Gubljenje garancije na telefon?

Učlanjen(a)
08.04.2011
Poruka
257
Da li gubim garanciju ako instaliram na Samsung Galaxy s4 LTE GT-19505 (kada dodje 5.0.1 Lollipop za Telekom BIH firmware) ili ne?
telefon nije rutovan i ostalo...
Kod:
http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9505/
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Zavisi sta u ugovoru pise malim slovima,takodje zavisi ...ako naletis na dobru dusu servisera sa tvojim telefonom u garanciji...moj savet ti je da ostavis to ...tako ,kako je.Medjutim moje drugo ja,znaci ono drugo ti kaze:radi sto ti volja ,al budi spreman i na ponistenje garancije.U principu ne verujem da bi instaliravanje ovoga dovelo do nekog otkaza uredjaja.Licno...kad pazarim uredjaj ,nisam nikad otiso nista da reklamiram ,jer me sramota...ne znam zasto,kupim instaliram,ako ne radi ...vise ne ulazim kod ovoga i to je to.Ne treba biti rob nekih,ogranicenja.Tipovi koji prodaju nevalidnu robu ugase se sami od sebe,ako im neko u medjuvremenu ne obradi izlog.Konkretno u tvom slucaju,ne cackaj,ali ako imas "kohones,sto kaze Konobar",onda cepaj.
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Polako.
Prvo, gde si uzeo telefon? Telekom BiH ili kod nekog dilera telefona?
Što se tiče gubljenja garancije, nije mi poznato da se gubi garancija zbog ažuriranja firmvera. Sam proizvođač telefona ima s vremena na vreme neko ažuriranje. To bi značilo da svi telefoni gube garanciju.
Drugo, ja sam do sada svaki svoj telefon rutovao da vidim šta dobijam time. Ako ti se ne sviđa dobijeno - vratiš telefon na fabrička podešavanja i ponovo je kao kada si ga kupio.
Znači, opušteno kad ti stigne lolipop (pretpostavljam da zbog toga brineš).
 
Učlanjen(a)
08.04.2011
Poruka
257
Polako.
Prvo, gde si uzeo telefon? Telekom BiH ili kod nekog dilera telefona?
Što se tiče gubljenja garancije, nije mi poznato da se gubi garancija zbog ažuriranja firmvera. Sam proizvođač telefona ima s vremena na vreme neko ažuriranje. To bi značilo da svi telefoni gube garanciju.
Drugo, ja sam do sada svaki svoj telefon rutovao da vidim šta dobijam time. Ako ti se ne sviđa dobijeno - vratiš telefon na fabrička podešavanja i ponovo je kao kada si ga kupio.
Znači, opušteno kad ti stigne lolipop (pretpostavljam da zbog toga brineš).
Telefon je kupljen u Telekomu BIH nisam uzimao kod dilera,telefon je na preplatu pitam ovo zato što mi je ekskurzija matruska u Septembru ove godine a garancija mi važi do Avgusta ove godine,već sam na drugim telefonima radio firmware,root,cm itd. tako da mi nije prvi put na ovom nisam ništa radio od toga pa zato pitam...
Znači ne gubi se garancija?
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Zašto bi se gubila garancija za nešto što sam proizvođač telefona insistira da se uradi, kako bi telefon bolje radio????

EDIT: Evo, meni je danas drugi put od nove godine stiglo ažuriranje firmvera za moj Lenovo A328!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Da je to tako onda bi svi telekom operateri prodavali otkljucane telefone i sve bi bilo med i mleko,a mi bi zadovoljni drzeci se za ruke pevali jedan drugome uspavanke.Ko se malo okrene levo ,desno videce da su puni forumi sa ljudima i suzama radosnicama, koji kukaju na operatere,koji gase garanciju cak i ako kap kise padne na fon,a kamoli da ti petljas oko firmware i sl.Po nekad ne daju cak ni kodove za otkljucavanje,uopsteno govoreci ko da si im brknuo u oko,kad ih nesto pitas.Ruku na srce za ovaj Bosanski ne znam u kakvom je stanju,treba otici na njihovu maticnu stranicu,pa pogledati kriterijume,uslove ugovora itd,do sada je stanje uopsteno gledano bilo katastrofa,jedino neka teska konkurencija moze malo da promeni situaciju,neki robin Hud sa upola kracim cenama,serviserima koji ti dok cekas opravku ponude kafu ,rakiju i slatko,al brate ne u dogledno vreme,o ovome trenutno moz samo da sanjamo.
Znaci samo pomaze tri puta procitati ugovor,zatim da problem prenoci i sutra postaviti nezgodna pitanja onom na salteru,ako pocne da zamuckuje,ohmah kazes hvala...prijatno i izadjes.(cak ni oni na salteru nisu kopmetentni da daju faljan odgovor).
E sad,ako ti sve ovo nije bitno,cim se dohvatis telefona odmah ga otkljucas,ucitas sto ti drago,na kraju krajeva, tvoj je platio si ga...
 
Natrag
Top