FK Vojvodina Novi Sad

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Sloboda odnela bodove iz Borče

Sloboda odnela bodove iz Borče


B.O. |


Fudbaleri BSK Borče razočarali su domaće navijače pošto su u poslednjem meču 23. kola Jelen Superlige poraženi od Slobode Point rezultatom 2:0.

219033_logojelensuperliga_f.jpg


Užičani su na Vizelj parku poveli već u 13. minutu golom Bojana Beljića, a trijumf su overili u finišu susreta, tačnije u 87. minutu preko Marka Memedovića.



[TABLE="class: antre_c back_c_1"]
[TR]
[TD]Superliga, 23. kolo:

Nedelja:
BSK Borča - Sloboda 0:2

(Beljić 13, Memedović 87)

Subota:
Spartak - Partizan 1:2
(Milivojev 70 - Eduardo 47, Vukić 62)
Vojvodina - Rad 0:2
(Malbašić 31, Leković 90)
Borac - Novi Pazar 0:2
(Vusljanin 24, 80)
Javor - Jagodina 0:0
Radnički - Hajduk 0:0
Smederevo - OFK Beograd 0:1
(Batioha 82)
Crvena zvezda - Metalac 5:0
(Evandro 28, Lazović 32, Borha 50, Kadu 59(p), Milivojević 90)

Tabela:
1. Partizan 23 20 2 1 55:10 62
2. Crvena zvezda 23 17 3 3 49:14 54
3. Vojvodina 23 10 9 4 35:17 39
4. Radnički 1923 23 9 12 2 30:19 39
5. Jagodina 23 9 8 6 24:19 35

6. Sloboda 23 10 5 8 29:29 35
7. OFK Beograd 23 10 2 11 27:30 32
8. Spartak 23 7 10 6 17:21 31
9. Rad 23 7 7 9 25:22 28
10. Smederevo 23 8 2 13 18:27 26
11. Hajduk 23 6 6 11 15:30 24
12. Javor 23 6 5 12 17:28 23
13. BSK Borča 23 4 9 10 14:29 21
14. Novi Pazar 23 4 8 11 15:31 20
15. Borac 23 4 6 13 13:31 18
16. Metalac 23 2 8 13 12:38 14

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]



 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Voša izbacila četvoricu iz tima

Voša izbacila četvoricu iz tima

Izvor. B92, Večernje novosti


Upravni odbor FK Vojvodina izbacio je iz tima golmana Nemanju Supića, štopere Danijela Mojsova i Branislava Trajkovića, te pozajmljenog Aleksandra Katai.

16015198124f95aacf404a7432868684_orig.jpg

Odluka UO došla je kao reakcija na očajne rezultate tima koji je neočekivano eliminisan u polufinalu Kupa, a potom doživeo debakl u Subotici (5:1).

Ta odluka je, kako su posle sednice na kojoj nije bio predsednik Ratko Butorović saopštili članovi UO Dušan Vlaović, Đerđ Balaton i Dušan Pajević, doneta jednoglasno i poruka je svim drugim fudbalerima Vojvodine.

"Ne bismo ulazili u pojedinosti zbog kojih su udaljena baš ova četvorica, dovoljno je da kažemo da su potrošili sve kredite, i sportske i one druge. I svi drugi igrači su stalno na oku i od njihovog ponašanja i rezultata zavisiće eventualne dalje mere", rekao je Vlaović na improvizovanoj konferenciji za novinare.

Sva četvorica kažnjenih će, od utorka, trenirati po posebnom programu. Golman Supić, prema Vlaovićevim rečima, novu sredinu može da potraži odmah, a Vojvodina je o tome da više ne računa na Kataija odmah obavestila atinski Olimpijakos, od kojeg ga je zimus pozajmila.

"Što se Mojsova i Trajkovića tiče, za njih prelazni rok ne postoji! Nema te ponude, ma sa kolikim iznosom ona bila potkrepljena, koju će Vojvodina i razmatrati", rekao je Vlaović.

Mada Vlaović to nije želeo izričito da potvrdi, bila je to više nego jasna aluzija na priče o navodnoj želji Mojsova i Trajkovića da pređu u Partizan, odnosno Crvenu zvezdu. Odluka o udaljavanju iz tima pomenutoj četvorici je, inače, saopštena neposredno pre popodnevnog treninga u ponedeljak.

"Ne, nisam iznenađen, ovo je samo potvrda da u našem fudbalu može da se desi bukvalno sve. Moje je da radim ono što mi kažu i ja ću to i činiti, ali ne mogu da ne istaknem da smo u poslednjih desetak kola ekipu držali upravo Supić, Mojsov i ja. A što se priča o meni i Zvezdi tiče, njena želja se zna, ali ja sa Beograđanima nemam nikakav kontakt", izjavio je Trajković, za "Novosti".

Vojvodina do kraja sezone neće angažovati novog trenera. U sredu protiv Javora, kao i u preostala četiri prvenstvena kola, ekipu će voditi Zlatomir Zagorčić, koji je stalno zaposlen u klubu i ima profi licencu.

