HD problem PIO i RAID

Član
Učlanjen(a)
13.04.2011
Poruka
695
U Sentinelu mi izašla sledeća poruka

The hard disk is operating in PIO mode which reduces performance. It is recommended to check and replace data cable or modify the configuration.

pa ne znam šta i kako treba da konfigurišem to je na IDE grani drugi hard je na SATA.
Ako moze mala pomoć.
Hvala.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Nadam se da znas kako se ulazi u Device Maneger, ako ne znas, lati se muka i nastavi po sadasnjem. Medjutim ako znas udji onde i u liniji
Ide/ATAPI Controllers
- i sad onde kroz properties, imas sve mogucnosti, gde moze stavis da ti Bios kontrolise, a na ostale linije stavi DMA if available.

Znaci OK i eventualno restarujes, ako ne znas o cemu se ovde radi, samo batalis sve ovo i ptice su u kavezu ionako.
 
Član
Učlanjen(a)
13.04.2011
Poruka
695
Jel to ovako nesta ....al sta mi je Channel 0 a sta 1..
9DbCtd4.jpg
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa Windows ti obezbedjuje tu vrstu protoka na tom kanalu, a sta se nalazi na tom kanalu vidi se iz Biosa. Ti samo postavi da na svakom bude DMA. Ako bas hoces preciznost, restrtuj komp, pretiskaj DEL dugme rapidno ili F2 na laptopu zavisno od modela i udji u Bios. Tu pogledaj koliko harda imas, koji je primarni, koji sekundrni, koji kanal zauzima DVD i tako dalje. Sve dosadne stavke. Takodje onde iz Device Managera u Windowsu podesi da ti stavku NVIDIA nForce Serial ATA Controller, po primarnom i sekundranom kanalu kontrolise Bios, u stvari experimentisi malo, pa testiraj u Sentinelu..
Znaci ti podesi onako ko sto rekoh, pa testiraj, ako nece, trazi resenje na drugom forumu, mada opet smo tamo mi, mala sala.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top