HDD-stanje

Učlanjen(a)
21.06.2012
Poruka
73
Može li netko objasniti u kakvom je stanju moj HDD
6NxOt99.png



lBtaQvw.png

hH47YDn.png


OkpbdqE.png
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Može li netko objasniti u kakvom je stanju moj HDD
6NxOt99.png



lBtaQvw.png

hH47YDn.png


OkpbdqE.png

Imas bad sectore na disku moja preporuka ti je da napravis backup podataka na tom disku!
Dok je to zuto radice samo zavisi koliko to je vec lutrija!
Mozes pokusati da uradis oporavak ti sektora nekim softverom ili iz windowsa!
Iz wim-a Computer>locald isk C>desni klik properties>tools>Check now>odcekiraj automaticaly fix system errors>cekiraj scan for recovery of bad sectors>klikni start!Iz cmd pokreni kao admin i chkdsk komandom potrazi na ju tjubu kako se to koristi

Drugi nacin ti je da probas nekim programom za to!
Hdd regenerator hd tune pro ili da skines hirens boot dvd tu ima dosta programa za tu namenu!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Možes mi reći jeli ih puno,znam da govore da je jedan previše.
Prvo preskeniraj sa HD Tune,ali na sporo skrniranje,verovatno si preskenirao sa Quick,pa ti nije pokazalo,a u drugom prozoru pokazuje upozorenje..Iz iaskustva,a i dosta citajuci o tome do 3 bad sektora,ne bi trebalo da pravi neke velike probleme.Ako ih ima vise onda je to vec ozbiljan sluicaj za zamenu HDD-a,jer je samo pitanje trenutka kad ce da zakuca.Kad proveris tacno kakvo je stanje,ako nemas skini Hirens Boot i pokreni ga iz BIOS0a kao kad dizes OS,pa nadji komandu DOS,kad ti se otvori sledeci prozor,klikni na taj HDDna koji sumnjas,ako imas viseHDD-ova,ako imas jedan,onda je lakse,ne mozes da pogresis.Ne bi bilo greske da uradis i drugi ako imas,ali dugo treje skeniranje i reparacija Znaci kad nadjes koji je,klikni na njega,otvorice se sledeci prozor.Nadji komandu "Scan and Repair HDD" i pusti ga da radi.nemoj da te zacudi,moze trajati sken i preko 1 sat.Dokle god vidis da brojke vrte,znaci da radi.Na kraju ce te obavestiti da li je i koliko bad sektora bilo i dal su reparisani.
 
Učlanjen(a)
21.06.2012
Poruka
73
Ok
Trenutno nemam baš vremena i ne mogu napraviti bootalni dvd jer mi ne radi pržilica ali snađem se nekako.
Pa ako negdje zapnem pitam vas.
Hvala
 
Natrag
Top