVI

???????????????????????????
=========================


Zašto naučavaš da je Božji Sin Isus = Stvoritelj,
a NE kako kaže ZAKON:

Izlazak 20,11

Ta i JAHVE je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima,


JAHVE BOG OTAC JE STVORITELJ

?????????????????????????????
===========================
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svet su stvorili OTAC, SIN, i SVETI DUH.

Subota je posvećena Bogu koji je zajednica ove tri ličnosti.

Ali hajde da snizimo merila i da kažemo "BOGU ELOHIMU ili JHWH - JAHVE KOJI JE STVORIO SVET"
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Isus i Zakon, svaka religija koja propovijeda samo jedno nije od Boga. Propovijedanje Isusa i Zakona ide zajedno.

To ovi stihovi dokazuju.

1 zapovest u NZ= I Tim. 2.5 ; 1.17
2 zapovest u NZ= I Kor. 10.14 ; Matej 4.10 ; I Jov. 5.21
3 zapovest u NZ=Rim. 1.18
4.zapovest u NZ=Marko 2.27 ; Luka 4.16 ;Jevr. 4.4
5 zapovest u NZ=Efes. 6.1
6......................=Matej 5.21 ; I Jov. 3.15
7......................= Matej 5.28
8......................=Efes. 4.28
9......................=Efes. 4.25
10....................= Rim. 7.7
-----------------------------------------------------------

Zakon oslikava karakter Božji,

Šta Isus kaže šta je uslov za dobijanje milosti spasenja.

Matej 19,17A on reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga. A ako želiš ući u život, drži zapovijesti.

Šta Pavle kaže?

Rimljanima 2,13
Ne, pred Bogom nisu pravedni slušatelji Zakona, nego - izvršitelji će Zakona biti opravdani.
---------------------------------------------------------

Kažu lažne religije da je Isus ukinuo Zakon.

Šta Isus kaže?

Matej 5,17
"Ne mislite da sam došao ukinuti Zakon ili Proroke. Nisam došao ukinuti, nego ispuniti.

Matej 5,18
Zaista, kažem vam, dok ne prođe nebo i zemlja, ne, ni jedno slovce, ni jedan potezić iz Zakona neće proći, dok se sve ne zbude.
---------------------------------------------------------

Šta Biblija kaže koja crkva je Božja?

Ona koja propovijeda i Jevanđelje i Zakon.

Matej 5,19 Ako ko pokvari jednu od ovijeh najmanjijeh zapovijesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskome; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome.

Ko su Božji sljedbenici?

Otkrivenje 14,12 Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
TKO je BOG
čije ZAPOVJEDI izvršava SIN G Yehošua
??????????????????????????????????????
Ivan 12,49

Jer nisam ja zborio sam od sebe, nego onaj koji me posla –

Otac - on mi dade ZAPOVIJED što da kažem, što da zborim.


Ivan 12,50

I znam: ZAPOVIJED njegova jest život vječni.

Što ja dakle zborim, tako zborim kako mi je rekao Otac.


IVAN 14,31

Ali neka svijet upozna da ja ljubim Oca i

da tako činim kako mi je ZAPOVJEDIO Otac.

Ustanite, pođimo odavde!


IVAN 17,4

Ja tebe proslavih na zemlji dovršivši djelo koje si mi DAO IZVRŠITI.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti se boriš protiv biblije biblijom.
To čine i Jehovini svedoci, jer kada im se ukaže istina putem reči, oni pokušavaju da tu istinu opovrgnu istom tom rečju Božjom.

To je nelogičan i paradoksalan princip.

Jer ako postoji jedna zapisana istina, protiv nje se ne može boriti nekakvom drugom istinom koja je u istoj toj bibliji, već se mora sagledati kontekst, da bi se recimo dva NAIZGLED suprostavljena teksta konsolidovala.

U tom smislu, ako u bibliji Isus kaže ""KO ODRŽI ZAPOVESTI MOJE" a na drugom mestu te zapovesti se nazivaju "BOŽJE" onda to znači "DA SU ZAPOVESTI UJEDNO I BOŽJE I ISUSOVE" jer su i Bog Otac, i Isus zakonodavci, koji su stvorili zapovesti.
 
Natrag
Top