Fudbalske vesti

Učlanjen(a)
05.11.2012
Poruka
107
Milinković-Savić: Uspeh nije došao preko noći
BEOGRAD -
Zvanično je treći igrač U-20 Svetskog prvenstva i jedan je od najtalentovanijih fudbalera koje Srbija danas ima.

Euforija oko podviga omladinaca će utihnuti, a Milinković-Savić kaže da uspeh nije došao preko noći.

“Ne verujem da ćemo poleteti jer dosta igrača već igra ozbiljan fudbal. Nije da smo sad odjednom postali svetski šampioni, igramo već tri godine zajedno i postepeno smo rušili prepreke. To je glavni faktor, uvek smo išli polako i sigurno se sada nećemo uzdići“, počinje Sergej priču.

Izvanredan ambijent u timu ono je što se od starta isticalo kao snaga našeg tima i što je umnogome doprinelo osvajanju trofeja.



omladinci,-orlici,-milinkovic-savic_660x330.jpg

fifa.com


“Ključno kod nas jeste što se od prvog dana svako sa svakim druži, nisu formirane neke grupice, po pet grupa od tri igrača, kao što se nekad dešava. Svako je sa svakim dobar, jedinstvo je naša glavna karakteristika. Takođe, i ceo stručni štab je zaslužan za to, držali su dobru atmosferu. Volim da igram za reprezentaciju, to je kruna profesionalne karijere i svaki put jedva čekam da dođem“.

Sada je glavno pitanje kako sve gore navedeno primeniti i u A selekciji.

“Videću kada dođem do seniorskog tima. Ono što mogu da obećam jeste da ću pokušati, kao i svi ostali ako dođemo do A tima, da ćemo probati prenesemo nešto iz mlađih dana“.

Fudbaleri se često povezuju sa prekomernim izlascima, često su gosti splavova i noćnih klubova, ali Milinković-Savić kaže da takva iskušenja neće predstavljati poteškoću.

“Lično, neću imati s time problema jer već godinu dana igram u inostranstvu. U Genku sam i navikao sam se na tamošnji život. Kada dođem na nekoliko dana zbog reprezentacije, uvek budem sa porodicom, a u Belgiji sam sada sa devojkom, tako da sam se navikao na profesionalizam. Još mi se nije dogodilo da dođem u Srbiju na nekoliko dana i da ’vilenim’ napolju. Kada odeš negde i vidiš kako stvari funkcionišu, onda se brzo navikneš“.

Milinković-Savić je izdanak omladinske škole Vojvodine – sa novosadskim klubom potpisao je profesionalni ugovor u decembru 2012. godine, a od prošlog leta član je Genka.

“Tamo sam već godinu dana, u poslednjih pet-šest meseci igram i dao sam nekoliko golova. Mislim da će mi ova titula svetskog prvaka dosta značiti i na klupskom planu, mada mislim da sam svoje ime tamo donekle već napravio. Vraćam se prvog jula i radujem se tome – ambicije su da idemo na titulu. U sezoni za nama bilo smo nešto slabiji, ali nadam se da ćemo sada imati ekipu za više ciljeve“.

Svaki fudbaler kao dete sanja da zaigra za neki od najvećih klubova – Sergeju je samo jedan u glavi.

“Moj krajnji cilj jeste da zaigram za Real Madrid i onda više ne moram da igram fudbal“, kaže Sergej uz smeh, “Rodio sam se blizu Madrida i od malih nogu volim taj tim. Odmah su mi zapali za oko, uvek ih pratim i gledam njihove utakmice. To bi bio moj san, da zaigram za Real“.

Iako u timu ima nešto ofanzivniju ulogu od Nemanje Matića, mnogi Sergeja upoređuju sa fudbalerom Čelsija.

“Jeste, svi mi govore da sam sličan Matiću, verovatno zbog visine (Matić 194 cm, Milinković-Savić 192 cm) i zbog nekih pokreta. Moguće je, pošto volim mnogo da gledam njega u Čelsiju – odličan je fudbaler, igra nekako opušteno, bez pritiska, i to mi se naročito dopada. Osim Matića, volim da gledam Jaju Turea i još neke fudbalere koji igraju na mojoj poziciji“.

