Front usb ne radi

Član
Učlanjen(a)
01.05.2010
Poruka
101
Kao sto sam naslov kaze ne rade mi usb portovi na prednjoj strani kucista. Dok sam koristio xp radila su ali protokom 1.1 a sad kad sam instalirao 7icu uopste ne funkcionisu.

maticna: Foxconn K8T890M2AA Series
AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3200+
Nvidia GeForce 8600 GT
Moze li mi neko pomoci?
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Kao sto sam naslov kaze ne rade mi usb portovi na prednjoj strani kucista. Dok sam koristio xp radila su ali protokom 1.1 a sad kad sam instalirao 7icu uopste ne funkcionisu.

maticna: Foxconn K8T890M2AA Series
AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3200+
Nvidia GeForce 8600 GT
Moze li mi neko pomoci?

Pogledaj u device menageru da li su intalirani svi drajveri!
Mozda je sam sistem ostecen ako je intalirano sa istog cd(izgreban)!
Probaj skini drugi svez os sa interneta pa instaliraj cisto da vidis da li se problem opet javlja!
 
Član
Učlanjen(a)
01.05.2010
Poruka
101
Svi drajveri su instalirani, sto se tice cd-a on je u redu nije izgreban ili bilo sta, bootovao sam s njim nekoliko kompova i sve je ok.
Zaboravio sam da napomenem da od kako sam promenio maticnu (posto mi stara crkla) kabal koji je za front usb je malo kraci nego sto treba pa je ostao malo nategnut kad je uboden u prikljucak (jer je prikljucak za front usb na ovu novu maticnu malo dalje postavljen u odnosu na onu staru). Jel moguce da zbog toga zeza?
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Svi drajveri su instalirani, sto se tice cd-a on je u redu nije izgreban ili bilo sta, bootovao sam s njim nekoliko kompova i sve je ok.
Zaboravio sam da napomenem da od kako sam promenio maticnu (posto mi stara crkla) kabal koji je za front usb je malo kraci nego sto treba pa je ostao malo nategnut kad je uboden u prikljucak (jer je prikljucak za front usb na ovu novu maticnu malo dalje postavljen u odnosu na onu staru). Jel moguce da zbog toga zeza?

To je onda vrlo moguce da dzek nema dobar kontakt!
Ali opet ne mora da znaci da je do toga!
Ako imas mogucnosti pozajmi od nekog drugi kabal duzi pa probaj!
Ako nije do toga onda te zeza ili taj prednji ili je na maticnoj neispravan!
1.Moj predlog ti je prvo zameni kabal pa onda vidi sta se desava!
2.Probaj usb sa maticne na oba prednja porta cisto da vidis da li rade!
3.Proveri u biosu da li su uopste portovi za usb ukljuceni!
4.Ili popravka ili reklamacija pa nek oni lupaju glavu sta nije u redu!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Ploca je stara, pa bi sa novim os-om (win 7) trebao da uradis i update BIOS-a, jednostavno stari BIOS nema podrsku za drivere iz win 7, to moze da pravi problem sa USB-om, nije redak slucaj, svi portovi na toj ploci treba da budu verzije 2.0, nebitno o kom OS-u se radi (XP, Vista ili Win7), a to vazi naravno i za Front panel USB (ukupno 8 USB 2.0 portova 4 pozadi i 2 Header-a na ploci koji isporucuju 4 porta).
U BIOS ides na Integrated Peripherals/VIA OnChip PCI Device, imas nekoliko stavki za USB Controller i USB 2.0 Controller postavi sve na Enabled, kao i USB Emulation (postavi na On, sluzi za podrsku USB tastature, misa i Storage uredjaja).
Ja mislim da bi poslednji BIOS iz 2008. god. trebao da resi taj problem sa USB-om, pogledaj dobro model ploce ima dva ista modela sa drugacijom oznakom, K8T890M2AA-RS2H i K8T890M2AA-KRS2H dakle pogledaj u AIDA64 ili u HWinfo koji je tacno model, mada ja msm da je za te 2 ploce BIOS isti, ali ipak skini za tvoj model.
Posto vidim da imas CD od ploce, ubaci ga, za update BIOS-a koristices Utility Fox LiveUpdate, dakle, skini poslednji BIOS (gledaj po datumu poslednji), pokreni Fox LiveUpdate, pod sekcijom Local Update ides na Update BIOS, preuzeti BIOS stavi na desktop i taj bios iz konteksta koristis za flashovanje, posle update-a trazice da se restartuje racunar, potvrdi i pogledaj podesavanja u BIOS-u za First Boot Device i USB 2.0 Controller, jer ce po Update-u da se obrise CMOS BIOS-a (postojeca podesavanja).
Javi sta si uradio
 
