HP 1100A zbrka sa fontovima, potrebna pomoć

Član
Učlanjen(a)
16.05.2011
Poruka
5
Pozdrav. Imam HP 1100A all-in-one štampač i skener. Zbog prirode posla koji obavljam prinuđen sam da jezik računara podesim na ControlPanel-Regional and language-Advanced-Srpski (cyrilic). Kada otvorim fabrički program koji 1100A koristi za skeniranje (LaserJet Document Desktop) program ne prepoznaje slova ŠČĆŽĐ u imenima foldera koja sadrže skenirana dokumenta a samim tim i ta dokumenta, nego ih očitava kao SCCZD. Kad vratim podešavanja na latinicu ili engleski sve je u redu. Evo već neko vrijeme pokušavam da riješim problem ali bez uspjeha. Molim vas da mi pomognete. Hvala. Srdja
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
kad skeniras dokument ili sliku mislim da je bitno sta je na slici ili dokumentu nego kakav je naziv foldera i na kojem je jeziku ili pismu. on skenira dokument i daje ti sliku koju ti mozes preimenovati kako god zelis, ako je dokument kucan na cirilici on ga tako i skenirati . isti princip kao kopir aparat.
 
Član
Učlanjen(a)
16.05.2011
Poruka
5
nije problem u sadržaju skeniranog dokumenta nego baš u nazivu. primjer: ako postoje slova čšćžđ u nazivu foldera ili fajla, program ga ne očitava tako nego sa csczd i ne očitava skenirane fajlove u njemu. sami fajl isključivo očitava ukoliko ne sadrži slova čćšđž i ukoliko se ne nalazi u folderu kojisadrži ista slova. primjer: ukoliko postoji folder MILOŠ ADŽIĆ i u njemu skenirani fajl, program ga očitava kao MILOS ADZIC i ne prepoznaje fajl, kao da ne postoji. ukoliko preimenujem folder u MILOS ADZIC, program će prepoznati skenirani fajl u njemu i to isključivo ukoliko ne sadrži karaktere čćžđš. ukoliko ih sadrži, program ga neće registrovati uopšte. hvala na pomoći i pitajte slobodno što nije jasno
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
a mora li bas biti sa kvacicama , smeta li ako bude bez kvacica. nije to slucaj samo kod skenera ili printera. mislim da je to do samog setupa-a tj instalacije jer jos nisam naisao na HP koji ima u instalaciji i jedan ex jugoslovenski jezik. mislim da je do toga. ja imam HP i uvijek kucam bez kvacica, malo je gadno dok naviknes al evo vidis udje u krv pa i kucam bez kvacica.
 
Član
Učlanjen(a)
16.05.2011
Poruka
5
sto cu da radim onda sa hiljadama skeniranih dokumenata...:) hvala na pomoci svakako:)
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
5
ja za OCR koristim ABBY FINE READER. to je verovatno najbolji program na svetu za tu vrstu posla, pretvaranje image, tj slike,u ASCI kod, odnosno dokument koji može da se obradi.
verovatno će ti "iz cuga" pravilno očitati slova sa kvačicama a ako ne, on ima opciju da se uči, odnosno poplavi se slovo za koje smatraš da ga ne očita pravilno i napišeš kako želiš da ga on u dokument zapiše.
dalje, fine reader zapisuje u svim poznatim formatima a čita čak i rukom napisane rečenice.
 
Natrag
Top