Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ako moze neko da mi kaze sta znaci kada se kaze da je nesto "frapantno", stalno cujem tu rijec ali nikako da skontam znacenje :)
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Mislim da više odgovara - ZAPANJUJUĆE!
Nešto može čovjeka da začudi, ali kad ga frapira (zapanji) da ga ostavi bez teksta...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Kao izraz na ivici neverice, malo fali kao da je istinito, a u stvari je istinito, ali kao na ivici neke misterije.
...Recimo Papa Franja dobije dojavu da neko od njegovih parohjana u samostanu kuce ima sedam klempava Svajcarska decaka kovrdjave kose sa kojima se igra na vodenom krevetu. I sad kao iznenadio se kako to da ovaj ima sedam decaka, a on visi po cinu ima samo jednog malog sa naocarima.
-Dobro, mozda je ovo glup primer, evo recimo ovaj.
Kao Boris Tadic u podrumu svoje kuce na Oplencu ima zakopana devet majmuna rase gorila, koje je licno likvidirao iz Nemackog lugera, jer su ga u kasnijem razdoblju svog zivota tokom porodicne zabave poceli ujedati za jaja.
Pa kako se to ne bi saznalo u javnosti, on uzne asov i sarani ih ispod kanalizacione cevke, tik pored ventilacionog otvora, gde je se usput gadno prehladio od promaje, a na dlanovima mu izbili zuljevi velicine treceg oka.
-U stvari ni ovo nije tolko cudno, glup sam primer dao. Ili recimo ovo, cika Djosa iz Leskovca preko terase uso u kucu lepe Lukic i sam naplatio zaostalu ratu od praha kojeg je prodavo. A zatim je skokom sa teraseo otvorio padobran, na kome je bila nacrtana Karleusa sa svojim muskim obelezjima, pa pao tacno na pezejca i odvezo se u nepoznatom pravcu.

Ili recimo Ceda Jovanovic po izlazku iz Americke ambasade pare vozi iskljucivo u blindiranom dzipu, ali je jednom priilikom kada je dosao sa peglicom, pare morao da smesti na krov, jer nije imalo mesta u kolima - pa je jedan dzak ostavio pored javnog klozeta.

Znaci postoji sijaset tih zanimljivih situacija koje se mogu staviti pod stavkom frapantno. Treba imaji u vidu da one zavisno od gledista posmatraca, ulaze u domen sasvim uobicajenih desavanja.
Iz svega navedenog, dolazimo do zakljucka da je vrlo tesko definisati izraz frapantno,
fluidan u svom postojanju i dan danas izaziva paznju javnosti, nedefinisan i misteriozan ostao.
 
Natrag
Top