Graficka

Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Evo ovako! Imam Powercolor Radeon HD 6790. I dosao sam na ideju da je testiram! Testirao sam je sa FurMark programom I rezultati su sledececi nakon 15 minuta testiranja!
Min. temp. je 39 C
Max. temp je 106 C
FPS (min 20/max 25) avg 22.
Posle 15 minuta nista se nije desilo. Testirao sam na rezoluciji 1440x900 na celom ekranu. Jel mi moze neko reci jel to normalno za ovu graficku da ide na 106 C. To mi je nesto puno. Sta vi mislite?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Mislim da je previse. Neka normala pod maksimalnim opterecenjem bi trebalo da bude 85-90°. Moguce da kuciste nema dobru ventilaciju...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Pa sta mi savetujete? Kuciste je otvoreno i sa jedne i sa druge strane! Sta mi je ciniti? Hvala
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Otvoreno kuciste je ponekad problem, jer ventilatori ne mogu da vrse svoju funkciju kako bi trebalo. Ukoliko je starija graficka, trebalo bi je ocistiti od prasine, eventualno zameniti pastu na procesoru graficke. Takodje uzrok grejanja moze biti i negi drugi deo koji se greje.
 
Učlanjen(a)
21.01.2016
Poruka
114
skini hladnjak ako ima na sebi i stavi novi
znaci bukvalno samo ga povuces jace i on ce spasti ako je onaj metalni hladnjak
 
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
100
Veliki problem u globalu kod modernih grafičkih kartica je taj što proizvođači hladnjake izrađuju od aluminijuma koji umjesto da odvodi i raspoređuje toplotu, istu zadržava pa tako dolazi do pretjeranog pregrijevanja grafičkog čipseta.
Da li to proizvođači rade namjerno?
Čini Vam se :)
Odavno više ni jednom proizvođaču, u bilo kojoj branši, nije u cilju da napravi proizvod koji će biti neuništiv, jer od čega bi oni živjeli ako bi, primjera radi, grafička kartica bila neuništiva?!
Današnje grafičke kartice su same po sebi preforsirane, tačnije, iz grafičkih čipseta se izvlači 110% što u kombinaciji sa lošim hlađenjem nikako nije dobro, i jedini način da se takve kartice "srede", je prepravka hlađenja u vidu bakarnog hladnjaka (bakar je jedan od najboljih provodnika toplotne energije!), te upotrebom kvalitetne termalne paste.
Iako je kod nas usvojeno neko glupo mišljenje da se računar bolje hladi tako što se kućište otvori, naprotiv, Togandwarf je potpuno u pravu!
Svaki moderni računar posjeduje barem 2 ventilatora koja vrše cirkulaciju vazduha kroz kućište i odvode topao vazduh van kućišta, tako da je bolje da zatvoriš kućište i ostaviš ventilator(e) da obavljaju svoj posao :)
 
Natrag
Top