Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
hdd regenerator, a imas razne alate na hirens boot disku
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
Kupio sam pre nekoliko dana polovan HDD za laptop. Pošto ne primećujem neke bitnije razlike u odnosu na vreme kada je u laptopu bio "stari" HDD. Brzina podizanja sistema pri uključivanju računara i odziva programa je neznatno brža, disk je čujan kao i stari. Zanima me u kakvom je stanju. Testirao sam ga sa dva programa: HD Tune i Hard disk sentinel, ali nisam siguran šta znače prikazani podaci.

disk5.png disk6.png disk3.png disk1.png disk2.png disk4.png

Vredi li ovakav disk 3.000 dinara? :)
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
Očekivao sam da će mi jedan ovakav disk ubrzati podizanje sistema na laptopu MSI cx 600. Sistem se podiše sporo, kao i ranije. E sad, moguće je i da nepotrebno uobražavam. Jedina dobra stvar stvar sa kupljenim diskom je što je temperatura diska niža.

Kako da ubrzam podizanje Win-a? Probao sam sa gaženjem servisa, ubijanjem procesa. . . itd. Nešto drugo tu pravi problem ili problema nema. Sistem se podiže tako što 5 sekundi vidim crni ekran, onda logo MSI-a, pa se onda čeka učitavanje SiS191, bla, bla...onda ide crna pozadina sa znakom Windowsa, pa tek onda plavi ekran dobrodošlice. . . .Podizanje sistema traje, sve u svemu više od 90 sekundi. Je l to normalno vreme za podizanje sistema?
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Očekivao sam da će mi jedan ovakav disk ubrzati podizanje sistema na laptopu MSI cx 600. Sistem se podiše sporo, kao i ranije. E sad, moguće je i da nepotrebno uobražavam. Jedina dobra stvar stvar sa kupljenim diskom je što je temperatura diska niža.

Kako da ubrzam podizanje Win-a? Probao sam sa gaženjem servisa, ubijanjem procesa. . . itd. Nešto drugo tu pravi problem ili problema nema. Sistem se podiže tako što 5 sekundi vidim crni ekran, onda logo MSI-a, pa se onda čeka učitavanje SiS191, bla, bla...onda ide crna pozadina sa znakom Windowsa, pa tek onda plavi ekran dobrodošlice. . . .Podizanje sistema traje, sve u svemu više od 90 sekundi. Je l to normalno vreme za podizanje sistema?


Ti nisi napisao uopšte ni kakvu konfiguraciju imaš..kakav je procesor u pitanju, koliko memorije imaš...Brzina dizanja windowsa ne zavisi samo od hdd-a, naprotiv...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top