Grobari, izvinite, danas nismo na istoj strani

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
Grobari, izvinite, danas nismo na istoj strani
Partizan i Videoton večeras od 21 sat igraju u Humskoj “prvo poluvreme” poslednje runde kvalifikacija za Ligu Evrope.

IZVOR: B92
132297267059953da39e593014013106_w640.jpg




S jedne strane terena biće Partizan, a sa druge strane terena partizanovci.

Ko je želeo ovakvo leto i ovakav žreb? Šta Partizanu i njegovim bivšim članovima Marku Nikoliću, Danku Lazoviću i Marku Šćepoviću ostaje nego da jedni drugima kažu: "Izvinite, Grobari, danas nismo na istoj strani".

Kako će večeras biti Marku Nikoliću? Hoće li se po izlasku na travu stadiona u Humskoj zaputiti po inerciji ka klupi Partizana? Verujemo da neće, ali da večeras ima Grobara na stadionu, ko zna kako bi u tom slučaju emocije uticale na rasuđivanje.

"Biću iskren, nisam želeo da se sastanemo sa Partizanom i osećanja su mi sada pomešana. Nije tajna da sam imao lepe momente dok sam bio na klupi Partizana i da sam sa tim klubom napravio uspeh. Takođe, imam odličan odnos sa navijačima Partizana. Utakmice sa Partizanom će biti posebne za mene. Tu su i Danko Lazović i Marko Šćepović, bivši članovi Partizana. Volimo Partizan i njegovi navijači vole nas. Sudbina nas je spojila i neće biti lako sedeti na klupi namenjenoj za goste ", rekao je Marko Nikolić, trener Videotona.

Marko je, ipak, profesionalac, i večeras ima svoju računicu. On želi da nastavi svoju bajku sa Videotonom i želi da posle Bordoa dobije čestitke i od Partizana za plasman u Ligu Evrope.

"Imamo šansu i želimo da se nađemo u grupnoj fazi Lige Evrope jer je to naš san”, rekao je Nikolić po saznanju ko je naredni rival Videotona.

Mađari su sve karte bacili na Ligu Evrope. Sentimentalnosti kod bivšeg trenera Partiazan, a sada Videotiona, nema i jedini mu je cilj da posle 180 minuta nedmetanja bude bolji od crno-belih. Videoton je trebalo da odigra utakmicu mađarskog šampionata sa Paksom, između dva meča sa crno-belima, ali je ona odložena kako bi se što bolje pripremili za Partizan i dočekali ga što odmorniji.

104525369359953da3ba9d6039653065_w640.jpg

Foto: Starsport


Ali, ni Miroslav Đukić, trener Partizana ne sedi skrštenih ruku. I on ima velike planove. I on vodi veliki klub. I taj klub ne želi da vodi samo u Superligi.

“Nikad ne razmišljam o porazu, to mi moj mentalitet ne dozvoljava. Dobro radimo, kao ekipa smo u usponu. Rival je dobar, ali smatram da imamo ekipu spremnu za plasman u grupnu fazu. Veći problem nam je ekipa Videotona nego trener Nikolić”, rekao je Đukić, iako je njegov kolega selektirao veći deo ekipe i poznaje igrače u dušu.

Uostalom, dosta je bilo priče. Večeras i jedni i drugi imaju priliku da pokažu šta znaju. Navijači Partizan se iskreno nadaju da će lepša biti crno-bela slika.

193548768859953da3e48eb828427925_w640.JPG

Foto: Starsport


A, do tada kratak povratak u prošlost. Za nauk i opomenu.

Crno-beli nostalgičari prisetili su se prethodnog dvomeča Partizana i Videotona u Kupu UEFA, u kojem je klub iz Humske pretrpeo jedan od najtežigh poraza u istoriji. Mađari su u prvom meču pobedili 5:0, ali ne samo zahvaljujući kvalitetu koji su nesumnjivo imali te sezone 1984/85, već prevashodno, o gle čuda neviđena, ležernoj igri Partizana koji je posle istorijskog povratka u duelu sa Kvins Park Rendžersom (6:2, 0:4), ali i tumačenju žreba kao fantastično-savršeno-povoljnog-proćićemojermismoPartizan. Crno-beli nostalgičari dalje su se prisetili i “druženja igrača uz karte i alkohol, ali i u šopingu, u kojem su u redovima čekali da pazare jeftine Salamander cipel i kobalt posuđe”. I posle svega je stigla “petica”, u revanšu je nešto pokušano, ali je bilo kasno.

Elem, sadašnja generacija Partizana ne mora da brine za cipele, posuđe ih definitivno ne zanima, ali su zato spremni, bar tako sami tvrde, da i ove sezone putuju po Evropi.

Preko Mađarske, logično.
 
Natrag
Top