Hram Svetog Save ili Isusa Hrista

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Moj drugi princip je taj - da pitam Gospoda.

Naime, bez osvedočavajuće sile Svetoga Duha koji deluje kroz istinu koju čovek primi - čovek ne bi znao da li je ono što je usvojio od Boga, ili je proizvod ljudskog tumačenja.

Zato se mi uvek i stalno i neprestano moramo moliti - da Bog Duhom deluje na um i srce, da bi se svaka biblijska istina razumela na pravi način, jer bez Božanskog prosvetljenja - čovek je ostavljen svojim mislima, ličnim mišljenjima, i sagledavanjima čisto napisanog teksta na stranicama biblije.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Bog te Sobom zaštitio!

O da, nečastivome ništa nije sveto, napada (sporadično)
decu Božiju. Ali Dobar je Bog (tačnije: On Jeste Dobrota)
pa ga otera, tj. učini da prodje i ta "sadašnja naša laka nevolja"
o kojoj sveti Pavle piše Crkvi u Korintu.

Što se tiče "hvatača beleški", lako je moguće da nisu kod kuće
proveravali šta Sveta Pisma kažu o Duhu Svetome, a ja se nadam
da su oni, Bogo-nadahnuti, jednostavno - živeli po Duhu Svetome.

A ja, ja rado i često čitam Sveto Pismo i da si ti nešto iz tog segmenta
Svetog Predanja citirao - pogledao bih šta "tamo" svarno piše.
Nije da tebi ne verujem nego da se podsetim Ko i Kakav je Onaj
koji ma voli više od najrodjenijih mojih!

brat Toma

Da ti Jehova Bog da pameti

Da ga hvalis i slavis vise nego idole.
Da ti otvori oci da vidis tacno sta je njegova volja,a sta mrzi,
a za sve to ga moli preko njegovog sina a naseg otkupitelja Isusa Hrista
Amin.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
To je prokletstvo zbog idolatrije prema samom hramu i crkvi, umjesto obožavanja Boga.

“I poznaćete da nisam bez uzroka učinio što sam god učinio u njemu govori Gospod.” (Jezekilj 14,23)

Naš čovjek je toliliko gord da mu ne pada na pamet da obožava nekoga ko je iznad njega samog, pa zato naš narod nije Hristocentričan već egocentričan i okrenut ka obožavanju crkve i nacije. Ako bi gledao iznad sebe, u Isusov karakter, osjećao bi se poniženo i grešno. A kada obožava samu crkvu, naciju, mrtve pretke, onda oseća da je on sam neko i nešto, jer se identifikuje sa njihovim vrednostima. A sa Isusom ne može da se identifikuje jer Isus nije samo njegov, već voli sve ljude i sve narode. Isus je otkriven kao uzor, a ne kao idol, pa mu ne odgovara.

Zato Bog dozvoljava da sve što mi proglasimo svetim (samo ono što je "naše") uskoro izgubimo. Bombardovanje za uskrs i od Njemaca 1941. i od Amerikanaca 1944. Mošti Svetog Save spaljene. Sve svete sprske zemlje uskoro izgubimo.

A za hramove evo šta kaže Sveto pismo:

"Ne uzdajte se u lažne reči govoreći: Crkva Gospodnja, Crkva Gospodnja, Crkva Gospodnja ovo je. Nego doista popravite svoje puteve i dela svoja, i sudite pravo izmedju čoveka i bližnjega svojega." (Jeremija 7,4-5)

"Mrzim na vaše praznike, odbacio sam ih, i neću da mirišem svetkovina vasih. Ukloni od mene buku pesama svojih, nego sud neka teče kao voda i pravda kao silan potok." (Amos 5,21.23-24)
"A sad se hvalite ponosom svojim. Svaka je takva hvala zla." (Jakov 4,16)

