Hristov Zakon ili Deset Zapovesti (Tora)? Subota VS Nedelja?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
"Culi ste da je receno starima oko za oko i zub za zub, A JA VAM KAZEM NE BRANITE SE OD ZLA , NEGO AKO TE KO UDARI PO DESNOM OBRAZU OKRENI MU I DRUGI"

TOGA NEMA U SZ!!!

Netačno ima.

Mudre izreke 25,21Ako je gladan neprijatelj tvoj, nahrani ga kruhom, i ako je žedan, napoji ga vodom.

Imaš i primjer Davida i Saula njegovog neprijatelja kako je postupao prema njemu David a kako Saul prema Davidu.

Dakle i u SZ imamo da treba pkazati ljubav prema neprijatelju.

A da sada će Mire reći da nema u udaranju, pošto formalno Mire shvata stihove bez smisla.

Oboreno.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Netačno ima.

Mudre izreke 25,21Ako je gladan neprijatelj tvoj, nahrani ga kruhom, i ako je žedan, napoji ga vodom.

Imaš i primjer Davida i Saula njegovog neprijatelja kako je postupao prema njemu David a kako Saul prema Davidu.

Dakle i u SZ imamo da treba pkazati ljubav prema neprijatelju.

A da sada će Mire reći da nema u udaranju, pošto formalno Mire shvata stihove bez smisla.

Oboreno.

TO NIJE ZAKON!

I JA SAM TRAZIO GDE JE ZABRANA ZAKLINJANJA U STAROM ZAVETU!

ZASTO LAZES???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
TO NIJE ZAKON!

I JA SAM TRAZIO GDE JE ZABRANA ZAKLINJANJA U STAROM ZAVETU!

ZASTO LAZES???

Jeste zakon. Inače se ne bi tako ponašao David nego bi skinuo glavu Saulu kada je imao priliku.

I JA SAM TRAZIO GDE JE ZABRANA ZAKLINJANJA U STAROM ZAVETU!

Pa imaš zabranu zaklinjanja u SZ, krivo, a smisao u NZ je isti. Nikako ne ne znači to nego pitaj Petra oko onoga što je obećao Isusu pa ga se odrekao 3 puta. Zbog toga je to tako rečeno u NZ.


Zar Biblija laže?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ima i ne sudite da vam ne bude suđeno. KOrejeva pobuna, Mojsije iako je znao da je upravu problem iznio pred Boga da Bog sudi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ima i ne sudite da vam ne bude suđeno. KOrejeva pobuna, Mojsije iako je znao da je upravu problem iznio pred Boga da Bog sudi.

TO NIJE ZAKON!!!

GDE JE ZAKON!?

I PITAO SAM ZA ZKLINJANJE!

Sta mi dajes tudja iskustva, to nije zakon vec ponasanje pojedinih ljudi!

Pokazi iz kojih su oni zakona zakljucili da se tako treba ponasati!

I prestani da izmisljas!

Jako si neposten!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
TO NIJE ZAKON!!!

GDE JE ZAKON!?

I PITAO SAM ZA ZKLINJANJE!

Pa zakon se upisuje u srcu to je ono što je tebi nepoznato.

Tako da ima zakon i za to. Pa dao sam ti za zaklinjanje i dao ti primjer da se ne sudi drugima.

Sta mi dajes tudja iskustva, to nije zakon vec ponasanje pojedinih ljudi!

Pa tebi je to nepoznato da se zakon primjenjuje u ponašanju.

Pokazi iz kojih su oni zakona zakljucili da se tako treba ponasati!

Iz Božjeg, neče valjda iz svog.

I prestani da izmisljas!

Jako si neposten!

Prema poniznima sam dobar, a prema ponositima kao ti neću biti dobar.
Jer tebe istina i ne zanima to si pokazao više puta.

tražio si dokaz da je svinja prljava i dobiješ onda kažeš da ćeš povjerovati ako ti se da i za ostale životinje. Dakle istina te ne zanima.

Tražiš za subotu dokaz izvan Biblije dobiješ ga, a onda ti ne odgovara period.