Sergej je profesionalni fudbaler, ali nije jedan od onih koji je fokusiran isključivo na sport kojim se bavi.

“Volim sve da gledam, ne samo fudbal. Sada kada smo bili na Novom Zelandu čak sam gledao i kriket i taj njihov ragbi – zanimljivo je baš. Naravno, gledam i košarku i tenis, ponekad i igram kad nađem vremena“, zaključio je Milinković-Savić za B92.
 
Učlanjen(a)
05.11.2012
Poruka
107
De La Hoja razmišlja o povratku na ring
NJUJORK -
Bivši svetski šampion u boksu Amerikanac Oskar De La Hoja, koji je pre pet godina završio karijeru, razmišlja o povratku na ring, prenela je američka stanica ESPN.

"Ozbiljno razmišljam o povratku, ali prvo moram da budem siguran da sam u vrhunskoj formi. Ne pada mi na pamet da se vraćam iz finansijskih razloga, već zato što mi nedostaje vrhunski boks", rekao je 42. godišnji De La Hoja.



oskar-de-ja-hoja_660x330.jpg

en.wikipedia.org


On je dodao da je u ovom trenutku spreman 50:50 odsto za povratak takmičenjima.

"Nikada se nisam osećao ovako fizički i mentalno spremnim, jer ne pamtim kada sam poslednji put popio gutljaj alkohola", rekao je De La Hoja.

De La Hoja je u karijeri porazio 17 svetskih šampiona i osvojio deset titula svetskog prvaka u šest različitih kategorija.

On je i osvajač zlatne olimpijske medalje u lakoj kategoriji iz Barselone 1992. godine.
 
Učlanjen(a)
05.11.2012
Poruka
107
Nesporazum oko Miloševića i Mrkele
BEOGRAD -
Predsednik Skupštine grada Beograda Nikola Nikodijević saopštio je danas da je prilikom dočeka mladih fudbalera na terasi gradskog parlamenta došlo do nesporazuma i da se zabrana izlaska na terasu nije odnosila na Mitra Mrkelu i Savu Miloševića.

Povodom pisanja pojedinih medija da je gradski menadžer Goran Vesić zabranio Mrkeli i Miloševiću da izađu na balkon i zajedno sa stručnim štabom i igračima proslave titulu svetskog prvaka, Nikodijević je pojasnio da je "u euforiji došlo do nesporazuma".

Kako je istakao, preporuka domaćina da na balkon ne izlaze političari, državni funkcioneri i funkcioneri FSS se u svakom slučaju nije odnosila na Mrkelu, direktora mlađih selekcija, i Miloševića, potpredsednika Saveza zaduženog za mlađe kategorije, koji su zajedno sa reprezentacijom deo uspeha.



savo-milosevic-jpg_660x330.jpg

wikipedia.org


"Svakako cenimo njihov doprinos koji su dali tituli i za njih će vrata Skupštine grada uvek biti otvorena. Čim su se pojavili medijski napisi kontaktirao sam sa generalnim sekretarom Fudbalskog saveza Zoranom Lakovićem i raspravili smo detalje nesporazuma. Još jednom apelujem da se pažnja javnosti ne skreće sa istorijskog uspeha omladinske reprezentacije", istakao je Nikodijević, a prenosi Beoinfo.

Nikodijević je saopštio i da je on bio zadužen za protokol dočeka mladih fudbalera, što je uključivalo i dogovor ko izlazi na balkon, te da nesporazum ne sme da baci senku na svetsku titulu.

"Domaćin dočeka mladih fudbalera, u ime Skupštine Beograda, bio sam ja. Jedini sam komunicirao sa zvaničnim predstavnicima Fudbalskog saveza Srbije. To znači da sam u dogovoru sa njima donosio odluke o tome kakav će biti protokol dočeka, što je uključivalo i dogovor ko izlazi na balkon. Nijedan drugi funkcioner Skupštine grada, uključujući i Vesića, nije učestvovao u dogovorima, niti je donosio bilo kakve odluke povodom dočeka", rekao je Nikodijević.

