Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

hidropak

Diskusija u 'Vodovod' započeta od manojla opc, 30.12.2012.

1. manojla opc

manojla opc Član

Zahvala:
    0
    kupio sam novi hidropak hww 2800. Ugradio sam ga u gradksi vodovod, tj. sluzi mi da poveca pritisak vode u kuci.Samo sto nemam zeljeni efekat.Problem je u tome sto kad pustim vise radnih mesta, tj.(odvrnem nekoliko cesmi, neko se tusira)nemoze da podigne pritisak vode u cevima.E tako u upustvu pise da moze da se podesi rad hidropaka da se poveca njegova jacina a ja to nzm. da uradim zato molim sve koji su u mogucnosti neka mi pomognu, Kako da pojacam ili ti da podesim da pumpa tera bolje tj da stvara veci pritisak?:stupid:

2. Cupakabra

Cupakabra

Zahvala:
    0
    Pritisak se povećava tako što se skine poklopac sklopke i vilastim ključem izvrši dotezanje (sleva na desno) matice koja se nalazi na vrhu velike opruge i to ne više od četvrtine kruga (ovo ponoviti dok se nedobije željeni pritisak) , onu maticu koja se nalazi na vrhu manje opruge nikako ne dirati.
    Ne mora da znači da će povećanje pritiska koji će pumpa izgurati poboljšati situaciju zato što je bitan i profil cevi koji je ugrađen u kućnu instalaciju kao i cevi koja dolazi do pumpe jer ako je profil cevi na većini instalacije mali (1/2") onda nije u pitanju pritisak već protok ( količina vode ) u cevima meni pre na to liči po opisu.

Poslednja izmena od urednika: 12.01.2013
  3. Branzila

Branzila

Zahvala:
    0
    Pol:
    Muški
    Postoji li kakva prigodna alatka, ili cu 70-461 to morati pazljivo brusiti i pomalo "grickati"

Preporučite stranicu