flex kabl, bužir ili kabl na izvlačenje

Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
4
Poštovanje,

Želim da napravim klizna vrata (2x2m dužine) sa bravom za koju mi treba jednosmerna struja.
Kako da izvedem dovod struje a da se to ne vidi, da ne opterećuje otvaranje vrata, da ne sprečava zatvaranje vrata.
Kabl možda može ići unutar gornje šine kliznih vrata.
Mislio sam na neki bužir ali ne znam kako ili kabl na izvlačenje (kao USB kablovi na izvlačenje) ali mislim da će to opterećivati otvaranje vrata tj. vući će vrta nazad, da se zatvaraju.
Ako treba dodaću i neku sličicu mada mislim da ne treba jer su najprostija klizna vrata 2×2m×2.5m, od iverice 18m debljine.

Hvala
Poz
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2009
Poruka
3
Poštovani kolega,
ne razumem problem o kom razmišljaš.
Tebi kabal treba za struju do motora, taj deo je fiksni, sa jedne ili druge strane vrata.
Otvaranje/zatvaranje se mehanički rešava, prenos-zupčanici-šina, itd.
Ako ti nije problem postavi neku sliku.
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
4
поштовање jekicr,
хвала на одговору,
ја сам маш. инг.,
ево и слике
а проблем је у следешем, треба ми на крају клизних врата (то је на средини клизног америчког плакара) константан довод једносмерне струје, у сваком положају врата.
хвала
позvrata.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2009
Poruka
3
Kolega,
probaj sa gornje strane (plafona) da spustiš kablove, taj deo se nikad ne otvara.
(bar tako mislim, vrata su uvek preklopljena bar malo)
Druga ideja koja mi pade na pamet je da sam motor ubaciš gore (plafon plakara), tu će najmanje smetati, na klizne delove postaviš neku vrstu šine koju bi mogao da pomeraš motorom (zupčanikom), (može i neki zupčasti kaiš, sajla, ..tako nešto) da bi imao funkciju i otvaranja i zatvaranja, menjanje smera motora nije problem (to već znaš čim tražiš DC struju).
Jedino pojedinačno otvaranje vrata sa jednim motorom bi moralo da se izvede nekom sklopkom (kvačilom, i sl) tako da se vrata pojedinačno mogu otvarati/zatvarati.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
121
I ja mislim da ti je najbolje da ne stavljas motor na klizna vrata nego malu zupcastu letvu. Motor pricvstis za plakar.
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
4
hvala svima
spusticu kablove sa plafona u sredini (tamo gde se vrata preklapaju) i spojiti sa vratima tako da ce uvek kablovi biti iza vrata.
poz
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top