Hristov Zakon ili Deset Zapovesti (Tora)? Subota VS Nedelja?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Itekako smo videli, ali se ti pravis kao da ne vidis.

Nismo jer sam nauku koju si spominjao našao u SZ.

Sta cu ti davati jos vise dokaza kad ni one prve nisi oborio...

Recimo nisi oborio da je nova zapovest: "NE KUNITE SE NIKAKO!"

nađeno već u SZ.

Stari Zavet dozvoljava svaku vrstu zakletve i propisuje kako i kada se zaklinjemo. A Isus kaze "NIKADA I NIKAKO", sto je "nova zapovest" u suprotnosti sa starom!

Formalno shvatanje, a ne po smislu.

Vidiš da moraš da sjeckaš stihove. Ko JS.

Tako tvoja nauka pada!

A tvoja je slobodna volja sta ces ti verovati, ili sta hoces da verujes.

Tvoja ne da je pala, nego će jednog dana nestati. Neće je biti.

Pitaj Avrama, Davida za ljubljenje neprijatelja. I Solomona.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nismo jer sam nauku koju si spominjao našao u SZ.



nađeno već u SZ.



Formalno shvatanje, a ne po smislu.

Vidiš da moraš da sjeckaš stihove. Ko JS.



Tvoja ne da je pala, nego će jednog dana nestati. Neće je biti.

Pitaj Avrama, Davida za ljubljenje neprijatelja. I Solomona.

Nisi mi dao zakon iz SZ koji "zabranjuje zaklinjanje" i zato je tvoja prica lazna!!!

Mi ovde ne govorimo sta ili ko je nesto cinio privatno, vec "o zakonima" pricamo!

Ponasas se jako nerazumno i ignorantno.

Necu vise da se zamajavam..

Kada mi "nadjes zakon", onda cu priznati. A to tvoje, zaobilaznim stihovima i izmisljotinama, mozes macku o rep okaciti! Aj molim te , ko dete se ponasas!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nisi mi dao zakon iz SZ koji "zabranjuje zaklinjanje" i zato je tvoja prica lazna!!!

Jesam. ti nisi shvatio konktekst, došlo je do izopačenja kod naroda, zato je Bog pooštrijo tu naredbu, a ne da je donio novu ili ukinuo.

Mi ovde ne govorimo sta ili ko je nesto cinio privatno, vec "o zakonima" pricamo!

Dokaz da ne shvataš da je zakon duhovan i da se upisuje u srce. Zato stoji da treba da se živi po zakonu. Ispunjenje zakona je u životu.

Pa ima i slovo zakona u Mojsijevim knjigama i Solomonu.

Ponasas se jako nerazumno i ignorantno.

Zar ignorišem tvoje komentare, svaki čitam i svaki dio i uzimam.

I svoje dokazujem Biblijom.

Necu vise da se zamajavam..

Jer nemaš dokaza.

Kada mi "nadjes zakon", onda cu priznati. A to tvoje, zaobilaznim stihovima i izmisljotinama, mozes macku o rep okaciti! Aj molim te , ko dete se ponasas!

Pa i našao sam ti.

A sada ću tvoju lažnu nauku da zakucam ne ekserom nego glogovim kolcem stihova iz NZ koji su u SZ. A rekao ih je Isus.


Iz kog Zaveta je Isus ovo citirao?
”Milosti hoc'u a ne priloga...„ Osija 6,6. Matej 12,7.

Odakle je Isus uzeo ovu izjavu?
”Usima c'ete cuti a necete razumeti, i ocima c'ete gledati, a necete videti.„ Isaija 6,9. Matej 13,14.

Iz koga Zevta je Isusu uzeo ovu izjavu?
”Otvoricu u pricama usta svoja, kazacu sakriveno od postanja sveta.„ Psalam 78,2. Matej 13,35.

Iz koga Zaveta je Isus uzeo ovo:
”Tada c'e se pravednici zasjati kao sunce...„ Danilo 12,3. Matej 13,43

Od koga starozavetnog pisca je Isus ovo uzeo?
”Pa kad nadje jedno mnogoceno zrno biseras..„ Price 8,10. Matej 13,46.