Miloševiću: U pitanju je veliki skandal

Potpredsednik Fudbalskog saveza Srbije Savo Milošević izjavio je da je njemu i direktoru mlađih selekcija Mitru Mrkeli zabranjen sinoć izlazak na balkon Skupštine grada prilikom dočeka omladinske reprezentacije, svetskih prvaka, prenele su danas Večernje novosti.

Kako taj list navodi, gradski menadžer Goran Vesić zabranio im je da sa igračima i stručnim štabom izađu na balkon, iako su sinoć oko 20.15 došli u Stari dvor.

"U pitanju je veliki skandal, ali ja ne bih svojom izjavom davao ni trunku medijske pažnje čoveku koji očigledno nije svestan šta se dogodilo na Novom Zelandu i šta je omladinska reprezentacija uradila za Srbiju i srpski fudbal. Ne bih u noći velikog slavlja da pričam naširoko o ovome, ali u pitanju su stvari koje su prilično providne i za koje smo u FSS-u znali da se spremaju danima", rekao je Milošević.

FSS osudio ponašanje Vesića

Fudbalski savez Srbije (FSS) osudio je danas ponašanje Vesića nakon što je Miloševiću i Mrkeli zabranio da prisustvuju proslavi i zahteva od nadležnih organa da se ispita njegova funkcija.

"U noći kada je blizu 100.000 ljudi došlo da pozdravi i proslavi jedan od najvećih uspeha u istoriji srpskog fudbala, FSS doživeo je nešto što pripada davno prošlim vremenima i samo autoritarnim sistemima. Jedan čovek koji svojom patološkom mržnjom, obmanom i zloupotrebom mesta i funkcije na kojoj se nalazi, konstantno podriva instituciju FSS, a sad je prevazišao sve postulate civilizacijskih normi i ponizio sve vrednosti našeg sistema, osramotivši grad Beograd i visoku funkciju koju obavlja", navodi se u saopštenju na sajtu FSS.

Dalje se navodi da je Vesić "sebi dao za pravo da kao u totalitarnim sistemima primenjuje diskriminatorske metode prema pojedincima iz FSS i javno zabrani Miloševiću i Mrkeli pojavljivanje u Skupštini Grada".

"To radi po već oprobanom receptu, sile koji je patentirao i zloupotrebio dok je bio funkcioner omiljenog kluba. Prema ljudima koji su učestvovali u stvaranju možda najvećeg uspeha u srpskom fudbalu, onima koji su angažovali Veljka Paunovića za selektora i učestvovali u selektiranju generacije koja nas je dovela na krov sveta na Novom Zelandu, ljudima koji su za poslednje četiri godine ostvarili seriju fantastičnih rezultata sa mlađim selekcijama FSS, potpredsedniku i direktoru FSS i istinskim legendama našeg fudbala".

Iz FSS-a poručuju da je Vesić za vreme trogodišnjeg rada u Crvenoj zvezdi nasledio dug od 25 miliona i podigao ga na 50 miliona, a sada narušio osnovna ljudska prava i dostojanstvo zaposlenih funkcionera u FSS.

"Fudbalski savez Srbije zbog svega navedenog najoštrije osuđuje bahatost i bezobzirnost ovog čoveka koji na bestidan način demonstrira silu i ponaša se kao gradski šerif. FSS zahtevaće od nadležnih organa odgovornost Gorana Vesića za zloupotrebu funkcije koju obavlja. Istovremeno, Savez će da upozna UEFA sa diskriminatorskim i fašisoidnim metodama koje ovaj visoki gradski funkcioner u dužem vremenskom roku, još od "Slučaja Đenova".

Iz FSS-a na kraju postavljaju pitanje "Da li Goran Vesić u svemu ovome usamljeni strelac i za čije interese koristi metode koje UEFA i FIFA najoštrije osuđuju i kosi se sa svim normama društva koje preferira evropske vrednosti".

Fudbalska reprezentacija Srbije postala je šampion sveta za igrače do 20 godina, na prvenstvu održanom na Novom Zelandu.
 
Učlanjen(a)
05.11.2012
Poruka
107
Darko Lazić u Anžiju
MAHAČKALA -
Doskorašnji fudbaler Crvene zvezde Darko Lazić danas je zvanično postao član Anžija, objavio je ruski klub.

