hitno pomoc!

Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruka
7
Imam veliki problem. Pre par dana mi je usao virus, ali avast je blokirao i mislila sam da je sve ok. Ne znam da li je on uticao na moj problem ali sada dosta slika ne mogu da otvorim. Nece ni na preview, ni ACDsee, nikako. Samo se prikazuju kao ikonice i tako ih vidim ako ukljucim opciju thumbnails i nikako drugacije. Da li postoji neki nacin da ovo popravim, to su tatine slike i jako su bitne, a ne zna gde ih je skidao..Da li mozda da vratim datum na dan pre nego sto je upao virus, ili ima neko drugo resenje, molim vas pomozite. Hvala unapred
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
mozes pokusati sa vracanjem, a mozes pokusati i kroz safe mode
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
I ja sam pre neki dan imao problema sa virusima, iako su mi Windowsi legalni i apdejtovani. Moj savet je da instaliraš program Malwarebytes sa oficijelne adrese
Kod:
[URL="http://www.malwarebytes.org/"]Malwarebytes : Free anti-malware download[/URL]
. Pri instalaciji izaberi naš jezik i više puta preskeniraj računar. Izbriši sve stavke za koje ti ovaj program pokaže da su inficirane. Program će predložiti karantin za inficirane fajlove, a ti dozvoli da ih program Malwarebytes sam izbriše. Ni slučajno nemoj brisati ručno. Mislim da ćeš tako rešiti problem koji imaš. Javi šta si uradila. :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruka
7
Probala sam sa malwarebytes-om, skeniranjem, Ccleaner isto, ali nije bilo pomoci. Uglavnom mi je virus unistio neke podatke, i tu vise nema povratka, u svakom slucaju hvala na pomoci.. :)
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Reinstalacija sistema jedini je nacin da to popravis sve.Sledeci put pazi gdje stajes.;)
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
Probala sam sa malwarebytes-om, skeniranjem, Ccleaner isto, ali nije bilo pomoci. Uglavnom mi je virus unistio neke podatke, i tu vise nema povratka, u svakom slucaju hvala na pomoci.. :)


Ako računar radi, preskeniraj ga još koji put Malwarebytes-om PRO. Ako imaš problem sa aktivacijom programa malwarebytes, mogu ti poslati kodove za aktivaciju. U svakom slučaju, nemaš razloga za brigu, ako ti komp radi. A ako i dalje brljavi, reinstalacija je jedini način da sve bude kao ranije.
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2010
Poruka
36
probaj jos da preuzmes nod sa ove adrese na srpskom je

Nod32 Adrija - Srbija > Naslovnica

preuzmi probnu verziju eset nod smart security mislim da je kompatibilna sa tvojim avastom i pusti da skenira racunar.
videces rezultat jer je to po meni jedan od najboljih antivirus programa. koristim ga vec 5 godina i nije me ni jedanput izneverio.
naravno stalno koristim trial verziju i ako odlucis da instaliras nod kao tvoj antivirus program naucicu te kako da svakog meseca obnavljas probnu verziju a da oni u nodu to ne primete.
 
Učlanjen(a)
15.08.2013
Poruka
103
нарежи на диск или УСБ неку од Линукс дистрибуција је провери да ли су слике оштећене или их само Виндовс због вируса не види како треба. АКо их Линукс види како треба пребаци све податке на сигурно место, и уместо реинсталације Виндовса одради инсталацију Линукса. Тако ћеш за неки дужи период да заборавиш на вирусе и осталу гамад... Ако ти је рачунар иоле новији уколико имаш потребу за неким специфичним алатом који тренутно постоји само за Виндовс, исти инсталирај кроз неку виртуелну машину и на тај начин одради тај специфичан посао...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Deinstaliraj taj antivirus i instaliraj isti samo novi skini i skeniraj komp. ponovo i resices problem.
 
Učlanjen(a)
22.06.2010
Poruka
2
Nista reinstalacija, probaj sa EaseUS Data Recovery Wizard 6.1
Vraća podate i posle reinstalacije HD.......
MALO TRUDA I TO JETO........
 
Natrag
Top