Fudbalski transferi: Kombinacije i spekulacije

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Pandev konačno slobodan

Pandev konačno slobodan

pandev-velika615120090331192710.jpg


Kapiten makedonske reprezentacije dobio Lacio na sudu, u januaru opet na terenu, dvoumi se između ponuda Intera i Juventusa.
Goran Pandev je dobio bitku protiv Lacija i njegov ugovor je danas prekinut. To je ishod šestomesečne borbe Makedonca sa Rimljanima, u kojoj je kao odmazdu doživeo da bude na tribinama, i nije odigrao nijedan jedini minut.


„Pandev je slobodan igrač, a Lacio će morati da plati troškove suđenja i 160 000 evra kompenzacije. Od danas, moj klijent može da pregovara sa drugim klubovima, ali to je već na njemu i na agentima“, rekao je advokat Grasani.

Makedonac je izjavio da će vrlo brzo odlučiti, a u igri su Inter i Juventus.

Klaudio Lotito, predsednik Lacija je rekao da nije gotovo i da će se svim silama boriti da obori presudu.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Bane Ivanović: ''O prelasku u Real znam samo iz medija, lepo mi je u Londonu''

Bane Ivanović: ''O prelasku u Real znam samo iz medija, lepo mi je u Londonu''

ivanovic7553020091021153723.jpg


Srpski reprezenttivac je ovih dana dospeo u centar pažnje svetske fudbalske javnosti, posle informacije špansle Marke da će uskoro postati novi član madridskog Reala. Ipak, tvrdi da nije imao nikakvih kontakata sa kraljevskim klubom i prilično uzdržano komentariše ove najave.
Sve bolje igre u dresu Čelzija Bane Ivanović mogao bi dobro da naplati već u januarskom prelaznom roku. Interesovanje Reala nateralo je čelnike Čelzija na razmišljanje da srpskom reprezentativcu ponude novi ugovor, ali sam fudbaler ne krije iznenađenje informacijama koje su se pojavile prethodnih dana.

''Nemam mnogo informacija, osim onoga što sam pročitao u španskim novinama. Video sam taj tekst u jučerašnjoj 'Marki' i zaista sam bio iznenađen. Sve se pojavilo niotkuda. Nemam informacija ni o nameri Čelzija da mi ponudi novi četvorogodišnji ugovor. U klubu mi niko ništa nije preneo, ali ću se svakako informisati iz Dejli Mejla, koji je objavio tu vest'', kaže Bane Ivanović.

On naglašava da je zadovoljan svime što mu se dešava u Čelziju, ali i ističe da je svaki naredni trening novo dokazivanje.

''Imam sve veću minutažu u Čelziju, ali sam shvatio da to ne mora ništa da znači u fudbalu, pogotovo ako igraš u Čelziju. Borba za mesto u timu stalno traje, pa ako si dve utakmice uzastopno bio standardan, ne znači da ćeš biti i u trećoj. U ovom trenutku mi je bitno da igram i više bih voleo da me ima na terenu, nego na naslovnim stranama'', poručuje Ivanović.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
1.014
Pandevu bi baš lepo stajao belo-crni dres Juventusa. :)
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Luka Toni u januaru na “Olimpiku”

Luka Toni u januaru na “Olimpiku”

00017002.jpg


Fudbaler Bajerna iz Minhena, Italijan Luka Toni preći će u Romu u januarskom prelaznom roku, preneli su danas mediji. Mediji navode da su se čelnici Bajerna i Rome postigli dogovor i da će 32-godišnji napadač u januaru preći u rimski tim. Toni je ranije izjavio da ponovo želi da zaigra u Italiji, kako bi se vratio u formu i izborio mesto u reprezentaciji na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi.

Toni je u veoma lošim odnosima sa trenerom Bajerna Lujom van Galom, zbog čega je najavio da želi da napusti klub. On je zbog povrede propustio veći deo drugog kruga šampionata prošle sezone, ali je ipak završio kao najbolji strelac ekipe sa 14 golova iz 25 utakmica.

Tokom oporavka, u septembru je odigrao dve utakmice za drugi tim Bajerna. On je u medijima kritikovao rad kluba zbog čega ga je uprava oštro kaznila, a predsednik četvorostrukog prvaka Evrope Uli Henes je početkom nedelje izjavio da će pustiti italijanskog fudbalera bez obeštećenja.

Toni će, navodno, u januaru zvanično biti predstavljen kao novi igrač Rome.