Lazić je sa povratnikom u Premijer ligu Rusije potpisao četvorogodišnji ugovor.



darko-lazic_660x330.jpg

crvenazvezdafk.com


Ekipa iz Mahačkale je crveno-belima platila 150.000 evra za transfer 20-godišnjeg defanzivca.

On je prošao omladinsku školu Zvezde, a za prvi tim odigrao je 40 utakmica i postigao jedan gol.
 
Učlanjen(a)
05.11.2012
Poruka
107
Mitrović napušta Anderleht
LISABON -
Sportski direktor Anderlehta Herman van Holsbek izjavio je danas da će belgijski klub ne može da zadrži najboljeg strelca Aleksandra Mitrovića.

"U ovom trenutku nismo dogovorili transfer, ali postoji mnogo zainteresovanih klubova. Mitrovića uglavnom žele britanski i italijanski timovi, kao i Benfika, ali još nismo dobili zvaničnu ponudu. Mitrovićev ostanak u Anderlehtu je gotovo nemoguć", rekao je Holsbek, a prenosi portugalski list O"Žogo.



aleksandar-mitrovic_660x330.jpg

wikimedia.org


Portugalski mediji preneli su da je Mitrović najbliži prelasku u Benfiku, posebno što klub ima dobre odnose sa menadžerom Pinijem Zahavijem koji je posrednik u transferu.

Mitrović je prošle sezone sa 20 golova bio najbolji strelac belgijskog šampionata, a još četiri je postigao u ostalim takmičenjima.

On je član Anderlehta od 2013. godine, u koji je došao iz Partizana.
 
Učlanjen(a)
05.11.2012
Poruka
107
Trijumf Srbije u rukometu na pesku
NOVI SAD -
Deveti međunarodni turnir u rukometu na pesku "Novi Sad 2015" održan je u protekla četiri dana, u organizaciji Gradskog rukometnog saveza na popularnom novosadskom kupalištu "Štrand".

Na turniru je učestvovalo 18 muških i ženskih ekipa iz Španije, Mađarske, Hrvatske, Bugarske i Srbije, navodi se u saopštenju Rukometnog saveza Srbije.



srbija-ger-04-jpg_660x330.jpg

RSS


U konkurenciji dama trijumfovala je reprezentacija Srbije, koja je u finalu savladala mađarski Đer rezultatom 2:0.

Na trijumfalnom putu rukometašice su bile bolje od ekipa Deronje, Kontesa, Nera, i Alhesiras.

Muška reprezentacija Srbije je osvojila drugo mesto pošto je u finalu poražena od zagrebačkog Sokola sa 1:2.

Zadovoljstvo rezultatima srpskih sportista, ali i organizacijom turnira nije krio njegov direktor Branislav Radišić.

“Nismo bez razloga ponosni na naš turnir, koji smo organizovali u seniorskoj i kadetskoj konkurenciji. Uspeli smo da dovademo atraktivne ekipe, posebno u ženskoj konkurenciji, gde bih izdvojio španski Alhesiras, čije su igračice plenile kako igrom, tako i pojavom. Meni je posebno drago što su i naše ekipe dostigle taj nivo da se ravnopravno nose protiv najkvalitetnijih rivala. Drago mi je što je trijumfovao ženski srpski nacionalni tim, a žao mi je što to nije isto uradio i muški, koji je bio drugi”, rekao je Radišić.

Turnir je održan pod pokroviteljstvom Grada Novog Sada, Uprave za sport i omladinu, Pokrajinskog sekretarijata za sport i omladinu, "Gradskog zelenila" i TONS-a.
 
Učlanjen(a)
05.11.2012
Poruka
107
Mladi košarkaši Srbije na turniru u Istanbulu
BEOGRAD -
Mlada košarkaška reprezentacija Srbije otputovala je danas u Istanbul gde će od 24. do 28. juna učestvovati na turniru "Turgut Atakol".

