Grad plaća četiri lekara

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Sombor zaposlio mlade stručnjake
Grad plaća četiri lekara





Izvor: Blic Zlata Vasiljević | 17. 02. 2011. - 00:02h

SOMBOR - Četiri mlada nezaposlena lekara dobila su posao u somborskom Domu zdravlja. Troje lekara biće raspoređeno u seoske ambulante, a jedna lekar u ambilantu u gradu. Njihov rad u narednih godinu dana finansiraće budžet grada Sombora i po tom projektu Sombor je jedinstven. Namera je da se naredne godine nađu mogućnosti i za finansiranje zapošljavanja stručnjaka iz drugih oblasti.
117643_sombor02-mladi-lekari_f.jpg

Milana Gradinski, Tina Dragičević Jasmina Radulović i Mladen Dekić


Od devetoro lekara koji su na evidenciji nezaposlenih, njih četvoro dobilo je priliku za posao u narednih godinu dana. Uslov je bio da su položili državni ispit, da do sada nisu radili i da su mlađi od 30 godina. Taj uslov ispunili su Tina Dragičević, Milana Gradinski, Jasmina Radulović i Mladen Dekić.

- Radiću u seoskoj ambulanti u Kljajićevu. To mi je prvo radno mesto, a na posao sam čekala sedam meseci - kaže Tina Dragičević.

Njena koleginica Milana Gradinski radiće u ambulanti u Domu penzionera u Somboru.


Zahvalni na podršci

Jasmina Radulović prvo lekrasko iskustvo sticaće u ambulanti u Gakovu.
- Mogu samo da kažem hvala što smo dobili priliku za posao i da obećam da ću svoj posao raditi plemenito i onako kako dolikuje pravim i uspešnim lekarima - poručila je doktorka Jasmina Radulović.

- Na posao sam čekala dva meseca. Ovo mi mnogo znači i kada mi je ponuđena mogućnost da ostanem i radim u Somboru, nisam se nijednog momenta dvoumila - kaže mlada lekarka.

Mladen Gradinski je u ambulanti u Bezdanu od početka februara, ali kaže da se već navikao i na posao i na pacijente i da mu ne smeta što lekarski posao počinje u seoskoj ambulanti.


Mladi lekari počeli su da rade početkom februara i narednih godinu dana njihove zarade finansiraće budžet grada Sombora.


- Hteli smo da pomognemo mladim ljudima koji su završili fakultete, a žele da ostanu u Somboru da u svom gradu dobiju i šansu za profesionalno angažovanje. Nadamo se da ćemo naredne godine moći da pomognemo i zapošljavanje drugih mladih stručnjaka. Svesni smo da je danas u Somboru teško naći posao. U privredi je kriza, a zbog štednje ograničeno je zapošljavanje u državnim ustanovama - kaže Nemanja Delić, gradonačelnik Sombora.


Tri lekara rade u seoskim ambulantama, i to u selima gde su do sada nedostajali doktori.


- Ovo je jedinstven slučaj da lokalna samouprava preuzima na sebe finansiranje mladih lekara. Ovo nije samo rešavanje socijalnog statusa ljudi koji su završili jedan težak fakultet već se na ovaj način pomaže i hiljadama ljudi koji do sada nisu imali zdravstvenu uslugu. Na ovaj način smanjiće se i pritisak pacijenata iz ova tri sela, koji su zbog nedostatka lekara dolazili u Hitnu pomoć ili na Hitnu hiruršku službu - kaže direktor Opšte bolnice „Doktor Radivoj Simonović“, Branislav Bojić.
 
Natrag
Top