Koga je ovde Isus citirao?
”Postuj oca i mater, i koji opsuje oca i mater smrcu da umre.„
2. Mojsijeva 20,12. Matej 15,4.

Odakle je Hristos naveo ove reci?
”Ako ti sagresi brat tvoj... ako te poslusa dobio si brata svojega.„
3. Mojsijeva 19,17. Matej 18,15.

Iz koga Zaveta je Isus ovo naveo?
”Zato ostavice covek oca svojega i mater i prilepice za ženi svojoj, i bic'e dvoje jedno telo.„ 1. Mojsijeva 1,27. Matej 19, 5.

Odakle je Isus naveo ovo?
”Postuj oca i mater, i ljubi bliznjega svoga kao sebe samoga.„
3. Mojsijeva 19,18. Matej 19,19.

Cije reci je Hristo ovde naveo?
”Dom moj, dom molitve neka se zove, a vi naciniste od njega pecinu hajducku.„ Jeremija 7,11. Matej 21,13.

Cije reci je ovde Isus naveo?
”Kamen koji odbacise zidari, ovaj posta glava od ugla. To bi od Gospoda...„ Psalam 118,22. Matej 21,42.

Od koga je ISUS naveo ovu izjavu?
”I ko padne na ovaj kamen razbice ga, a na koga on padne satrce ga.„ Danilo,2,44. Matej 21,44.

Odakle je uzeo ovaj izraz?
”Blagosloven koji ide u ime Gospodnje.„ Psalam 118,26. Matej 23,39.

Cije je ovo reci Hristos naveo?
”I ugledace Sina covecijega gde ide na oblacima nebeskim„.
Danilo 7,13. Matej 24,30.

Cije reci je ovde uzeo?
”I tada c'e doc'i posledak. Kad dakle ugledate mrzost i opustocenje o KOJEMU GOVORI PROROK DANILO...„ Danilo 9,27. Matej 24,15.

Ovde sam naveo gde se u Starom zavetu nalaze te izjave, a naveo sam gde su navedene u Novom zavetu, zato za svaku izjavu imate dva izvora.

Ovo su samo neki primeri kada je Gospod Isus Hristos upotrebljavao tekstove starozavetnih pisaca cime je priznao da su verodostojne, a ima ih još na stotine.


Mozete li te svoje hulne izjave uskladiti sa Hrisovim izjavama:

”Pregledajte pisma, jer vi mislite da u njima imate zivot veci, i ona svedoce za mene.„ Jovan 5,39. Onda kada je HRISTOS izgovorio ove reci postojao je samo Stari zavet.

Ili kada je rekao ovo: ”Ko je zedan neka dodje k meni i pije.
Koji me veruje kao sto Pismo rece, iz njegove tela potecice reke žive vode.„ Jovan 7,37.38.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Jesam. ti nisi shvatio konktekst, došlo je do izopačenja kod naroda, zato je Bog pooštrijo tu naredbu, a ne da je donio novu ili ukinuo.



Dokaz da ne shvataš da je zakon duhovan i da se upisuje u srce. Zato stoji da treba da se živi po zakonu. Ispunjenje zakona je u životu.

Pa ima i slovo zakona u Mojsijevim knjigama i Solomonu.



Zar ignorišem tvoje komentare, svaki čitam i svaki dio i uzimam.

I svoje dokazujem Biblijom.



Jer nemaš dokaza.



Pa i našao sam ti.

A sada ću tvoju lažnu nauku da zakucam ne ekserom nego glogovim kolcem stihova iz NZ koji su u SZ. A rekao ih je Isus.


Iz kog Zaveta je Isus ovo citirao?
”Milosti hoc'u a ne priloga...„ Osija 6,6. Matej 12,7.

Odakle je Isus uzeo ovu izjavu?
”Usima c'ete cuti a necete razumeti, i ocima c'ete gledati, a necete videti.„ Isaija 6,9. Matej 13,14.

