Član
Učlanjen(a)
13.12.2011
Poruka
990
Molba za hard disk..
compaq CQ62 i 2 rama. imam malo mi se zagrijava.Razmisljao sam da izvadim hard disk i da ga zamjenim sa ssd hard diskom on ima oko 120 gigabajta i novi je ..pokusavao sam mnoge za hladjene Laptopa i zasad mi bas ne uspjeva a narucio sam jos dva gigabajta ram da brze radi ili mislim da bi promjenom hard diskova lakse radio i manje se zagrijavao..Molim za savjet..Unaprijed hvala ..
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Neces pogresiti ako ubacis SSD i jos 2Gb Ram-a,a taj HDD zakaci kod nekog na komp i sa HDTune ispitaj da li ima losih sektora.Obavezno preskeniraj na sporo skeniranje,jer ako bude na Quick,nije pouzdano.malo ce duze da traje,pa ga posle preskeniraj i AV,da budes siguran da nema i nekih zaraza.Ako bude sve u redu mozes ga koristiti na Lapu kao eksterni za podatke,muziku,slike i sl.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Nazalost draga 10jabuka, ako ne date konkretne podatke koja je temperatura u pitanju, ne mozete dobiti ni konkretan odgovor. To moze ...nagadjanja, te ovo , te ono...to svakako. Ajde ako krenemo od pretpostavke da je to neka vrsta tajne i mi kao sad dajemo predloge, onda mozete dodati taj novi drajv, s tim da Sistem bude na novom i da stari upotrebljvate samo kao skladiste.
Nazalost, opet eto upotrebljvam tu rec koju niko ne voli, bez preciznih podataka tog hard diska ne mozemo vam izaci u susret, sem ako zelite da vas lazemo. Licno sam se uverio da los hard koci ceo sistem cak i kad se upotrebljava kao pomocan, znaci ako je necemu kraj to je to, ending..., ali morate ponuditi dokaze cak i za ovu pretpostavku.
Mozete upotrebiti neki od alata iz prethodnih poglavlja Foruma, mada je zivi odgovor odnosno iskustvo daleko sigurnija varijantanta, ako ste kojim slucajem religiozni, onda nam samo nada ostaje ...i pomenuto pitanje bez konkretnih dokaza savrseno razumem.
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2011
Poruka
990
Danas sam ubacio drugi hard disk ssd 120 gigabajta..i dobio sam ramove i to sam sredio sad zajedno ima 4 gigabayta.instaliran windows 7 64 bit profesional.za sad ide super sto se tice teperature prije je bilo oko 78 c..sada je manja i hvala za sad bolje radi..
Jolesima hvala ti za savjet..
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Danas sam ubacio drugi hard disk ssd 120 gigabajta..i dobio sam ramove i to sam sredio sad zajedno ima 4 gigabayta.instaliran windows 7 64 bit profesional.za sad ide super sto se tice teperature prije je bilo oko 78 c..sada je manja i hvala za sad bolje radi..
Jolesima hvala ti za savjet..
nema na cemu,samo masina nek dobrostekce,to i jeste sustina,da se pomognemo medjusobno.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Danas sam ubacio drugi hard disk ssd 120 gigabajta..i dobio sam ramove i to sam sredio sad zajedno ima 4 gigabayta.instaliran windows 7 64 bit profesional.za sad ide super sto se tice teperature prije je bilo oko 78 c..sada je manja i hvala za sad bolje radi..
Jolesima hvala ti za savjet..

Ta temperatura nema veze sa hdd. Treba da fizicki ocistis laptop, cooler, da promijenis pastu. Ako je potrebno da na procesor stavis bakarni limic da bi dobio nizu tempetaturu.
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2011
Poruka
990
nazalost od toga zasad nema nista jer kad sam gledao za takve stvari kako se to radi na yutube.suvise se mora toga rastavit ja nisam za takve poslove malo da je jednostavnije okey prije cu da ga koristim par mjeseci.Pa onda cu da vidim..Hvala unaprijed
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Ok, samo pazi da za par mjeseci ne ostaneš bez laptop. Raspitaj se šta se desava sa laptopom ako se duže vremena pregrijava...raspitaj se npr. šta je hladni lem na grafičkoj karti...
 
Natrag
Top