Gola joga za bolji seks

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Gola joga za bolji seks

Znamo da joga ima blagotvorno dejstvo na ljudsko telo i um. Međutim, da li ste probali golu jogu? Kažu da je super, naročito ako ste sramežljivi "u krevetu".

1_zpsd3ec70cf.jpg


U Londonu postoji joga studio gde se joga praktikuje na malo drugačiji način - oni koji vežbaju moraju biti goli. Među njima ima i muškaraca i žena, a za sebe kažu da nisu egzibiocionisti, niti seksualni manijaci.

Njihova instruktorka se zove Anet, takođe je naga. Svi leže na čistim prostirkama, a peškire mogu da donesu i od kuće, ukoliko sumnjaju u higijenu. Vežbaju uz tihu indijsku muziku, lagano, bez razgovora. Uglavnom zatvorenih očiju, kako im preporučuje instruktorka, ali ne da ne bi gledali tuđu golotinju, već da bi se što bolje opustili.

"Mi smo toliko stidljivi, smatramo da je ljudsko telo nepristojno, čak ponižavajuće ukoliko ga pokažemo. Ovo je jedino mesto gde je golotinja prirodna stvar, ono što, zapravo, i jeste", kaže za "Hafington post", jedan od polaznika gole joge, Kolin (56).

"Dok vežbam, ja ne primećujem nikoga pored sebe. Sam sam sa sobom, okrenut sam ka unutra, ne ka spolja", objasnio je Stiven (59), svoje razloge za praktikovanje ove vrste joge.

Interesantno je da među polaznicima ima više sredovečnih osoba, nego sasvim mladih. Tina (41) to ovako objašnjava: "Dok smo mladi imamo više predrasuda, bitnije nam je šta drugi misle. Što si stariji, to ti je udobnije u vlastitom telu, postaješ svestan sebe i više se ničega ne stidiš".

Osim što oslobađa telo i duh, gola joga pospešuje seksulani život, tako što pomaže osobama koje imaju problem da se skinu, pre svega jer ne vole svoje telo.

"Ovde ćete spontano, bez pritiska, prihvatiti sebe, osloboditi se strahova i frustracija u vezi sa svojim telom, a to može imati veliki značaj za vaš ljubavni i seksualni život.

Da li biste vi vežbali goli?

(MONDO)
 
Natrag
Top