Galaxy j5-reklame

Član
Učlanjen(a)
11.12.2010
Poruka
23
Jedno pitanje u vezi firmware za j500fn posto vidim da ima vise njih sve zavisi koji je operater da li mogu da stavim neki koji nema one gluposti koje stavljaju operateri a da nije custom rom? I da li mogu bilo koji firmware od drugog operatera da ubacim na moj aparat?
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
O tome sam vec sve pisao u postu o S7 ali ajde da ponovim.
Na ovom sajtu koji sam ti poslao su svi samo oficial firmware za samsung.
Naravno da mozes da ubacis bilo koji drugi firmware bitan ti je samo model telefona. Firmware je podeljan po regionima.
Untitled.jpg
Kada uzimas neki firmware bitno je da uzmes neki koji je SIM free i da nije vezan za neki od provajdera da nema onih njihovih glupih apk koje i meni strasno smetaju, (da je predvidjen za slobodnu prodaju ali i da je international csc da bi ti xposed i sve ostalo radilo kako treba jer momci sa xda rade podrsku samo za international pa ako nije, framework ili njegovi delovi nece uopste ili ispravno raditi).
Jedan od proverenih takvih firmware je za region DBT (nemacka).
Untitled2.jpg
DBT je za slobodnu prodaju i nije vezan ni za jedan region, jedino ce uvek posle svakog vracanja na fabricka podesavanja na prvom ekranu dobrodoslice stojati jezik nemcki ali kliknes i izaberes srpski ili sta vec zelis to nije nikakav problem (a koliko vidim za j5 nema srpski free region).
E sad oko same instalacije:
Ovaj firmware koji skines moras instalirati sa ODIN (uvak koristiti poslednju verziju)
HTML:
http://www.samsungodindownload.com/
Firmware koji budes skinuo kada otpakujes dobices 5 faila ali za instalaciju koristis samo 4.
2 fajla su kljucna u ovom tvom slucaju a nose imena CSC_ i HOME_CSC_. Razlika je sto u jednom od njih ima pit faila a u drugom nema.
1.jpg 2.jpg
Napominjem da ovaj pit nije vezan za developer nego samo za region i u odin se potpuno drugacije podesava i nema opasnosti za uredjaj kao prilikom instalacije developer pit faila.
Kada prvi put instaliras ovaj firmware onda koristis csc sa pit fajlom u sebi znaci CSC_ a za naredno eventualno reinstaliranje firmware mozes koristiti HOME_CSC_ posto su particije za provajder vec ispravno napravljene (mada se desava da i svaki sledeci put moras da koristis CSC_ sa pit failom u sebi).
Sto se tice podesavanja u ODIN kada odaberes sve delove firmware potrebno je cekirati opciju Re-Partition nista vise (naglasavam nikako ne dirati opciju pit)
Untitled.jpg
I to bi bilo sve oko promene regiona.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
25.06.2013
Poruka
162
Za blokiranje reklama imas AdAway za root-ovan telefon.
Na wifi blokira preko 85% dok za data konekciju moraz da podesis proxy u APN.
Ja je koristim vec par godina.
 
Učlanjen(a)
20.06.2014
Poruka
100
Jedno od resenja je aplikacija Greenify
besplatna verzija:
HTML:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify&hl=en
pro verzija:
HTML:
http://mobilism.org.in/2017/02/28/greenify-v3-2-2-final-donate/
Ovom aplikacijom je moguce uspavati bukvalno sve ostale apk, cak i systemske ali je za to potreban root.
Aplikacije budu samo uspavane kao i svi njeni procesi ali klikom na nju pokrece se bez ikakvih problem (ili ih veza sa nekom drugom apk moze probuditi).
Po zakljucavanju ekrana sve selektovane apk koje su koriscene u roku od nekoliko minuta ce ponovo biti uspavane.
Napominjem da Greenify naj bolje radi na rutovanim uredjaima i to kao modul xposed-a mada sa ogranicenim funkcijama radi i na uredjaima koji nisu rutovani, (moguce je samo uspavljivanje kosisnickih aplikacija).
Dobra stvar kod Greenify je bez obzira da li se uspavaju korisnicke ili systemske apk nista se ne gubi na funkcionalnosti uredjaja, a uspavljivanjem apk koje ne moraju stalno da budu aktivne se dobia mnogo, od znatno manje zauzetosti memorije do povecanja brzine uredjaja jer ce pozadinski procesi i kesirani podaci biti svedeni na neophodni minimum.

Zdravo kazimi dali smem na nov telefon ovu aplikaciju Greenify jer pre mesec dana sam uzeo preko vipa potpisao ugovor da nesto ne stetim poz.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Naravno da moze Greenify na novom uredjaju bez ikakvih smetnji i problema radice samo uz neka ogranicenja zato sto nema root pristup, nece mozi da uspavljuje systemske apk samo one koje su naknadno instalirane.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Staje to root dali treba da uradim
Kada se odradi root dobija se pristup systemskim particijama i fajlovima na uredjaja i onda su mogucnosti izmene OS android-a bukvalno neogranicene.
Ja sam konkretno uvek za root zbog neogranicenih mogucnosti koje se posle dobijaju,
ali na novim uredjaima se ne preporucuje dok su u garantnom roku.
Ne zato sto sa root mozes da ostetis uredjaj, nego ako na uredjaju nesto otkaze pa makar to bila i sitnica tipa mikrofon, zvucnik, itd zbog fabricke greske, ako primete da je uredjaj root garancija ne vazi.
 
Natrag
Top