Raskinut je ugovor o saradnji sa kondicionim trenerom Zoranom Banićevićem. Razlog, međutim, nije loša fizička priprema ekipe, već činjenica da je on u Subotici, prilikom trećeg gola domaćina, aplaudirao igraču "plavih golubova"!?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Voša ostala bez Moreire i Apije

[h=1]Voša ostala bez Moreire i Apije
[/h] Izvor. B92, Sport | JT



Najzvučnija pojačanja Vojvodine u zimskom prelaznom roku Almami Moreira i Stiven Apija neće moći da igraju do kraja sezone.

2650097674fa389a5de2e8065124286_orig.jpg


„Moreira je povredio ligamente i oporavak od te povrede traje četiri nedelje, dok Apija kuburi sa zadnjom ložom, van pogona su i izvesno je da na njih dvojicu ne računamo u preostale tri utakmice“, rekao je Zlatomir Zagorčić, šef stručnog štaba Vojvodine.
Iskusni internacionalni, inače, nisu ispunili očekivanja stručnog štaba i navijača Vojvodine i njihov izostanak ne bi trebalo mnogo da se odrazi na igru Novosađana.

Vojvodina ovog vikenda, u okviru 28. kola Jelen Superlige, igra protiv BSK Borče u Novom Sadu.
 
Član
Učlanjen(a)
12.06.2010
Poruka
28
[h=2]Ratko Butorović u razgovoru sa navijačima![/h]
Izvor: balkan-sport.net

26-27-Bata-Butorovic-3-217x300.jpg
Ratko Butorović, predsednik fudbalskog kluba Vojvodina odlučio se na nesvakidašnji i krajnje neobičan potez.
Naime, predsednik “lala” odlučio je otvoriti profil na popularnoj društvenoj mreži Facebook i na taj način direktno komunicirati sa navijačima Vojvodine.
Zainteresovanost je bila ogromna, od prvog dana veliki broj navijača zasuo je Butorovićev profil s pitanjima o radu uprave, njegovom ostanku ili eventualnom odlasku iz kluba, eventualnim pojačanjima i odlascima, i mnogim drugim pitanjima koja su “kopkala” znatiželjne navijače.

Za Vas izdvajamo najzanimljivija pitanja koja su postavljena predsedniku “stare dame” srpskog fudbala.
Kako komentarišete to što ste izvadili klub iz minusa i stabilizovali ga, što više nije blizu ispadanja iz lige, ali sad su nam apetiti porasli, očekuju se titule, Kup, Liga Šampiona?
-Sami ste sve rekli, apetiti rastu a niko se ne zapita koliko je to realno. Mnogi, mnogi faktori van fudbala utiču na rezultate i razvijanje kluba.
Da li ste promenili stav po pitanju prodaje igrača Zvezdi i Partizanu?
Ima li šanse da ovog leta neko iz Vojvodine pređe u neki od tabora večitih?

-Nikada u životu nisam olako menjao svoje stavove pa neću ni sada.
Gde se pogrešilo ove sezone? Konrektno da li je selektiran pogrešan trener ili su dovedeni pogrešni profili igrača? Kakve ste (konkretno) zaključke izvukli iz ove sezone?
-Pogrešno selektiran trener kao i nekolicina igrača. Smatram sebe krivim što sam dao sve, što sam se prema svakom ophodio kao prema svom najrođenijem i što mi to nije vraćeno na pravi način.
O kojim potezima u klubu, donetim u prethodnih godinu dana, biste dobro razmislili, odnosno nikad ih ne biste odobrili, ili možda ranije počeli da utičete na njih? Ko ili šta za vas predstavlja najveće razočarenje sezone? Šta sebi najviše zamerate?
-Čovek se uči dok je živ. Kada sam došao za predsednika tek sam onda shvatio koliko je teško voditi jedan fudbalski klub, a sada vam kažem, verujte mnogo, mnogo teže nego jednu kompaniju. Svi rade, greše pa tako i ja. Ne bežim od svoje odgovornosti i sebe smatram najvećim krivcem. Mnoge poteze tokom protekle godine ne bih povukao kao na šahovskoj tabli
od kralja, kraljice i piuna. Napadati drugog a amnestirati sebe je najlakše. Sebi zameram jako mnogo stvari. Bio sam mnogo blag, popustljiv. Verovao ljudima, zapravo, najveća zamerka je što ja nisam bio ja.