Član
Učlanjen(a)
01.05.2010
Poruka
101
stigo sam do ovog 16-Dec-12 23-02-472.jpg instalirao sa diska fox live update pokazuje mi ovo 16-Dec-12 22-58-05.jpg i imam jos jedno pitanje jel skidam bios u tom programu (fox live update) ili negde drugde? moja verzija biosa je iz 2006.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
stigo sam do ovog Pogledajte prilog 33324 instalirao sa diska fox live update pokazuje mi ovo Pogledajte prilog 33325 i imam jos jedno pitanje jel skidam bios u tom programu (fox live update) ili negde drugde? moja verzija biosa je iz 2006.

Skini bios sa sajta proizvodjca direktno a ne preko nekog programa!
PAZNJA Flesovanje BIOSA nikada ne raditi iz Windovsa uvek je pozeljno i sigurnije raditi iz biosa ili dos-a ili sa usb-a!
Jer ako se pogresi mozes da ubijes plocu!
Ja bih ti preporucio da nadjes nekog iskusnijeg i posmatras kako se to radi!
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
stigo sam do ovog Pogledajte prilog 33324 instalirao sa diska fox live update pokazuje mi ovo Pogledajte prilog 33325 i imam jos jedno pitanje jel skidam bios u tom programu (fox live update) ili negde drugde? moja verzija biosa je iz 2006.
Da, ti imas Win 7, a podrska sa diska za FoxLive je samo za, 2000, XP i Win 2003.
Probaj da ga pokrenes preko Compatibily Mode u XP SP3 ili za win 2000, probaj obe opcije.
BIOS skini sa tog sajta sa slike, dakle ides na Tech Support, prve stavke su vezane za BIOS (pise), odaberi poslednju verziju 66AW1P26, skini taj ZIP, raspakuj ga na desktop.
Kao sto sam objasnio u mom prethodnom postu ne ides na Live Update, vec na prvu stavku Local Update, gde ces iz context menija odabrati svoj raspakovan BIOS file, potvrdis i zapocece update (odradi backup prvo postojeceg BIOS-a, ponudice ti).
@komsija76, sto nije preporucivo da radi Update BIOS-a iz OS-a?
Njegov BIOS nema podrsku za flashovanje iz BIOS-a (putem Flash-a ili Floppy-a), a na sajtu nema AWD Flash Utility za Floppy DOS disk.
Na sajtu Support-a nema objasnjenje za drugaiji upadate BIOS-a, a ni u manual-u za plocu takodje, gledao sam.

milane skini i Utility sa Tech Support-a, vidim da je noviji software, instaliraj ga, moguce da tu ima podrske za novije sisteme i za Update BIOS-a.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2010
Poruka
222
otvori kuciste i pogledaj da se nije istekao usb rear konektor sa maticne.
 
Član
Učlanjen(a)
01.05.2010
Poruka
101
proverio sam to, nije to u pitanju, treba mi update biosa ko sto je reko nikolajub samo sto to jos nisam odradio zbog napona struje, posto kod mene trenutno varira napon neko vreme, a ne sme se raditi bios update po takvim uslovima...
 
Natrag
Top