Fotografije koje će promeniti vaš pogled na žensku lepotu

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Fotografije koje će promeniti vaš pogled na žensku lepotu

Plus-sajz modeli Denis Bidot i Marina Bulatkina skinule su se do gole kože kako bi pokazale svoja tela i realnu žensku lepotu, koja zaista oduzima dah.

1_zpsb9a49a0e.jpg



Modna fotografkinja Viktorija Janašvili godinama je slikala neke od najpopularnijih modela današnjice, a sada je izdala knjigu kojom slavi ženska tela – niska, visoka, mršava, krupnija, raznih nacionalnosti, a započela je sa plus-sajz modelima Denis Bidot i Marinom Bulatkinom.

“Iako prosečna Amerikanka nosi konfekcijski broj 46, društvo nastavlja da nam iznosi stereotipe kako bi žensko telo trebalo da izgleda. Zato sam provela godine i godine fotografišući različite tipove modela i učestvovala sam u raznim kampanjama, a svojim fotografijama izazivala diskusije. Svojom knjigom bih volela da nastavim da širim misiju i rušim društvene stereotipe, a sve kako bi se žene osećale samouverenije u svojoj koži“, napisala je Viktorija u saopštenju.

Lepe manekenke su na fotografijama prekrivene belom farbom i samouvereno poziraju nage kao "savršene žene".

Da li vi smatrate da ove devojke predstavljaju realnu žensku lepotu?



Izvor: B92
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
A šta kažu muškarci u Srbiji - krupnije ili mršavije žene?

Žensko telo iz muškog ugla.

1_zpscc837b14.jpg


Nakon teksta o fotografijama plus-sajz modela podigla se velika prašina u komentarima, a mi smo odlučili da izdvojimo one najzanimljive u kojima su muškarci izneli svoje poglede o ženskoj lepoti.

Pa evo šta su oni rekli – krupnije ili mršavije žensko telo?

Plus-sajz je OK

“’Da li vi smatrate da ove devojke predstavljaju realnu žensku lepotu?’

Realnu lepotu? Ne, smatram da ove devojke predstavljaju nešto najbliže ‘savršenstvu’, iako mrzim taj pojam kada je ženski izgled u pitanju, jer je upravo on odgovoran za upropašćavanje što izgleda što zdravlja ženske populacije...

Treba samo da pitate one muškarce koji slušaju svoje porive, a ne veštačko izgrađeni ‘ukus’ za ženski izgled, diktiran od strane uglavnom gej dizajnera koje guraju drugačiji porivi, kako bi se pažnja skrenula sa samog modela na dizajn, tj. odeću.

Žena treba da bude meka, obla, topla... ne tvrda i ćoškasta...”, napisao je komentator pod pseudonimom Undernaut.

Gojazna devojka? Ne, nikako

“Ne, ovo nije realna ženska lepota, već realno debljina. Kako bre ovo da ocenim pozitivno? Za ovakav izgled potrebno je nula truda, mnogo loše hrane i nekretanja. Koja poruka se šalje???”

“Ne. Ovo su krupne žene. O ukusima ne treba diskutovati. Ovakav izgled i debljina tela nije po mom ukusu. Ovo su debele žene koje su sigurne u sebe. Na tome čestitam. I ne treba da se stide, ja samo kažem da po mojim merilima ovo su debela tela”, bili su jasni muški komentatori.

Lepota dolazi iznutra

“Ma ima nas raznih. Svaka žena je unikatna na svoj način. Fizički izgled nije nebitan, ali prava lepota dolazi iznutra. I to nije fraza. Samo pogledajte koliko promena će pretrpeti žensko telo i koliko bora će dobiti tokom svog života, ali ono čime zrači nisu iscrtane obrve niti Prada torba već duša”, napisao je još jedan komentator.

Zlatna sredina i tolerancija

“Dobro, ove dame su možda malo prebucmaste, ali bože moj, hiljadu ljudi - hiljadu ćudi, pa ima ko i to voli. Možda zbog zdravlja bi trebalo malo da skinu kilažu, ali ako su one sretne - i ja sam sšo se mene tiče.

Lično, volim zlatnu sredinu, ali kažem, svako ima svoj ukus. Ako bih već morao da biram između ‘kost i koža’ i malo bucmastije, radije bih bucmastije (možda ne ovoliko kao ove, ali kažem, ima ko i njih da voli).

Neko dolje opisa ove slike kao ‘odvratno’ - mislim da to nije ljepo, jer ipak je to ljudsko tjelo, dobro.... malo bucmastije, ali i u tom tjelu je neka ljudska duša koja želi ljubav i sreću kao i svi mi”, kaže Dino iz Njujorka.

Ravnopravnost

“Ipak ne, ako ja držim do sebe i radim na sebi svaki dan i držim skoro optimalnu težinu na svoju visinu 194cm/96 kg imam pravo da za sebe tražim slično. A uopšteno govoreći, nečija težina je njihova lična stvar.”

Iz iskustva

“Devojka mi je malo punija, i ne smeta mi to...ni najmanje...volim je takvu kakva jeste, lepa mi je takva... Mislim da generalno fizički izgled ne igra tako veliku ulogu kao što se misli (ranije sam i ja mislio da devojka mora da bude perfektno zgodna da bi bila lepa)... Uglavnom, svi smo različiti, sviđaju nam se različite stvari, ali ono što je moje mišljenje je da neko ne vredi manje zato što ima koje kilo viška, a neko vredi više ili je mnogo lepši zato sto je mršav/a...”

Budimo realni

“Ljudi, smirite se, poenta nije da se dokaže da je ovakva devojka zgodna već da je nesavršeno telo u stvari pravo žensko telo i da je ono što viđamo po reklamama i u filmovima nerealan standard isto koliko i nabildovani muškarac sa savršenom kosom, kožom, trbušnjacima. Treba da se shvati da 90 odsto žena u svetu nije prezgodno i da ih to ne čini neuspelom ženom. Nadam se da me razumete.”


Izvor: B92
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
25.11.2011
Poruka
2.099
Zašto su one gore dvije uvaljane u brašno a ova ispod u ulje? :D Ne možeš ti bez kuhanja. :D I ja volim ovakve, mislim uvaljane. :D Nik zagrij šporet ove su spremne! < Ovo samo Nik vidi. :D
 
Natrag
Top