Taj turnir će biti generalna proba izabranika selektora Vladimira Đokića pred start Evropskog prvenstva, koje je na programu od 7. do 19. jula u Italiji, objavljeno je na sajtu Košarkaškog saveza Srbije.



kosarka-lopta_660x330.jpg

Ilustracija: flickr.com (Benjamin J. DeLong)

Košarkaši Srbije do 20 godina sastaće se najpre sa selekcijama Ukrajine, Rusije i Turske, dok će se 27. i 28. juna igrati utakmice za plasman na turniru na kome još učestvuju Francuska, Nemačka, Grčka i Litvanija.

"Očekuje nas veoma naporan ritam u Turskoj, pet utakmica u isto toliko dana, ali tako će biti i na Evropskom prvenstvu čemu je sve podređeno. Rezultat nam u ovom trenutku nije u prvom planu, već želimo da pre sevga vidimo koliko smo spremni i koliko smo uradili u dosadašnjem delu priprema. Priključili su nam se igrači iz Crvene zvezde, tako da ćemo morati u najkaraćem roku da ih ulkopimo i da se što bolje uigramo", rekao je pomoćni trener u stručnom štabu Srbije Nenad Čanak.

Srbiju će na turniru "Turgut Atakol" predstavljati: Božidar Babović (Spartak), Ognjen Jaramaz (Mega Leks), Rade Zagorac (Mega Leks), Milenko Veljković (Mega Leks), Nikola Rebić (Crvena zvezda), Marko Tejić (Crvena zvezda), Đorđe Kaplanović (Crvena zvezda), Dejan Davidovac (FMP), Marko Gudurić (FMP), Dragan Apić (FMP), Aleksandar Bursać (Vojvodina), Petar Rakićević (Metalac) i Đoko Šalić (Spars, BIH).
 
Učlanjen(a)
05.11.2012
Poruka
107
Liga šampiona (sastavi)
  • AUTOR: ALEKSANDAR OBRENOVIĆ

  • 29. SEPTEMBAR 2015.

  • 19:52

  • IZVOR: SPORTSKE.NET

0 Komentara
Ovo su sastavi za večerašnje utakmice Lige šampiona, a najveće iznenađenje nam stiže od Žozea Murinja koji je izostavio Nemanju Matića i Edena Azara.
205246467312020150915192638.jpg

Bio je reprezentativac Italije, razljutio je Grobare, sada je na probi u Čelsiju!PL - Ovo su menadžeri koji su najduže u svojim klubovimaPL - Ovo su menadžeri koji su najduže u svojim klubovimaMurinjo ima REVOLUCIONARNI plan!Koštin brat otkrio istinu o slavnom fudbaleru!
Grupa E
BATE - Roma

BATE: Černik, Poljakov, Bubra, Milunović, Mladenović, Baga, Aleksijevič, Staševič, Hleb, Gordejčuk, Sinjevič.

Roma: Ščesni, Florenci, Manolas, De Rosi, Dinje, Vankue, Naingolan, Pjanić, Iturbe, Žervinjo, Salah.
Barselona - Leverkuzen

Barselona: Ter Štegen, Alveš, Pike, Maskerano, Matje, Buskets, Inijesta, Rakitić, Sandro, Nejmar, Suarez.

Leverkuzen: Leno, Tah, Papadopulos, Vendel, Donati, bender, Čalhanoglu, Kramer, Belarabi, Kampl, Čičarito.

Grupa F
Bajern - Dinamo (Z)

Bajern: Nojer, Lam, Boateng, Alaba, Bernat, Alkantara, Kimih, Gece, Koman, Daglaš Košta, Levandovski.

Dinamo: Eduardo, Matel, Benković, Taravel, Pivarić, Ademi, Mačado, Sudani, Antolić, Fernandeš, Pjaca.

Arsenal - Olimpijakos
Arsenal: Ospina, Belerin, Gabrijel, Košćelni, Gibs, Kokelin, Kazorla, Ozil, Oklejd Čembrlejn, Sančez, Volkot.

Olimpijakos: Himenez, Elabdelui, Botia, Siovas, Salino, Kambijaso, Kasami, Pardo, Fortunis, Seba, Braun.
Grupa G
Porto - Čelsi

Porto: Kasiljas, Maksi, Majkon, Markano, Martins Indi, Danilo, Ruben Neveš, Imbula, Braimi, Abubakar, Andre Andre.

