Fleksiseksualnost - nov termin za pomodni trend seksualnog ponašanja

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Fleksiseksualnost - nov termin za pomodni trend seksualnog ponašanja




Izvor: Blic D.M. | 27. 11. 2010. - 14:37h | Foto: Reuters

Nakon čuvenog poljupca na sceni između Madone i Britni Spirs i Keti Peri koja peva “poljubila sam devojku i to mi se dopalo”, za ponašanje heteroseksualnih žena koje flerutuju sa biseksualnošću, kakvo promovišu i druge poznate ličnosti, iskovan je nov termin - fleksiseksualnost.


britney_spears_and_madonna.jpg

Čuveni poljubac Madone i Britni Spirs

Ovaj termin odnosi na osobe koje imaju seksualnih prioritet, ali ne dopuštaju da ih on obavezuje, a trend je, kako izgleda, najzastupljeniji među heteroseksualnim ženama tridesetih i četrdesetih godina.

Od poznatih, seksualno opredeljnje ovakvog tipa javno su promovisale holivudske glumice Andželina Džoli, Dru Barimur i Lindzi Lohan, kao i DJ Samanta Ronson, koja je sebe okarakterisala kao “možda biseksualnu”, da bi se nakon iskustava sa istim polom skrasila u vezi sa ragbistom Denijem Kiprijanijem.

Prema mišljenju psihologa, fleksiseksualnost je zahvaljujući ovim priznanjima poznatih postala pomodni trend, ali zapravo je oduvek postojala, jer su žene “ u svojoj seksualnosti fleksibilnije nego muškarci i postoji veća verovatnoća da ih privuče konkretna osoba, nego pol sam po sebi”.
 
Natrag
Top