"Ako povrgnete uredbe moje i dusi vasoj omrznu zakoni moji da ne tvorite sve zapovesti moje, i raskinete zavet moj, i ja ću vama učiniti ovo: Potrću ponos sile vase; oboriću idole vase; i obratiću gradove vaše u pustoš, i razoriću svetinje vaše. I opustiću zemlju da će joj se čuditi neprijatelji vaši koji će živeti u njoj. A vas ću rasijati po narodima, i zemlja će vaša biti pusta i gradovi vaši raskopani." (3.Mojs.26,15-16.19.30-33)

ПРАВОСЛАВЉЕ, СЛАВНИ ПРЕЦИ, СРПСКИ ЈЕЗИК, ЋИРИЛИЦА, ТО СМО МИ.
ПИШИ СВОЈИМ ПИСМОМ, УВЕК И СВУДА!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
I kolko je hram visok? Oko 70 metara??? Zar vas ne potseca na gradjenje Vavilonske kule???
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže Gospod i Bog naš!

Video sam mnoge da se u tom hramu Bogu mole,
jednog sam čuo kako izgovara "Oče naš...".

brat Toma
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
To je prokletstvo zbog idolatrije prema samom hramu i crkvi, umjesto obožavanja Boga.

“I poznaćete da nisam bez uzroka učinio što sam god učinio u njemu govori Gospod.” (Jezekilj 14,23)

Naš čovjek je toliliko gord da mu ne pada na pamet da obožava nekoga ko je iznad njega samog, pa zato naš narod nije Hristocentričan već egocentričan i okrenut ka obožavanju crkve i nacije. Ako bi gledao iznad sebe, u Isusov karakter, osjećao bi se poniženo i grešno. A kada obožava samu crkvu, naciju, mrtve pretke, onda oseća da je on sam neko i nešto, jer se identifikuje sa njihovim vrednostima. A sa Isusom ne može da se identifikuje jer Isus nije samo njegov, već voli sve ljude i sve narode. Isus je otkriven kao uzor, a ne kao idol, pa mu ne odgovara.

Zato Bog dozvoljava da sve što mi proglasimo svetim (samo ono što je "naše") uskoro izgubimo. Bombardovanje za uskrs i od Njemaca 1941. i od Amerikanaca 1944. Mošti Svetog Save spaljene. Sve svete sprske zemlje uskoro izgubimo.

A za hramove evo šta kaže Sveto pismo:

"Ne uzdajte se u lažne reči govoreći: Crkva Gospodnja, Crkva Gospodnja, Crkva Gospodnja ovo je. Nego doista popravite svoje puteve i dela svoja, i sudite pravo izmedju čoveka i bližnjega svojega." (Jeremija 7,4-5)

"Mrzim na vaše praznike, odbacio sam ih, i neću da mirišem svetkovina vasih. Ukloni od mene buku pesama svojih, nego sud neka teče kao voda i pravda kao silan potok." (Amos 5,21.23-24)
"A sad se hvalite ponosom svojim. Svaka je takva hvala zla." (Jakov 4,16)

"Ako povrgnete uredbe moje i dusi vasoj omrznu zakoni moji da ne tvorite sve zapovesti moje, i raskinete zavet moj, i ja ću vama učiniti ovo: Potrću ponos sile vase; oboriću idole vase; i obratiću gradove vaše u pustoš, i razoriću svetinje vaše. I opustiću zemlju da će joj se čuditi neprijatelji vaši koji će živeti u njoj. A vas ću rasijati po narodima, i zemlja će vaša biti pusta i gradovi vaši raskopani." (3.Mojs.26,15-16.19.30-33)

ПРАВОСЛАВЉЕ, СЛАВНИ ПРЕЦИ, СРПСКИ ЈЕЗИК, ЋИРИЛИЦА, ТО СМО МИ.
ПИШИ СВОЈИМ ПИСМОМ, УВЕК И СВУДА!

