HP Pavilion dv6000 nece da se upali

Član
Učlanjen(a)
10.11.2011
Poruka
8
Kupio sam polovan hp pavilion dv6000, radio je normalno i odjednom nece vise da se upali, tj pokrenem ga i cuje se da duva ali ekran se ne pali, i onda se sam restartuje neprestano. Rekli su mi da je nesto grejano na njemu da li je to neko cackao maticnu ili nesto (zanima me sta je to grejano posto ne zele da mi kazu) uglavnom ne znam sta je dirano. Da li bi trebao nesto od delova menjati? Moze li neka pomoc posto zelim sam da ga popravim ako uspem?

Unapred zahvalan.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Po zlu cuvena serija 6/9000. Crkao ti je chipset na maticnoj ploci i neophodno je "prekuglati" ga. Mozes biti siguran da je bivsi vlasnik imao isti problem, dao nekom da "podgreje" chipset fenom za kosu i brze-bolje prodao laptop dok jos radi. Imam ovde 3 takva laptopa koja cekaju da dodju na red a do sada sam ih uradio verovatno 300. Kada kupujes polovan laptop NIKADA ne uzimaj HP serije 6000 i 9000. Cak i prekuglan cipset kod ovih modela kratko traje pa ga servisi retko uopste i uzimaju u rad.

EDIT: Gornju poruku sam napisao posto sam procitao samo prvu recenicu tvoje poruke. Nije bilo neophodno da citam dalje jer znam o cemu je rec. Sada procitah i ostatak pa sto se tice tvog pitanja mozes li nesto da uradis sam - NE! Mislim da ti je to bilo jasno i iz gornje poruke.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Kupio sam polovan hp pavilion dv6000, radio je normalno i odjednom nece vise da se upali, tj pokrenem ga i cuje se da duva ali ekran se ne pali, i onda se sam restartuje neprestano. Rekli su mi da je nesto grejano na njemu da li je to neko cackao maticnu ili nesto (zanima me sta je to grejano posto ne zele da mi kazu) uglavnom ne znam sta je dirano. Da li bi trebao nesto od delova menjati? Moze li neka pomoc posto zelim sam da ga popravim ako uspem?

Unapred zahvalan.


@DoMoga ti je najbolje objasnio...i uvijek naletite na nisku cijenu u ovakvim slučajevima...pomislite da ste dobili dobar laptop za malo para...
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2011
Poruka
8
"Do Moga" Hvala na savetima, mislim da ce hp otici u delovima. Mogu li da te zamolim jos mozda za neku preporuku za lap top ako budem kupovao ( nov ili polovan) neki da nije kao ti hp 6/9000 sa tako nekim problemima. Hvala jos jednom.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Laptop koji su ti prevaranti uvalili (zao mi je ali ne postoji lepsi izraz) je van svake sumnje najgora serija laptova od njihovog postanka do danas. Ne postoji nijedan jedini ispravan primerak. Nemas mnogo izbora osim prodaje u delovima ako ne zelis i sam da prevaris nekoga.

Generalna preporuka je ista kao kada su automobili u pitanju - povedi strucnjaka sa sobom. Laiku je lako zamazati oci i prodati mu krs. Gola specifikacija malo znaci ako laptop ima ozbiljan problem. Lap koji ima problem sa cipsetom se NE KUPUJE bez obzira na marku i model. Kuglanje cipseta je oko 70 evra a garancija 1 do 3 meseca pa ti nadji racunicu.

Konkretna preporuka zavisi od novca koji si spreman da platis. To nisi naveo a presudno je.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2011
Poruka
8
Ma u delove cu ga prodati, nisam sklon prevarama. :) A mislio sam uopsteno da mi kazes, ako imas neku preporuku, mozda do 30000 rsd.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Za te pare mozes uzeti vise nego odlicnu polovnu masinu.

Moj konkretan predlog:

Kod:
www.kupindo.com/Laptopovi/22864063_Packard-Bell
Iz iskustva ti mogu reci da mi Packard Bell donose samo kada im "polude" windowsi. Kvarove koje sam na njima popravljao mogu izbrojati na prste jedne ruke.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Ma u delove cu ga prodati, nisam sklon prevarama. :) A mislio sam uopsteno da mi kazes, ako imas neku preporuku, mozda do 30000 rsd.

za 30000 mozes i nov da kupis. imas kvalitetnih acer-a za te pare. sto intel sto amd procesor. imam jednog pa znam. kostao je u gigatronu 29900. 2 god garancije + dodatne 4 ako sacuvas i kutiju. :)
 
Natrag
Top