Toni je u karijeri, između ostalih klubova, igrao i za Modenu, Empoli, Palermo i Fiorentinu. Za reprezentaciju Italije, sa kojom je osvojio Svetsko prvenstvo 2006. godine, odigrao je 47 utakmica uz 16 golova.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Seviljski berberin neće u Real

Seviljski berberin neće u Real

00016995.jpg


Napadač Sevilje i reprezentacije Španije, Alvaro Negredo, odbacio je svaku mogućnost povratka redove Real Madrida. Čelnici "kraljevskog kluba" razmatraju da iskoriste opciju u Negredovom ugovoru prema kome Madriđani imaju pravo da ga otkupe od Sevilje, i da ga vrate na "Santijago Bernabeu".

Međutim, saigrač našeg Ivice Dragutinovića protivi se takvom razvoju događaja.

- Povratak u Real. Ne, ja ostajem u Sevilji. Odlučio sam da neću da ostanem u Realu, čemu nije doprineo dolazak Karima Benzeme. Od prvog dana Real je bio jasan da im nisam potreban. Zato sada nema nikakve šanse da se tamo vratim - izričit je Negredo.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Anri ponovo na Ostrvu?

Anri ponovo na Ostrvu?

00016997.jpg


Trenutno najpoznatiju "varalicu" predstojećeg Svetskog prvenstva u Južnoj Africi, Tjerija Anrija najverovatnije očekuje povratak u Premijer Ligu, i to u redove bogatog Mančester sitija. Naime, kako prenose španski mediji, Barselona je spremna da posluša sve ponude za 32-godišnjeg Francuza tokom narednog transfer perioda.

Bivši kapiten Arsenala, ugovorom je vezan za Barselonu do 2011.godine ali je takođe meta za američki klub Njujork Red Bul. Čelnici kluba sa "Nou Kampa" znaju da će zaraditi mnogo više novca ukoliko francuskog napadača uspeju da prodaju u narednom prelaznom roku.

Anri u poslednje vreme nije često na terenu što zbog povreda i loše forme, a što zbog dolaska Zlatana Ibrahimovića iz Intera.

Anri je postao "fudbalski neprijatelj broj jedan" pošto je zbog igranja rukom pomogao sramotnom izbacivanju reprezentacije Irske, čime je dosta zamrljao sve dobre stvari koje je uradio u fudbalu tokom svoje karijere.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Lekić zamena za Edisona Kavanija?

Lekić zamena za Edisona Kavanija?

zvezdalekic8756020091205135953.jpg


Urugvajac će letos napustiti Siciliju, a kontroverzni Zamparini napuniti džepove. Lekić kao zamena sasvim realna mogućnost, pošto Palermo ima veliki transfer budžet.
Dejan Lekić do leta ostaje na Marakani. Bilo je interesovanja nekih klubova poput Benfike i Visle, ali to nisu bile konkretne ponude, tim pre što u Zvezdi nisu spremni da se odreknu napadača na proleće.


Ali sa Palermom je druga priča. Italijani ozbiljno prate novog reprezentativca Srbije i mogli bi posle Mundijala da stupe u akciju.

Naime, letos će Sicilijanci sigurno prodati Edisona Kavanija, Urugvajca koji je privukao pažnju Intera i Juventusa.

„Pre ću ja naučiti da vozim šatl nego što će Kavani otići na zimu“, rekao je u svom stilu Mauricio Zamparini, ali i dodao da na leto očekuje dobru ponudu i da je Kavani prerastao Palermo.

Pošto je poznato da patron kluba veći deo novca od transfer reinvestira u pojačanja, eventualni otkup Lekićevog ugovora ne bi bio problem, ako Palermo proceni da je u pitanju igrač koji dalje može da napreduje.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Birmingem danas šalje ponudu za Petrovića?

Birmingem danas šalje ponudu za Petrovića?

raca7458020091018035847.jpg


Engleski klub već razgovarao sa menadžerom Raće Petrovića. Trenutno sondiraju tržište, kako bi došli do sume koju bi ponudili Partizanu.
Da priča do koje je naš sajt došao pre nekoliko dana, o odlasku Radosava Petrovića u Birmingem nije puko nagađanje, posvedočio je njegov agent Jovica Radonjić.

„Tačno je da su me ljudi iz Birmingema kontaktirali, neću reći ko je u pitanju, i da je čitava priča ozbiljna. Naravno, pita se Partizan, danas bi moglo nešto više da se zna, pošto očekujem novi poziv iz Engleske“, kaže Radonjić.

Prema verziji iz Engleske, Birmingem trenutno meri tržište, kako bi stigao do prave ponude, odnosno uputio konkretan predlog Partizanu.

Kolika će biti ponuda, i kakvo je raspoloženje u Humskoj teško je naslutiti. Za Ljajića ne mogu da dobiju novac koji bi želeli, nema ponuda za Dijaru, a Petrovićev transfer bi olakšao muke, jer imaju rešenje na poziciji zadnjeg veznog, iako bi se odlazak srpskog reprezentativca ipak osetio.
 
Natrag
Top