Ovo je vredjanje nacije, i to sopstvene, on se ruga i govori pogrdno o naciji sto je suprotno pravilniku. I molim Jurivaku da ovo ne dozvoljava, to je skretanje u politiku. Pravoslavna vera nije nacionalna! I nema nista sa nacionalnim ponosom, vec prihvata sve ljude odakle god da su!

Pocecu da prijavljujem ovo, jer stvarno vise nema smisla.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ovo je vredjanje nacije, i to sopstvene, on se ruga i govori pogrdno o naciji sto je suprotno pravilniku.

Nema ko nije govorio pogrdno o nama, Njegoš, Dositej, Ljubomir N. Petar I Petrović, Ivo Andrić.

Sa ovim si dokazao da sam dao tačan komentar.

Pravoslavna vera nije nacionalna!

Samo podstiče nacionalizam.


Znam ja da je tebi cilj da mene izbaciš, zato si me vrijeđao da bih ja tebi odgovorio, a mene bi izbacili za isto.



I nema nista sa nacionalnim ponosom, vec prihvata sve ljude odakle god da su!

Već sam davao od vladike Nikolaja kako narod podstiče na ponos.

Pocecu da prijavljujem ovo, jer stvarno vise nema smisla.

Znači da sam te opet ubo gdje treba.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Ovo je vredjanje nacije, i to sopstvene, on se ruga i govori pogrdno o naciji sto je suprotno pravilniku. I molim Jurivaku da ovo ne dozvoljava, to je skretanje u politiku. Pravoslavna vera nije nacionalna! I nema nista sa nacionalnim ponosom, vec prihvata sve ljude odakle god da su!
Pocecu da prijavljujem ovo, jer stvarno vise nema smisla.

Brate, mir Božiji!

Pusti ga. Ignoriši ga. On ni ne zna da je od osobe koja je
stupila na put Hristolikosti (verujem da jeste nekada na tom putu bio),
skliznuo na put anti-Pravoslavni i više ne ume da se vrati
sa cinično-sarkastične komunikacije na razgovor koji
bližnjega podstiče na molitve Bogu.

Kažem ti, samo ga ignoriši i zapamti - i kao takvog, njega Bog voli.

brat Toma
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tripo jeste na neki način sarkastičan u svom pisanju i besomučnim napadima na Pravoslavlje, i ja sam lično protiv toga, na šta sam mu i ukazao u par navrata, jer Hrišćanin svedok istine - treba uvek da iznosi biblijsku istinu da bi se drugi ljudi spasli, a napad na druge da ostavi po strani.

Istina je ono što razotkriva svaki lažni put, i princip uvek treba da bude "tako govori Gospod"

Podrazumeva se da je ponekad nužno ukazati na propuste u učenju drugih crkava, ali da i to bude u duhu jevanđelja, da bi se iz toga izvela istina zapisana u reči Božjoj.

Na kraju, ljubav i bratsko zalaganje za spasenje drugih - treba da bude pokretačka sila.

Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Tripo jeste na neki način sarkastičan u svom pisanju i besomučnim napadima na Pravoslavlje, i ja sam lično protiv toga, na šta sam mu i ukazao u par navrata, jer Hrišćanin svedok istine - treba uvek da iznosi biblijsku istinu da bi se drugi ljudi spasli, a napad na druge da ostavi po strani.

Ovo zadnje nije tako.

Pusti ga. Ignoriši ga.

To neće promijeniti istinu koji mi iznosimo i koja je iz Biblije. Čim se mire pobunio znači da je istina. Šta me briga što vam je crkva idol. Meni nije nijedna.

Tripo jeste na neki način sarkastičan u svom pisanju i besomučnim napadima na Pravoslavlje, i ja sam lično protiv toga,

Brate Laodik. znaš da se Ilija rugao prorocima Valovima, tj. njihovoj nauci.

Znaš da je rekao "Da vam možda nisu bogovi zaspali"?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top