Iz koga Zevta je Isusu uzeo ovu izjavu?
”Otvoricu u pricama usta svoja, kazacu sakriveno od postanja sveta.„ Psalam 78,2. Matej 13,35.

Iz koga Zaveta je Isus uzeo ovo:
”Tada c'e se pravednici zasjati kao sunce...„ Danilo 12,3. Matej 13,43

Od koga starozavetnog pisca je Isus ovo uzeo?
”Pa kad nadje jedno mnogoceno zrno biseras..„ Price 8,10. Matej 13,46.

Koga je ovde Isus citirao?
”Postuj oca i mater, i koji opsuje oca i mater smrcu da umre.„
2. Mojsijeva 20,12. Matej 15,4.

Odakle je Hristos naveo ove reci?
”Ako ti sagresi brat tvoj... ako te poslusa dobio si brata svojega.„
3. Mojsijeva 19,17. Matej 18,15.

Iz koga Zaveta je Isus ovo naveo?
”Zato ostavice covek oca svojega i mater i prilepice za ženi svojoj, i bic'e dvoje jedno telo.„ 1. Mojsijeva 1,27. Matej 19, 5.

Odakle je Isus naveo ovo?
”Postuj oca i mater, i ljubi bliznjega svoga kao sebe samoga.„
3. Mojsijeva 19,18. Matej 19,19.

Cije reci je Hristo ovde naveo?
”Dom moj, dom molitve neka se zove, a vi naciniste od njega pecinu hajducku.„ Jeremija 7,11. Matej 21,13.

Cije reci je ovde Isus naveo?
”Kamen koji odbacise zidari, ovaj posta glava od ugla. To bi od Gospoda...„ Psalam 118,22. Matej 21,42.

Od koga je ISUS naveo ovu izjavu?
”I ko padne na ovaj kamen razbice ga, a na koga on padne satrce ga.„ Danilo,2,44. Matej 21,44.

Odakle je uzeo ovaj izraz?
”Blagosloven koji ide u ime Gospodnje.„ Psalam 118,26. Matej 23,39.

Cije je ovo reci Hristos naveo?
”I ugledace Sina covecijega gde ide na oblacima nebeskim„.
Danilo 7,13. Matej 24,30.

Cije reci je ovde uzeo?
”I tada c'e doc'i posledak. Kad dakle ugledate mrzost i opustocenje o KOJEMU GOVORI PROROK DANILO...„ Danilo 9,27. Matej 24,15.

Ovde sam naveo gde se u Starom zavetu nalaze te izjave, a naveo sam gde su navedene u Novom zavetu, zato za svaku izjavu imate dva izvora.

Ovo su samo neki primeri kada je Gospod Isus Hristos upotrebljavao tekstove starozavetnih pisaca cime je priznao da su verodostojne, a ima ih još na stotine.


Mozete li te svoje hulne izjave uskladiti sa Hrisovim izjavama:

”Pregledajte pisma, jer vi mislite da u njima imate zivot veci, i ona svedoce za mene.„ Jovan 5,39. Onda kada je HRISTOS izgovorio ove reci postojao je samo Stari zavet.

Ili kada je rekao ovo: ”Ko je zedan neka dodje k meni i pije.
Koji me veruje kao sto Pismo rece, iz njegove tela potecice reke žive vode.„ Jovan 7,37.38.

Glogovim kolcem? :)

Jos da okacis beli luk oko vrata i da se nazoves "Tripo ubica vampira"!

Nista nisi dokazao.

Daj isti zakon u SZ!!!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Glogovim kolcem? :)

Jos da okacis beli luk oko vrata i da se nazoves "Tripo ubica vampira"!

Nista nisi dokazao.

Daj isti zakon u SZ!!!

Pa vaša nauka jeste vampir.


DA LI SU STAROZAVETNI SPISI Svetog pisma verodostojni?

NZ ima nauku iz SZ.


Da li je Hristos odbacio Stari zavet? Nije!
Ona je neke starozavetne izjave, koje su fariseji legalisticki prihvatali, uzdigao i bolje objasnio nego sto su ih oni objašnjavali.
Da li se Gospod Isus Hristos sluzio Starim zavetom?
Kako se On odnosio prema njemu?