To je velika pokvarenost i bezobrazluk.

Sve ti je oboreno. Mire kaže "mi ne smatramo da je ikona Bog".

I proždrljvci ne smatraju da je trbuh Bog pa je to opet idolopoklonstvo.

Mire kaže duša je besmrtna, Biblija na 12 mjesta kaže da je smrtna.

Mire kaže da je Isus propov. mrtvima, a onda nađemo koji su to mrtvi.

Mire kaže da se subota ne mora držati i da je ukinuta, a nađemo da su je držali 70. godine i još 3 vijeka kasnije.

Mire kaže nova nauka u NZ, a ja nađem sve u SZ.

A onda si se zapetljao sa hardverom i softverom i duhom Božjim pa više ne znaš ni šta smatraš da je taj duh, nije osoba kažeš iako tvoja crkva kaže da jeste. Kažeš ne misle, nego samo žive, a tvoja crkva suprotno.

A piše da je to isti duh kao i životinja.

Mire kaže "što čovjek misli to je mjerilo". Biblija to osuđuje.

Mire kaže nema podjele zakona, a onda dijeli dekalog na 9 koje treba držati i 1 koju ne treba.

Tebe istina ne zanima, nego želiš da učenje PC uskladiš sa Biblijom, da ga nađeš u Bibliji.

A nema ga.

Zatim hoćeš promijenom terminologije da umanjiš pagansko shvatanje praznika kod pravoslavaca, pa tako nije miješavina paganizma i hrišć. nego inkulturizacija.

A to ti dođe ovako, nije kurva nego je starleta ili sponzoruša.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Pa zakon se upisuje u srcu to je ono što je tebi nepoznato.

Tako da ima zakon i za to. Pa dao sam ti za zaklinjanje i dao ti primjer da se ne sudi drugima.



Pa tebi je to nepoznato da se zakon primjenjuje u ponašanju.



Iz Božjeg, neče valjda iz svog.



Prema poniznima sam dobar, a prema ponositima kao ti neću biti dobar.
Jer tebe istina i ne zanima to si pokazao više puta.

tražio si dokaz da je svinja prljava i dobiješ onda kažeš da ćeš povjerovati ako ti se da i za ostale životinje. Dakle istina te ne zanima.

Tražiš za subotu dokaz izvan Biblije dobiješ ga, a onda ti ne odgovara period.

To je velika pokvarenost i bezobrazluk.

Sve ti je oboreno. Mire kaže "mi ne smatramo da je ikona Bog".

I proždrljvci ne smatraju da je trbuh Bog pa je to opet idolopoklonstvo.

Mire kaže duša je besmrtna, Biblija na 12 mjesta kaže da je smrtna.

Mire kaže da je Isus propov. mrtvima, a onda nađemo koji su to mrtvi.

Mire kaže da se subota ne mora držati i da je ukinuta, a nađemo da su je držali 70. godine i još 3 vijeka kasnije.

Mire kaže nova nauka u NZ, a ja nađem sve u SZ.

A onda si se zapetljao sa hardverom i softverom i duhom Božjim pa više ne znaš ni šta smatraš da je taj duh, nije osoba kažeš iako tvoja crkva kaže da jeste. Kažeš ne misle, nego samo žive, a tvoja crkva suprotno.

A piše da je to isti duh kao i životinja.

Mire kaže "što čovjek misli to je mjerilo". Biblija to osuđuje.

Mire kaže nema podjele zakona, a onda dijeli dekalog na 9 koje treba držati i 1 koju ne treba.

Tebe istina ne zanima, nego želiš da učenje PC uskladiš sa Biblijom, da ga nađeš u Bibliji.

A nema ga.

Zatim hoćeš promijenom terminologije da umanjiš pagansko shvatanje praznika kod pravoslavaca, pa tako nije miješavina paganizma i hrišć. nego inkulturizacija.

A to ti dođe ovako, nije kurva nego je starleta ili sponzoruša.

Zakon se u pisuje u srce, to je tacno!

Ali ga ne mozes upisati ako ga nisi ispravno shvatio!

