Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

Goruće pitanje

Diskusija u 'Torrent' započeta od sasatool, 11.03.2016.

Status teme:
Zatvorena za pisanje odgovora.

1. sasatool

sasatool

Zahvala:
    9
    Prvo, naslov je "Goruće pitanje" jer može da izazove negodovanje i puno zapaljenih sivih ćelija koje bi da pale diskusiju i negodovanje. Verujte mi da mi nije cilj provokacija..

Pitanje se tiče načina šerovanja iliti delenja digitalnih sadržaja preko interneta.
    Meni se sviđa ta ideja delenja ali ono što mi je upitno je način razmenjivanja.
    Delenje preko torrent-a mi nije dovoljno efikasno jer ima mnogo mrtvih torrent-a.
    Siguran sam da nije rešenje bičevanje putem parola: "Svi moramo da delimo" ili
    "Sidujte ili prekidamo sve" ili "Nemojte da ste bezobrazni".

Moja početna pretpostavka: Ako se deli onda je to bezuslovno a internet je mesto
    gde možemo bar da budemo darežljivi.
    Implikacija: Možda nije krivica sidera već prirode torrent-a. Možda ja reinstaliram windows
    i svi moji aktivni torrenti nestanu. Možda mi konstantno sidovanje guši internet konekciju.
    Možda ljudi očekuju bar na internetu da dobiju nešto jer već plaćaju internet vezu, a da ne moraju da plaćaju dodatno sa svojim seed-ovanjem (imam razumevanje i za njih).
    Verovatno bih mogao da smislim još primera zašto se ne može zahtevati delenje preko torrent-a.
    Moje pitanje: Koji je bolji način delenja od torrent-a?

Želja: Hteo bih jednom da upload-ujem recimo neke filmove pa da ljudi mogu to da preuzmu ili da gledaju, a ne da za svakog posebno odobravamo protok na slavini za "mrtve" torrent-e.
    Hteo bih da vidim internet kao mesto mnoštva protoka informacija, bujicu (što je neki prevod torrent-a) ali i okean u koji svako može da zapliva a ne da čekamo i molimo za odvrtanje slavine.

Naravno da je lepo da ako uzmeš da i uzvratiš ali već si platio internet i sve bi trebalo da bude dostupnije.

Jednostavno, ne sviđa mi se torrent, a treba nam neko online skladište recimo kao mega.nz ili koje je već vaše rešenje.

2. Torrent Maniak

Torrent Maniak Moderator Moderator

Zahvala:
    36.433
    Pol:
    Muški
    Bili davno megaupload,rapidshare,fileserv,filesonic..........preko noći odoše..........ja sam uvek radio (skidao) sve sa torrenta,na rapid i ostale hostere sam prešao,jer me je mlađa ćerka naterala zarad premium rapidshera,recimo,a i lepo se zarađivalo,žao mi kolega kojima i dandanas stoji lova tamo negde,a samo mi pravi uploaderi znamo koja je to muka,uz ove brzine koje imamo ovde u srbiji,film recimo oko 700 MB upuješ na bilo koji server sat do dva,a za dan dva stiže mejl da je izbrisan zbog autorskih prava.......krenuo sam na torrente,jer,dok je filma i muzike,ili već čega na mom hardu biće i na nebu,sad što ja OVDE neću da taj materijal da delim sa vama,korisnicima,vaš je problem,lično si tražio da residujemo predstavu Mala,ćerki sam promenio pasword,jer je odmah residovala,

ipak je veće skladište nego mali milion kompova koji šeruju preko torrenata,ovo sad pročitah,nisam bio u BGD-u malo duži period pa da ti odgovorim....i sretno za Malu,možda je nađeš na megi,a ja je imam na kompu,budi mi pozdravljen(a),

Dalje,nemam server od XXX terabajta i neku brzinu od recimo 20 mega u sekundi.....imam četvoro dece,koji hoće nešto da skinu,troje idu u skolu a četvrto na faks,a opet ja ponekad im sve ukočim da bi neka persona skinula po želji određeni film ili predstavu...........nemam to više namere

MNOGO STE DRSKI,samo tražite,a ne držite seed,pojavljuju se iste face,neću ih nabrajati,ali ako mi prekipi napraviću spisak ko skida stalno.......ako vam treba neki film ili predstava,nađite onog ko se zahvalio,ja ću postati "osnovni" seed,i čim bude DVA seedera,isti skidam i idem na drugi,a vi kako hoćete.......ili ću tražiti od od admina da ovaj deo jednostavno " ukine"pa tražite iste na privatnim trakerima,gde,ako želite dalje da skidate morate da drćite seed minimum 48 sati,recimo,

ovo radim na dobrovoljnoj bazi,imam komp,terabajt i externi terabajt,skori sve filmove imam na istim,ali.........kako reko bezobrazni ste,i onaj ću spisak izbrisati...........pa brljajte po PDF-u i tražite,pa ako ima seeda ima,ako ne..........kako sam gore kazao.........

Budite mi pozdravljeni,i sretno u jurnjavi za filmovima,ćerkama sam rekao ako ijedan film postuju,ili residuju,banovaću ih,dok ovo čitate,smejaćete se,verovatno,ali smejaću se i ja........na kraju svega

Poslednja izmena od urednika: 27.03.2016
  3. maja_jevtic

maja_jevtic Urednik

Zahvala:
    8.583
    Pol:
    Ženski

Kad bi ste svi delili,ono šo skinete,svi bi podjenako dolazili do"digitalnih sadržaja preko interneta"
    Drugo,mi nikog ne bičujemo,a mrtvih torrenata ne bi bilo da ih držite na sidu,

Vidim koliko si se potrudio da uploaduješ išta........sve postove si potrošio na kritike,a ne razmišljaš o tome,koliko se vremena potroši da se za neki film naročito starijeg datuma,govorim za domaće filmove,izgubi dok nađemo,ili ako nađemo omot,te sadržaj o istom.....itd....ne razmišljaš o tome koliko sa ovakvim netom treba da se film upuje,

kad bi iko od vas držao film pa barem dva dana na seedu,išli bi mnogo brže,jer bi bilo više tih,kako si rekao slavina,lep izraz....mnogo pišeš,a malo daješ..........a i ostali korisnici,koji takođe mogu da budu te slavine.........ako je veći okean,više će vas skinuti,ovako,zavrnete slavinu čim skinete određeni film.........i umesto okeana,dobijemo baricu.......

moj ti je ćale lepo odgovorio....citiram ga:

ipak je veće skladište nego mali milion kompova koji šeruju preko torrenata,mislim na mega.nz

sve filmove koji su na ovom delu imamo,ali......dragi moji korisnici,nismo mi ta slavina...........kroz koju treba pustiti oko 1000 filmova.........iste sidamo na drugim trakerima,pa ih tamo tražite,ali na istim mora da se drži seed minimum 36-48 sati,zavisi od trakera do trakera,ili sledi prvo dve tri opomene,pa zabrana skidanja filmova........

samo mo je žao što sam izgubila ovoliko vremene........ja sam ovo u mojoj porodici započela,sa kolegom Iwanom,koji je ovo osmislio,i sa sa velikim entuzijazmom krenula u avanturu da vam otvorim slavine,a ja ću iste i da zavrnem...........na moju žalost,iskreno.........imate lep pozdrav od maje,

Poslednja izmena: 27.03.2016
    SPMC se ovo sviđa.
Status teme:
Zatvorena za pisanje odgovora.

Preporučite stranicu