Gvardiola: Nikada neću menjati stil igre

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
Gvardiola: Nikada neću menjati stil igre
Trener fudbalera Mančester sitija Pep Gvardiola rekao je da nikada neće menjati svoj stil igre i ocenio da je njegova ekipa zaslužla pobedu protiv Evertona.


Izvor: B92, Beta

Photo by Clive Brunskill/Getty Images
Siti je odigrao nerešeno 1:1 protiv Evertona u Premijer ligi, ali je zbog bolje gol razlike ostao na prvom mestu ispred Arsenala, koji takođe ima 19 bodova.

"O ekipi se može suditi, ali ja nikada neću menjati stil igre mojih ekipa. To je jedino što imam. Uradili smo sve. Ne možemo da budemo suviše razočarani, pošto nas čeka utakmica sa Barselonom (u Ligi šampiona)", rekao je Gvardiola, preneli su britanski mediji.

Fudbaleri Mančester sitija imali su posed lopte 72 odsto i 19 šuteva na gol.

"Nisam frustriran, moram da pohvalim Everton, način na koji su se branili. Tužan sam zbog igrača, zaslužili su da pobede", dodao je španski trener.

Golman Evertona Marten Stekelenburg odbranio je dva penala fudbalerima Sitija Kevinu De Brujneu i Serhiju Agueru.

"Možete da vežbate penale, ali na treninzima nema pritiska. Penali u važnim trenucima su (pravi) penali", rekao je Gvardiola.

Siti je tako tri poslednje utakmice bez pobede, posle remija sa Seltikom 3:3 i poraza u prvenstvu od Totenhema 0:2, a sezonu je otvorio sa 10 uzastopnih pobeda.

Trener Evertona Ronald Kuman pohvalio je golmana svoje ekipe.

"Možda je on odigrao najbolju utakmicu u karijeri. Siti je najbolja ekipa protiv koje sam igrao u karijeri", rekao je Kuman.
 
Natrag
Top