Garnet otišao u legendu: Nisam ni pomišljao...

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
Garnet otišao u legendu: Nisam ni pomišljao...
Emotivno NBA leto postalo je još teže za sve one koje obožavaju košarku – posle Kobija Brajanta i Tima Dankana, Kevin Garnet saopštio je da se povlači.

Izvor: B92
108598841657e6295e5b6ec082174032_w640.jpg

Getty Images

Kevin Garnet jedini je igrač u istoriji koji je postigao najmanje 25.000 poena, uz 10.000 skokova, 5.000 asistencija, 1.500 ukradenih lopti i 1.500 blokada.

Takođe, jedini je pojedinac sa prosekom od najmanje 20 poena,10 uhvaćenih lopti i pet uspešnih dodavanja po susretu u šest uzastopnih sezona.


Posle 21 sezone u najjačoj ligi sveta, jedan od najboljih igrača u istoriji NBA odlučio je da se oprosti od aktivnog igranja košarke.

KG če ostati upamćen kao jedan od najboljih defanzivaca u istoriji lige, ali uopšteno i kao jedan od njenih najznačajnijih, najupečatljivijih i najboljih članova u novijoj istoriji.

"Pre svega, samo sam zahvalan. Čak ne mogu ni da pronađem način da sve stavim u reči. Zahvalan sam svima, na njihovoj ljubavi. Nisam ni pomišljao da me ljudi ovoliko vole. Opet, da tako nešto bude realnost – to je prosto nešto posebno, čoveče. Čoveče", napisao je Garnet na Instagramu uz emotivni video.

Garnet je na veliku scenu stupio 1995. godine, kada su ga Minesota Timbervulvsi draftovali kao petog pika pravo iz srednje škole. U narednih 12 sezona bio je ključ uspeha franšize iz Mineapolisa – koju je zajedno sa Semom Kaselom i Latrelom Sprivelom, između ostalih, predvodio do finala Zapada 2004.

Tri godine kasnije trejdovan je od strane 'Vulvsa' u Boston Seltikse, sa kojima je uspeo da osvoji svoj prvi i jedini prsten. Bio je deo čuvene ekipe sa Redžonom Rondom, Polom Pirsom i Rejom Alenom, da bi posle dve sezone u dresu Bruklin Netsa odlučio da se vrati u svoje Timbervulvse.

"Bilo je pravo uživanje gledati KG kako dolazi u ligu kao mladić i razvija svoju veštinu na putu ka svom mestu menju najboljima u NBA ligi. Uživao sam u svakom trenutku dok sam gledao kako je rastao u vođu. Želim mu da sve to prenese i u sledeće poglavlje svog života. Znam da će njegovi navijači i obožavatelji čuvati od zaborava svaki trenutak koji im je pružio", rekao je predsednik i vlasnik Minesote Glen Tejlor.

Na povratak se odlučio najviše zbog pokojnog trenera Flipa Sandersa, s kojim je imao usmeni dogovor o kupovini tima od vlasika Glena Tejlora, ali je sve promenila prevremena smrt legendarnog trenera, čoveka za koga je Kevin nekoliko puta isticao da mu je kao otac, od opake bolesti.

U prethodnoj sezoni i po je zbog povrede kolena odigrao svega 43 utakmice, ali je uprkos tome bio izuzetno važan faktor za mladi tim Vulvsa – pre svega kao mentor Karl-Enotnija Taunsa, prvog pika i njegovog potencijalnog naslednika.

Legendarni krilni centar 15 puta bio je učesnik Ol-star utakmice, dok je spomenute sezone, kada su Timbervulvsi igrali finale Konferencije, proglašen za najkorisnijeg igrača lige (MVP).
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top