Galaxy S4 POMOĆ!!!

Član
Učlanjen(a)
04.10.2012
Poruka
35
Kupio sam galaxy s4 prije godinu dana... I rutovao sam ga pomocu towelroot-a, nisam instalirao nista od custom software-a (samo je bio rutovan sa originalnim software-om i reovery-em)... I instalirao sam busybox i greenify od root aplikacija...

Uglavnom, telefon je imao problem sto se zagrijavao, i juce se samo izgasio i ne radi sad nikako... Gledao sam na internetu crkao je 100% i sad je problem sto ne znam da li ce mi popraviti oni telefon (posto je pod garancijom)...

Citao sam garantni list i tu pise da garancija ne vazi ako je telefon rutovan... Sta da radim?

Da li oni mogu znati je li root-ovan?
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Kupio sam galaxy s4 prije godinu dana... I rutovao sam ga pomocu towelroot-a, nisam instalirao nista od custom software-a (samo je bio rutovan sa originalnim software-om i reovery-em)... I instalirao sam busybox i greenify od root aplikacija...

Uglavnom, telefon je imao problem sto se zagrijavao, i juce se samo izgasio i ne radi sad nikako... Gledao sam na internetu crkao je 100% i sad je problem sto ne znam da li ce mi popraviti oni telefon (posto je pod garancijom)...

Citao sam garantni list i tu pise da garancija ne vazi ako je telefon rutovan... Sta da radim?

Da li oni mogu znati je li root-ovan?
Ja sam mislio da hard reset to riješava,tj.vraća telefon u fabričko stanje
 
Član
Učlanjen(a)
13.05.2010
Poruka
1.065
Fizicki je problem a ne logicki. Znaci problem nije do OS-a vec do fizickog djela mobitela. Nemas sto izgubit odnesi ga na garanciju pa vidi sto ce ti rec.
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Uradio bih ja hard reset kad bih mogao ukljuciti telefon... Mene brine ako oni nesta budu radili i vidili da je rutovan da mi kazu nema garancije...
Sorry,da sam pročitao sve vidio bih da si napisao da ne možeš upaliti telefon

Kada se telefon ne da upaliti obično je matična u pitanju,
ako je do nje najbolje će ti reći u nekom običnom servisu gdje bi ga trebao nekako upaliti , uraditi hard reset
pa onda u servis
 
Član
Učlanjen(a)
04.10.2012
Poruka
35
Sorry,da sam pročitao sve vidio bih da si napisao da ne možeš upaliti telefon

Kada se telefon ne da upaliti obično je matična u pitanju,
ako je do nje najbolje će ti reći u nekom običnom servisu gdje bi ga trebao nekako upaliti , uraditi hard reset
pa onda u servis

OK, u slucaju da je do matične, Koliko bi kostala popravka?
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
OK, u slucaju da je do matične, Koliko bi kostala popravka?
Nemam pojma koliko bi koštala matična u beogradu
Da je moj telefon ja bih zamolio nekoga iz "običnog" servisa da ubace njihovu matičnu,čisto da vide da li je do nje
Ako bude ona kriva ,onda ćeš ga moći upaliti , uraditi hard reset i onda možeš ići u "pravi " servis da oni riješavaju problem
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.530
OK, u slucaju da je do matične, Koliko bi kostala popravka?
Ако је квар на хардверу, не могу видети да ли је телефон рутован!
Пошто не могу ништа радити на хардверском делу сем замене целе плоче, иди у овлашћен сервис или код провајдера, код кога си купио телефон и предај на сервисирање.
Узгред, да ли си пробао да убациш другу батерију и онда да га покренеш?
S4 има пуно проблема са батеријом, проверена информација (три познаника су мењала батерију управо на неких годину дана коришћења).
 
Član
Učlanjen(a)
04.10.2012
Poruka
35
Ако је квар на хардверу, не могу видети да ли је телефон рутован!
Пошто не могу ништа радити на хардверском делу сем замене целе плоче, иди у овлашћен сервис или код провајдера, код кога си купио телефон и предај на сервисирање.
Узгред, да ли си пробао да убациш другу батерију и онда да га покренеш?
S4 има пуно проблема са батеријом, проверена информација (три познаника су мењала батерију управо на неких годину дана коришћења).

Danas sam ga predao na servisiranje... U radnju gdje sam i kupio tel... Nisu nista rekli, samo su ga uzeli i veceras ce mi javiti da mi kazu... Ja sam njima rekao da telefon nije rutovan i da se samo izgasio, kao sto i jeste... Oni su rekli da ce vidjeti u cemu je kvar i kontaktirati me veceras... I rekli su da je moguce do baterije (u tom slucaju oni bi ukljucili tel i vidjeli da je rutovan, ali bih ja platio bateriju jer nije skupa :D), ali i da je moguce da je do ploce i u tom slucaju valjda nece znati da je rutovan?!

Javicu vam veceras sta su mi rekli, i hvala svima koji ste odgovorili na temu ;)
 
Član
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruka
149
Brate,pre nego sto si ga odneo u servis trebao si da ga pokrenes,tacnije download mode,a to si mogao da uradis sa jednom malom spravicom,koju ja imam kod sebe i sa njom sam spasio ihahaa smartfon telefone. Radi se o USB JIG,evo ti link da vidis o cemu se radi:
http://usbjig.com/
Sa njim si mogao da resis problem,samo ga ubodes na mesto gde se puni mobilni i ta mala stvarcica ti pokrene mobilni u DOWNLOAD MODE,instaliras nov oficijalni sistem i to je to. Jbg,nisam ranije video ovu temu,radije bi ti pomogao. Ovako ovi u zvanicnom servisu nisu majmuni,kad budu resili problem videce da si ga rutovao i onda ce te pozvati,reci ce ti da se telefon moze popraviti ali ce te kostati toliko i toliko. Daj boze da gresim,tj,da su ti u servisu toliko glupi,pa da ne vide i popravice ti mobilni besplatno

Uzgred evo linka da vidis kako mozes sam napraviti USB JIG,da ga ne bi kupovao

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/help/guide-how-to-make-usb-jig-reset-binary-t1604707

I jos jedan veoma pametan savet,za u buduce,nemoj rutovati telefon preko nekog ubi boze softwera,ako hoces da rutujes telefon na najlaksi i najsigurniji nacin,evo ti link,imas ovde na forumu i uzivaj. Pozz

http://serbianforum.org/threads/kingo-android-root-1-2-3-rutovanje-svih-telefona.543455/
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top