hladjenje laptopa

Član
Učlanjen(a)
22.03.2012
Poruka
47
pozz svima imam laptop asus eee pc 1011px i pre neki dan sam primetio da se procesor i chipset nenormalno greje(cpu i chipset dodje do nenormalnih 70 stepeni!). Danas sam ocistio laptop od prasine i smanjio rad procesora u power options da radi 60% ali medjutim opet isto. Takodje sam i primetio da je hladnjak vruc maltene kao ringla. Da li moze neko da mi kaze kako mogu ovo da sredim??
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
pozz svima imam laptop asus eee pc 1011px i pre neki dan sam primetio da se procesor i chipset nenormalno greje(cpu i chipset dodje do nenormalnih 70 stepeni!). Danas sam ocistio laptop od prasine i smanjio rad procesora u power options da radi 60% ali medjutim opet isto. Takodje sam i primetio da je hladnjak vruc maltene kao ringla. Da li moze neko da mi kaze kako mogu ovo da sredim??


Radi li ventilator na hladnjaku....
 
Član
Učlanjen(a)
22.03.2012
Poruka
47
Radi ali sada mi nesto nije jasno kad se ukljuci laptop cooler ne radi sve dok se ne podigne sistem kad se podigne on pocne da radi
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Najprije promjeni termalnu pastu (jer je u 90% slucajeva ona problem, zato sto se isusila i ne sluzi svrsi).
Nemoj drzati laptop na krevetu ili na krilu, odjeca i sve krpeno zatvara resetke sa donje strane i blokira protok vazduha.
Najbolje ti je da laptop prilikom koriscenja podignes malo (stavis 2 cepa ili nesto slicno ispod prednjih oslonaca na kucistu laptopa).
Mnogi predlazu i dodatne kulere koji se stavljaju ispod laptopa da bi ga dodatno ohladili, ali ja iz iskustva znam da koriscenje tih kulera ne mjenja mnogo temperaturu...
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
Taj Netbook ima intel atom na 1.5 - 1.6Ghz. Citao sam da se ljudi zale na njega da se mnogo pregreva u kombinaciji sa win 7 ultimate. Naravoucenije. Probaj sa Win7 starter, ili Home, ako imas Ultimate on ima neke procese i programe dodatno ukljucene koje vuku resusrse a tebi nicemu ne sluze. Ako si na win 7 starter onda ne verujem da nesto uopste i mozes, posto si menjao pastu, cistio ga od prasine, sem da mu kupis neko postolje sa ventilatorom. Moj drugi ima slican model, ali ima linux na njemu i radi ko sat
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
To sam mu i ja rekao u uvijenoj formi. Slab je i zato se greje cim se nesto malo zahtevnije pokrene
 
Član
Učlanjen(a)
22.03.2012
Poruka
47
Ok probacu sutra da instaliram win xp pa cu pratiti situaciju kako se ponasa procesor

ista situacija samo sto temperatura je skocila na 65 stepeni
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top