Kada će početi izgradnja stadiona?
-Radovi na stadionu počinju 27.maja po ugovoru koji smo potpisali sa Gradom.
Kako komentarišete na to da ste doveli dva istrošena igrača, a pustili dva vrhunska igrača da odu?
-Verovatno mislite na Moreiru i Apiju – Medojevića i Merebašvilija. Apija je svojim igrama dokazao da nije istrošen igrač a Moreira je ulazio iz povrede u povredu tako da nije pokazao ni 10 posto svojih kvaliteta. Medojević je zaslužio da reši svoju egzistenciju a Merebašvili nije želeo da produži ugovor (koji mu je isticao) ni pod kakvim finasijskim uslovima.
Kakvo je finansijsko stanje na računu i kolika su trenutna potraživanja i dug?
Nije uobičajeno iznositi neke poslovne tajne ali ja ću vam reći; potraživanja su Aleksić 1250000 eura (UEFA presudila u našu korist, predmet je sada po žalbi u Lozani, očekujemo naplatu za mesec dana), Katai 250000 eura (duguje Olimpijakos, rok uplate 15.06.) Krasić; 135000 eura (rok uplate 20.06.). Imamo još tekućih potraživanja koja se kreću do 100.000 eura. Dugovanja: prema svim tekućim obavezama, javnim preduzećima, dobavljačima maksimalno između 50-60.000 eura, za poreze smo do sada platili državi preko 2.000.000 eura.
Koliko su istinite glasine o odlasku Trajkovića i Kataia u Zvezdu?
-Kao što sam bezbroj puta rekao nećemo biti ničija filijala tako da Trajković ne može u Zvezdu a što se Katai – a tiče ne smem tvrditi jer je on igrač Olimpijakosa.

Da li ste možda u pregovorima sa Hajdukom oko desnog beka Pauljevića?
-Nismo u pregovorima, ali Pauljević je po mom mišljenju posle Vulićevića najbolji desni bek u zemlji.
Koga imate u vidu za novog trenera?
-Za sada su samo u opticaju neki pregovori, a na kraju sezone verovatno će se o treneru odlučiti.
Da li smatrate odustajanja Novog Sada, pre svega Vojvodine od domaćinstva kupa, posle neuspeha u polufinalu nesportskim potezom?
-Potpuno ste upravu, finale bez obzira što ga ne igra Fk Vojvodina trebalo je da se igra u Novom Sadu ali…
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Vignjević preuzeo "Vošu" umesto Zagorčića i najavio efikasniju igru

Vignjević preuzeo "Vošu" umesto Zagorčića i najavio efikasniju igru

Blic



Fudbalski klub Vojvodina predstavio je javnosti svog novog šefa stručnog štaba, Nebojšu Vignjevića, koji je najavio agresivniju i efikasniju "Vošu".

272698_vignjevic-fk-vojvodina_f.jpg


Vignjević, nekadašnji fudbaler beogradskog Rada i nekoliko stranih klubova, tokom dosadašnje trenerske karijere vodio je crnogorske ligaše Grbalj i Rudar iz Pljevalja, sa kojim je osvojio dva kupa i jednu titulu prvaka Crne Gore, a po povratku u Srbiju sedeo je na klupama kulskog Hajduka i svog matičnog kluba Rada.


On je na klupi lidera Superlige nasledio iznenadno smenjenog Zlatomira Zagorčića.

Sportski direktor Vojvodine, Miodrag Pantelić istakao je da je Zagorčić "napravio pozitivan iskorak što se tiče atmosfere i rezultata, što niko u klubu ne spori, ali vođstvo kluba stoji na stanovištu da ekipa nije igrala dobro, mučila se u svakoj utakmici protiv objektivno slabijih protivnika što je za klub renomea Vojvodine i kvaliteta igračkog kadra nedopustivo", prenosi klupski sajt novosadskih crveno-belih.

Pored Zlatomira Zagorčića, klupu Vojvodine napustio je i njegov prvi asistent Zoltan Sabo.
Novinarima se potom obratio i novoustoličeni šef stručnog štaba „crveno-belih“, Nebojša Vignjević.

On je naglasio da je sa zadovoljstvom prihvatio ponudu Vojvodine i obećao da će uložiti maksimum zananja i napora kako bi igra Novosađana u narednom periodu bila agresivnija i efikasnija.

"Posebno zadovoljstvo predstavlja mi saznanje da ću raditi u klubu koji ima najbolje uslove u Srbiji i izuzetno kvalitetan igrački kadar", rekao je između ostalog Nebojša Vignjević koji je sa Vojvodinom potpisao ugovor na godinu dana.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Na treningu Voše umalo tuča Škuletića i Grina, klub ne želi nova ka

Na treningu Voše umalo tuča Škuletića i Grina, klub ne želi nova kažnjavanja

Blic



Fudbaleri Vojvodine Petar Škuletić i Seržinjo Grin sukobili su se na poslednjem treningu tima, a samo zahvaljujući "hladnim glavama" drugih igrača nije došlo do fizičkog obračuna njih dvojice.

257243_serzinjo-grin-fk-vojvodina_f.jpg


Povod za sukob bio je jedan oštar start nakon kojeg su se Škuletić i Grin jedan drugom uneli u lice i krenuli da se verbalno razračunavaju.


"Nije bilo ništa strašno, samo preterana reakcija kao posledica nervoze. Obojica su nastavili s radom posle sukoba, ali smo u međuvremenu sportski direktor Miodrag Pantelić i ja sa Škuletićem i Grinom održali sastanak i skrenuli im pažnju na ponašanje. Neće biti kažnjeni zbog incidenta, ali upamtićemo. To što se dogodilo za mene je dokaz da je igračima stalo da rade punim angažmanom", rekao je za Žurnal trener Nebojša Vignjević.
 
Natrag
Top