Čelsi: Begović, Ivanović, Zuma, Kejhil, Aspilikueta, Mikel, Fabregas, Ramireš, Vilijan, Pedro, Dijego Košta.
Makabi - Dinamo (K)

Makabi: Rajković, Dasa, Tibi, Ben Aim, Rikan, Perets, Alberman, Mitrović, Vermut, Zahavi, Ben Basat.
Dinamo (K): Šovkovskij, Danilo, Antunješ, Dragović, Kačeridi, Veloso, Sidorčuk, Ribalka, Gonzalez, Jarmolenko, Moraeš.
Grupa H
Zenit - Gent
Zenit: Keržakov, Anjukov, Lomberts, Smolnikov, Garaj, Dani, Šatov, Havi Garsija, Vitsel, Hulk, Dzjuba.

Gent: Sels, Rafinja, Nilsen, Mitrović, Asare, Kums, Self, Maton, Milićević, Kordoso Porto Neto, Depoitre.Lion - Valensija

Lion: Lopez, Žale, Umtiti, Biševac, Morel, Gonalons, Toliso, Valbuena, Darder, Lakazet, Kalulu.

Valensija: Domeneh, Žoao Kanselo, Mustafi, Abdenur, Orban, Havi Fuego, Enco Perez, Dani Pareho, Piati, Fehouli, Negredo.
 
Učlanjen(a)
05.11.2012
Poruka
107
Slobodan Rajković ostade u Bundesligi
  • AUTOR: ALEKSANDAR OBRENOVIĆ

  • 29. SEPTEMBAR 2015.

  • 17:06

  • IZVOR: SPORTSKE.NET

1 Komentar
Saga je konačno završena, povremeni reprezentativac Srbije pronašao je novi klub.
cqe0oy9uaaexbx1469384020150929170432.jpg

Slobodan Rajković igraće ove sezone u bundesligaškom timu, Darmštatu, objavljeno je na zvaničnoj stranici tog kluba.

Ovaj fudbaler koji se povezivao i sa Partizanom ove sezone konačno je pronašao klub nakon što je prošle sezone igrao za Hamburg u kome mu je ugovor istekao.

Povremeni reprezentativac Srbije je bio i na pragu PAOK-a, ali je ipak odlučio da svoju karijeru nastavi u novom Bundesligašu.

"Veoma sam srećan što sam došao u Darmštat. Gledao sam nekoliko utakmica ove sezone i mogu da kažem da sam impresioniran timom", rekao je Slobodan Rajković za klupski sajt.

Ugovor je potpisan do juna 2017. godine.
 
Učlanjen(a)
05.11.2012
Poruka
107
Evo zašto je otišao Kevin De Brujne
  • AUTOR: ALEKSANDAR OBRENOVIĆ

  • 29. SEPTEMBAR 2015.

  • 18:32

  • IZVOR: SPORTSKE.NET

3 Komentara
Fudbaler Mančester sitija imao je razlog prelaska u taj klub. Ogroman.
214763_640--1.jpg

Foto: BETA/AP Photo/Jon Super
PL - Ovo su menadžeri koji su najduže u svojim klubovimaDe Brujne je danas najsrećniji čovek na svetuSudija Klatenburg i njegovi pomoćnici na udaruPelegrini izgubio meč, ali i igrače!'Pevci' su na ovo čekali preko pola veka!
Kevin De Brujne je bio jedan od najtraženijih fudbalera ovog prelaznog roka, na kraju je bio i najskuplji igrač sa 54 miliona funti, za koliko je došao u Mančester siti iz VOlfsburga.

Bilo je ponuda i drugih timova, ali se on ipak odlučio za "Građane".

U Volfsburgu su pokušavali sve da učine ne bi li Kevin ostao u klubu, ali su na kraju morali da popuste pred finansijski moćnijim timom. O tome je pričao i predsednik kluba koji je izneo jednu zanimljivu činjenicu.

"Kada igrač ima ponudu ekipe koja mu nudi 4 puta veću platu, morate dobro da razmislite.

Kevin je dobio ponudu koja se možda dobija jednom u životu.
", rekao je on.
 
Natrag
Top