golf 4 - ugasen normalno vergla nece da upali

Učlanjen(a)
02.01.2013
Poruka
1
Normalno sam ugasio auto bez postojanja ikakvog problema.kad sam pokusao da ga upalim normalno je verglao ali nije upalio.board kompjuter je izbacio lampicu sa obavjestenjem da treba dosuti ulja u motor.mjerac pokazuje da ima dovoljno ulja.da li se nekome desavao slican problem?
 
Učlanjen(a)
12.11.2011
Poruka
6
imao sam ja identican problem... Kad das kontakt poslusaj da li se cuje pumpa u rezervoaru. Ako se cuje, privjeri spojeve pod haubom. Ja sam video nekakva 3 dzeka i samo sam ih malo stegao rukom nakon cega je auto normalno upalio i nemam vise nikakvih problema... provjeri da li je i kod tebe mozda isti problem...
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
21.05.2012
Poruka
22.040
Provjeri davač temperature (ili kako ga neki zovu senzor rashladne tekućine), slične simptome sam imao i ja na svome autu. Velike probleme oko paljenja mi je zadavao baš taj senzor, ako utvrdiš da je on zamjena je skroz jednostavna.
 
Član
Učlanjen(a)
09.01.2013
Poruka
23
golf 4 ako je noviji motor tj pumpa dizna nema klasicno uzubljivanje remena tj stelovanje palenja vec ima dva senzora na bregastoj i radilici koji daju elektro impulse na dizne koje se u datom momentu otvaraju i ubrizgavaju naftu na odredjeni klip koji je u fazi palenja,u vecini slucajeva crnkne jedan od senzora i mozzes satima da verglas nece upaliti,nije koplikovan i skup kvar.sretno
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2009
Poruka
5
Kao sto rece deanluka najverovatnije je senzor radilice.
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
161
Mislim da nema potrebe da budemo toliko vidoviti, jednostavno auto treba oslepati u neki servis, ili ce majstor doci i odraditi dijagnostiku.
 
Natrag
Top