Dakle, koju zapovest si "shvatio" na taj nacin da je "zabranjeno zaklinjanje"?

Koja zapovest po smislu znaci "ne sudite da vam se ne sudi"?

Koja zapovest po smislu znaci "okrenite i drugi obraz"?

Prestani mi davati primere ljudi, "vec mi pokazi kako to i koja zapovest po smislu uci isto sto i Isus"!?

I to redom!

Ti si bezobrazan a ne ja.

Ti meni dajes primere ljudi, kao "oni su tako shvatali zakon"!

Sve je to lepo, ALI KOJI ZAKON, GDE JE ZAPOVEST KOJA ODGOVARA TOME PO SMISLU???
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Pa zakon se upisuje u srcu to je ono što je tebi nepoznato.

Tako da ima zakon i za to. Pa dao sam ti za zaklinjanje i dao ti primjer da se ne sudi drugima.



Pa tebi je to nepoznato da se zakon primjenjuje u ponašanju.



Iz Božjeg, neče valjda iz svog.



Prema poniznima sam dobar, a prema ponositima kao ti neću biti dobar.
Jer tebe istina i ne zanima to si pokazao više puta.

tražio si dokaz da je svinja prljava i dobiješ onda kažeš da ćeš povjerovati ako ti se da i za ostale životinje. Dakle istina te ne zanima.

Tražiš za subotu dokaz izvan Biblije dobiješ ga, a onda ti ne odgovara period.

To je velika pokvarenost i bezobrazluk.

Sve ti je oboreno. Mire kaže "mi ne smatramo da je ikona Bog".

I proždrljvci ne smatraju da je trbuh Bog pa je to opet idolopoklonstvo.

Mire kaže duša je besmrtna, Biblija na 12 mjesta kaže da je smrtna.

Mire kaže da je Isus propov. mrtvima, a onda nađemo koji su to mrtvi.

Mire kaže da se subota ne mora držati i da je ukinuta, a nađemo da su je držali 70. godine i još 3 vijeka kasnije.

Mire kaže nova nauka u NZ, a ja nađem sve u SZ.

A onda si se zapetljao sa hardverom i softverom i duhom Božjim pa više ne znaš ni šta smatraš da je taj duh, nije osoba kažeš iako tvoja crkva kaže da jeste. Kažeš ne misle, nego samo žive, a tvoja crkva suprotno.

A piše da je to isti duh kao i životinja.

Mire kaže "što čovjek misli to je mjerilo". Biblija to osuđuje.

Mire kaže nema podjele zakona, a onda dijeli dekalog na 9 koje treba držati i 1 koju ne treba.

Tebe istina ne zanima, nego želiš da učenje PC uskladiš sa Biblijom, da ga nađeš u Bibliji.

A nema ga.

Zatim hoćeš promijenom terminologije da umanjiš pagansko shvatanje praznika kod pravoslavaca, pa tako nije miješavina paganizma i hrišć. nego inkulturizacija.

A to ti dođe ovako, nije kurva nego je starleta ili sponzoruša.

Kako si samo bezobrazam da pricas da ja nesto tvrdim sto ne tvrdim!

90% stvari sto si naveo ja nisam nigde rekao!

Bog je rekao da ce "suditi lazljivce", pa ti vidi sta ces Bogu odgovoriti kad te bude upitao, sto si lagao o Miretu!?

Ili se bolje pokaj odma i prestani me optuzivati za ono sto ja nisam rekao!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Kako si samo bezobrazam da pricas da ja nesto tvrdim sto ne tvrdim!

90% stvari sto si naveo ja nisam nigde rekao!

Bog je rekao da ce "suditi lazljivce", pa ti vidi sta ces Bogu odgovoriti kad te bude upitao, sto si lagao o Miretu!?

Ili se bolje pokaj odma i prestani me optuzivati za ono sto ja nisam rekao!

Da ti dam još nove nauke iz NZ.