Iz kog zaveta je ovo prorocanstvo:
„Eto, devojka će zatrudnjeti i rodi c'e sina i nadenuce u ime Emanuilo sto znaci Bog s nama.” ? Isiaja7,14. Matej 1,23.

Iz koga je zavet ovo prorocanstvo?
„A ti Vitlijemu .. iz tebe c'e izaci celovodja...” Mihej 5,2. Matej 2,6.

Iz kog Zaveta je ovo:
„Glas u Rami c'u se, plac i ridanje, i jaukanje mnogo Rahilja place za decom svojom...”? Jeremija 31,15. Matej 2, 18.

Za vreme kusanja u pustinji, koji Zavet je kao odbranu upotrebio Isus?

„Pisano je: ne živi covek o samome hlebu no o svakoj reci koja izlazi iz usta Bozjih.”
5. Mojsijeva 8,3. Matej 4,4.

Iz kog Zaveta je ovo?
„Jer stoji napisano: Gospodu Bogu pokalanjaj se i njemu jedinome sluzi.”
5. Mojsijeva 6,13. Matej 4,10.
Ne zaboravite da je sve ovo Isus upotrebio iz Starog zaveta.

Iz koga Zaveta je Isus uzeo ovu misao:
„Blago siromasnima duhom, jer je njihovo carstvo nebesko?”
Isaija 57,15. Matej 5,3.

Iz koga Zaveta je Hristos uzeo ovu misao?
„Blago onima koji placu, jer c'e se utesiti.” Isaija 61,2. Matej 5,5.

Iz kog Zaveta je Isus uzeo ovo?
„A ti kad se molis zatvori vrata i pomoli se...? 2. Carevima 4,33. Matej 6,6.

Iz koga Zaveta je Hristos uzeo ovo?
”A kad postis ne budi zalostan kao licemer.„ Isaija 58,5. Matej 6,16.


Vi nas klevetom, a mi vas Biblijom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, nije to Moje verovanje, to je ucenje pisma o Pavlovom ogledalu.

Ti verujes da Pavle govori o deset zapovesti koje covek nastavlja da krsi i ako ih je spoznao.

Apostol Pavle govori suprotno, a to je o deset zapovesti kao o duhovnom ogledalu, gde covek vidi kakav je, da krsi zapovesti, i onda u toj spoznaji odlucuje da vise ne krsi ni jednu zapovest, vec da ih drzi.

Ako si mislio na pitanje o novozavetnoj zapovesti "ME KUNITE SE" na to sam odgovorio.

SVE sto su Isus i apostoli ucili u novom zavetu spada u VERU ISUSOVU, pa i NE KUNITE SE.

Evo objasnjenja.

Novi zavet govori o dve stvari:

1. O VERI ISUSOVOJ kao merilu pravde, odnosno - ogledalu u kome čovek vidi svoje duhovno stanje, i potom ne odlazi da dalje krši zapovesti, već donosi odluku da ne krši ni jednu.


Zamislimo čoveka koji se ogledao u ogledalu i video da mu je lice prljavo, kosa raščupana, itd.
On neće tada otići ostavši isti, već će se umiti, i očešljati, i otići kao takav.

To je suština Pavlovog govora o zakonu kao ogledalu.

2. O VERI ISUSOVOJ, što predstavlja sve ono što je Isus govorio i učio dok je bio na zemlji.


Otkrivenje to jasno potvrđuje u rečima:

"OVDE JE TRPLJENJE SVETIH, KOJI DRŽE 1. ZAPOVESTI BOŽJE, I 2. VERU ISUSOVU" ( otkrivenje 14. 12 )


Zapazimo da tekst ovde ne kaže "zakon ili zapovesti ISUSOVE" ( kako neki tvrde ), već jasno kaže "ZAPOVESTI BOŽJE" što predstavlja isti naziv za starozavetnih deset zapovestim i sa druge strane "VERA ISUSOVA" sto predstavlja sve ono sto je ucio Gospod Isus i njegovi apostoli.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
svrha zakona da nas sačuva od zablude da smo pravednici i da nas sačuva od oslanjanja na sopstvenu prirodu i navede da se oslonimo samo na Gospoda, da ne bismo grešili. Niko ko je ispravno shvatio duh zakona ne može, kada pogleda na sebe, da pomisli da je pravedan, ali to nee znači da će živeti nepravedno jer ga upravo svest o grešnosti sopstvene prirode svo vreme čuva da se na sebe ne oslanja, a ako se na sebe ne oslanja (već se oslanja na Boga), neće grešiti.

