Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Da,sve je tako kako si naveo,niti ga ima u Device Manager,niti u BIOS-u niti ga prepoznaje sa CD-a.LAN izlaz mu je otisao.Pa jel se to radi.jel je na taj LAN izlaz mislio u servisu kada je rekao "nemam ga trenutno za Asus ploce"??:dntknw:

Sta je tvoj prodavac mislio sa ovim recima , stvarno mi nije jasno ???
Lan izlaz na plocama je integrisan, popravke nema, samo zamena ploce, mada to ovisi o prodavcu davaocu garancije, da si kod mene uzeo plocu ili ceo racunar-rekao bih ti da smrt lan izlaza usled groma/ vise sile, ne podleze garanciji i uputio te da kupis Lan karticu i resis problem, vec ti rekoh reda je 450-700 dindji. Bez nje, nemas ADSL, i nemas mogucnost da umrezis racunar sa drugim, ???
Lan kartica je PCIaj, i tu nema za ovu ili onu plocu, bitno je jedino da ti ploca ima PCI ulaz, ( svaka ploca ima najmanje 2 PCIaj ulaza, skuplje-full ploce i do 4), ubodes istu kada je kupis u ulaz, dodas drajver za nju i sve ti radi kao i pre...
Jednostavno, ako nisi rekao prodavcu da ti je prestao Lan posle grmljavine, a komp ti je u garanciji, mozes probat da se pravis lud i da trazis zamenu neispravnog dela, za MB jee kod mene garancija 3 godine, sto ne znacio da je kod svih tako, , e onda ako ti je tvoja ploca ASUS, ima smisla ono sto ti je prodavac rekao, da trenutno nema na lageru tu plocu !?!
Ali, moras da znas da serviseri nisu ludi, i obicno znaju znanje, znamo sta se moze i zbog cega dogoditi u racunaru, kako sta crkava i zbog cega, ima tu fora, raznih, ali nije moje da pricam.
Kupi karticu, jeftina stavka i ne zezaj se, ne rizikuj da cekas za zamenu dela koji je smesna cena, do zakonskih 45 dana, ili da neki bolji serviser posle tog roka ti vrati isti komp i jos ti naplati njihov rad ???
Poz
 
Član
Učlanjen(a)
20.07.2009
Poruka
1.228
meni je grom udario pre jedno dve godine u aparat za fiksni telefon i aparat nije radio, udario mi je i u modem i nije radio, ako ti je grom udario u neki hardver, onda ga slobodno otpiši.
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Sta je tvoj prodavac mislio sa ovim recima , stvarno mi nije jasno ???
Lan izlaz na plocama je integrisan, popravke nema, samo zamena ploce, mada to ovisi o prodavcu davaocu garancije, da si kod mene uzeo plocu ili ceo racunar-rekao bih ti da smrt lan izlaza usled groma/ vise sile, ne podleze garanciji i uputio te da kupis Lan karticu i resis problem, vec ti rekoh reda je 450-700 dindji. Bez nje, nemas ADSL, i nemas mogucnost da umrezis racunar sa drugim, ???
Lan kartica je PCIaj, i tu nema za ovu ili onu plocu, bitno je jedino da ti ploca ima PCI ulaz, ( svaka ploca ima najmanje 2 PCIaj ulaza, skuplje-full ploce i do 4), ubodes istu kada je kupis u ulaz, dodas drajver za nju i sve ti radi kao i pre...
Jednostavno, ako nisi rekao prodavcu da ti je prestao Lan posle grmljavine, a komp ti je u garanciji, mozes probat da se pravis lud i da trazis zamenu neispravnog dela, za MB jee kod mene garancija 3 godine, sto ne znacio da je kod svih tako, , e onda ako ti je tvoja ploca ASUS, ima smisla ono sto ti je prodavac rekao, da trenutno nema na lageru tu plocu !?!
Ali, moras da znas da serviseri nisu ludi, i obicno znaju znanje, znamo sta se moze i zbog cega dogoditi u racunaru, kako sta crkava i zbog cega, ima tu fora, raznih, ali nije moje da pricam.
Kupi karticu, jeftina stavka i ne zezaj se, ne rizikuj da cekas za zamenu dela koji je smesna cena, do zakonskih 45 dana, ili da neki bolji serviser posle tog roka ti vrati isti komp i jos ti naplati njihov rad ???
Poz
Ma ne bre,nisam ja probao da zavrcem coveka,znamo se godinama,on mi odrzava racunare,nego nisam ga ni odneo kod njega,onako u prolazu sam svratio i REKAO ocemu se radi,da je grom nesto sjebao oko interneta,da nemam LAN konekciju,i on onako kaze "donesi ga ali ja trenutno ako treba nesto za tvoju ASUS plocu nemam na lageru nista,koristi ovaj drugi pa cemo kasnije videti sta je sa ovim".Racunar mi je 4 godine star,kakva garancija,odavno je istekla.
Za PCI LAN karticu ga nisam ni pitao jer nisam ni znao da postoji LAN kartica koja se ubada u slot,znam da sam pre mnogo,mnogo godina kada sam koristio Dial-up konekciju koristio takvu mreznu kartu koja se ubada u slot,samo sa Dial-up ulazom.
Pozz

Dodato posle 1 52 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Odradjeno brate.Mrzelo me po ovoj vrucincini da silazim dole u grad,evo sada sam "skupio hrabrosti" i otisao do servisa,kupio PCI LAN karticu,450 dindzi (sica),ubacio je,cak mi nije trazio ni driver,prepoznao je odmah, i "crna ajkula" ponovo sljaka kao luda!!!!!!!!!!:D
Hvala ti jos jednom!
Pozz
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top