"Ne budi osvetoljubiv..." (3.Mojsijeva 19,18) "Nemoj govoriti osvetiću se za zlo!" "Ne govori: kako je on meni učinio, tako ću ja njemu učiniti." "Kad padne neprijatelj tvoj, nemoj se radovati." "Ako je tvoj neprijatelj gladan, hlebom ga nahrani." (Priče 20,22; 24,29.17; 25,21)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Apsolutno tačno. Pavle je pao na 10-toj zapovesti i na svim ostalim. I mi padamo na svim zapovestima na ovaj ili onaj način. Međutim, Pavle zato ukazuje na spasavanje "milošću" tj. zaslugama Hristovim. Šta to znači? To znači da mi svakako kao telesni i slabi naviknuti na greh doista nismo u stanju da održimo zapovesti savšeno ali isti Pavle takođe tvrdi da ako se već spasavamo milošću dužni smo da "živimo po zapovestima" tj. da ih sprovodimo u svom životu oslanjajući se na milost Hristovu i Njegove zasluge. Mi nismo oslobođeni držanja zakona samo zato što smo slabi već naprotiv mi trebamo da ga održavamo baš zato što smo milošću Hristovom spaseni te sada iz zahvalnosti držimo zapovesti. Pavle samo ističe da ako zapovesti pokušavamo da držimo u svojoj sili i bez Hristove milosti bićemo svakako osuđeni zbog kršenja Zakona ali ako ih držimo u Hristu i kroz Njegovu milost onda nam se naš greh neuračunava već nam se pripisuje Hristova savršena pravednost:). Tako mi sad Zapovesti držimo ne da bismo se spasili već zato što smo spaseni u Hristu.

Pozdrav.

Dragi moj Jovane,
Niko jos od nas nije spasen,mi to samo umisljamo...
Za spasenje treba proci kusnje delima,a ne recima,inace ne bi ni trebalo da Bog unistava ovaj svetski sitem kad je tako dobar i mi u njemu super,zar ne?
Onda Isus Hrist izmislja Armagedon kao Bozje sredstvo iskorenjavanja zlo na zemlji...Eto mi smo bolji i od judejaca i od muslimana i od hundusa,budista,ma pogotovo mi Srbi od par miliona mi smo najbolji od svih na celome svetu?,zar ne?
Od apostola do dana danasnjeg pre svih Jevreji,a potom i svi ostali spoticu Bozji narod na svakom koraku.
Pocelo je sa teranjem hriscana da se obrezuju ,pa ovo,pa ono....itd,itd,a Novi savez kaze da smo pod Hristovim zakonom,i da svi koji pokusavaju da se opravdaju sa 10 zapovedi ruze Isusovu zrtvenu smrt.
A sad ti vidi dal si za Hristov zakon ili za 10.zapovedi.
Jevrejima 1:1,2
1 Bog koji je nekada mnogo puta i različitim načinom govorio očevima preko proroka, govori i nama u posledak dana ovih preko sina,
2 Kog postavi naslednika svemu, kroz kog i svet stvori.
Jevrejima 8:13
13 A kad veli: nov zavet, prvi načini vethim; a šta je vetho i ostarelo, blizu je kraja.
Sto se tice sta jesti,ne jesti koji dan slaviti ili ne,dovoljno je zapisano u Rimljanima 14 glave
1 A slaboga u veri primajte lepo, da se ne smeta savest.
2 Jer jedan veruje da sme svašta jesti, a koji je slab jede zelje.
3 Koji jede neka ne ukorava onog koji ne jede; i koji ne jede neka ne osuđuje onog koji jede; jer ga Bog primi.
5 Tako jedan razlikuje dan od dana, a drugi drži sve dane da su jednaki: svaki da bude uveren za svoju misao.
6 Koji razlikuje dane, Gospodu razlikuje; i koji ne razlikuje dana, Gospodu ne razlikuje. Koji jede, Gospodu jede: jer hvali Boga; i koji ne jede, Gospodu ne jede, i hvali Boga.
Ukratko 10 zapovedi je dato Jevrejima preko Mojsija,a ne ostalim narodima.
Hristov zakon je dat hriscanima ,tojest onima koji slede Hrista,
pa izaberite koji cete zakon da slusate,a ja cu Hristov zakon.
 
Natrag
Top