------------------------- "Tko je među vama bez grijeha, neka prvi baci kamen na nju!"

Nije Bog pogrešio kada je pozvao Jevreje da predstavljaju pravdu na zemlji. Da su jevrejski sveštenici bili bez greha, oni bi imali Hristov duh pa bi se preljubnica pokajala u susretu sa njima a možda pod uticajem takvog duha nikada ne bi ni pala u svoj greh. Tada bi njihov. Zato oni nisu imali prava da je osude, jer ništa nisu učinili za njeno spasenje jer sami nisu niti poznavali istinu niti je živeli. A da su živeli ispravno kao plod ispravne nauke, a preljubnica i dalje grešila, tada bi njihov sud bio opravdan jer bi značio da je preljubnica odbacila svu milost i zaista zaslužila smrt:

"Jer kad mi grešimo namerno, pošto smo primili poznanje istine, nema više žrtve za grehe; Nego strašno čekanje suda, i revnost ognja koji će da pojede one koji se suprote." (Jevrejima 10,26-27)

Život u skladu sa zakonom jeste ukor za savest nepokajanih i glavni izvor progonstva. Zato nemojmo nasedati na snažnu potrebu nepokajanih kojim oni sebe žele da uvere da nema pravednika pod suncem, jer bi im to oduzelo izgovor za sopstveni nepravedan život.

"Ne kao što Kain beše od nečastivog i zakla brata svog. I za koji ga uzrok zakla? Jer dela njegova behu zla, a brata mu pravedna. Ne čudite se, braćo moja, ako svet mrzi na vas." (1.Jovanova 3.12-13)

Očajnička potreba ljudi koje muči nečista savest zbog nepravednog života jeste da sebe uvere da pravedan života nije moguć i da nema pravednika koje je istina osposobila da žive u skladu sa zakonom. Oni sebe žele da uvere da ne postoje oni koji u skladu sa sledećim citatom žive po duhu, a ne po telu, i koji ispunjavaju pravdu zakonsku:

"Jer što zakonu beše nemoguće, jer beše oslabljen telom, posla Bog sina svog u obličju tela grehovnog, i za greh osudi greh u telu, da se pravda zakona ispuni u nama koji ne živimo po telu nego po duhu; Jer koji su po telu telesno misle, a koji su po duhu duhovno misle. Jer telesno mudrovanje smrt je, a duhovno mudrovanje život je i mir. Jer telesno mudrovanje neprijateljstvo je Bogu, jer se ne pokorava zakonu Božijem niti može. A koji su u telu ne mogu Bogu ugoditi. A vi niste u telu nego u duhu; jer Duh Božji u vama živi. A ako ko nema Duh Hristov, on nije Njegov." (Rimljanima 8,3-9)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Iz koga Zaveta je Hristos uzeo ovu misao?
„Blago onima koji placu, jer c'e se utesiti.” Isaija 61,2. Matej 5,5.

Iz kog Zaveta je Isus uzeo ovo?
„A ti kad se molis zatvori vrata i pomoli se...? 2. Carevima 4,33. Matej 6,6.

Iz koga Zaveta je Hristos uzeo ovo?
”A kad postis ne budi zalostan kao licemer.„ Isaija 58,5. Matej 6,16.


Vi nas klevetom, a mi vas Biblijom.

I nema odg. na ovo. Našao Mire par stihova i misli da je dokazao novu nauku u NZ.

A ono sve bilo u SZ.
 
Natrag
Top