Evropska unija

Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Šumadinac80, Šumadinac80, kako si tako naivan , oni vršljaju, dogovaraju se tajnim znacima a ti si gluv i slep, naprosto ništa ne razumeš. Nisu tu uključeni samo bankari , radi se o širokoj organizaciji koja u svoje redove regrutuje sve uticajne ljude, pogledaj samo post u vezi lekara. U vezi toga ovom prilikom moram da pohvalim suptilni osećaj za prepoznavanje zavera od strane naših forumaša, budnost pre svega. E da je takvih više.
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
472
Famozni fetis, zvan Evropska Unija, samo je iluzija za mase...Nasa je sreca, sto je na konferenciji o Balkanu i prosirenju NATO-a, u Bratislavi, u organizaciji State Department-a i AEI American Enterprise Institute-a krajem aprila 2000 godine, na kojoj je prisustvovao i Vili Vimer, tadasnji potpredsednik skupstine OEBS-a, а pre toga sekretar u Nemackom ministarstvu odbrane, doneta odluka da se Srbija trajno iskljuci iz Evropskog razvoja, sto je znacilo da Srbija nikad nece postati clanica EU, htela to ona ili ne. Sa zakljuccima i odlukama konferencije je bio upoznat i tadasnji kancelar Gerhard Schroeder, kao i nasa tri predstavnika Milan Pajevic, tada u svojstvu spoljnopolitickog savetnika stranke G17+ (inace kratka biografija-Chairman of the International Advisory Board of the ISAC, Chairman of the Board of Directors, "Slav-Invest" Group of companies... MILAN PAJEVIC NACIONALNI KOORDINATOR ZA SARADNJU SA PAKTOM, Aleksandar Fatic, tada predsednik Centra za menadzment u Beogradu (danas direktor Centra za bezbedonosne studije iz Beograda) i Bratislav Grubacic, tada direktor i glavni i odgovorni urednik Beogradskog VIP Presa (novinar i politicki analiticar poznat po sukobu sa Bebom Popovicem i optuzbama da je umesan u atentat na premijera Zorana Djindjica), sto je dovoljan dokaz da su predstavnici tadasnje vlasti sedeli i znali za sve sto se desavalo na toj konferenciji, a to je poznato i danasnjoj vlasti, pa cak i opoziciji...........p.s.mozda me nece obrisati
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
160
A ja mislio religija opijum za mase kad ono EU.Ma nema veze juce crkva,danas komunisti,sutra EU,vazno je da su svi ludi i glupi samo smo mi pametni.
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
472
A ja mislio religija opijum za mase kad ono EU.Ma nema veze juce crkva,danas komunisti,sutra EU,vazno je da su svi ludi i glupi samo smo mi pametni.

ha,ha,ha dobro sumadinac evo tekst pesme za tebe

Govore, da za mene nisi ti
govore, protiv nase ljubavi
al' nas mnogo toga veze
kad je bilo najteze
mi se nismo predali
al' nas mnogo toga veze
kad je bilo najteze
mi smo se zauvek vezali

Ref.
Nije zlato sve sto sija
mnogo toga lazno je
al' nismo ti i ja
protiv nas to sto ljudi govore
to je zbog ljubomore

Nije zlato sve sto sija
mnogo toga lazno je
al' nismo ti i ja
protiv nas to sto ljudi govore
zato sto sam tvoje i ti moje zlato

Govore, kazu blizi nam se kraj
govore, srce nikog ne slusaj
to nam oni svadju prave
hoce da nas rastave
mnoge boli nasa sreca
to nam oni svadju prave
hoce da nas rastave
al' ljubav je sve veca i veca
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
sumadinac80, pa kako si tako naivan , pogledaj ovo;

1dolarimdikity5.jpg

dolar1tn5.jpg

dolar2zs3.jpg

dolar4fy9.jpg

20dolarkatlamaen2.jpg


Da li ti je sad nešto jasnije ?
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
160
A sad mi je jasnije.Na novcanici od dvadeset dolara naslikano unistenje WTC i pentagona.Znaci baba Vanga bila guverner.Daj Rollmilane nemoj mene da lozis.
P.S Hvala za pesmu ndp751
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Ništa nisi razumeo , sad moram sam.
Za one koji ne veruju u očigledne stvari , a to je da se budućnost planira u labaratorijama tajnih društava i da se sve to može videti iz skrivenih znakova koja koriste ova društva i njihovi pomagači. Ovo što je prikazano u prošlom mom postu je jasan dokaz da su svi događaji iz 11 septembra bili planirani.
Ista stvar je i sa EU , to je projekt koji je smišljen i organizovan sa namenom da izgubimo kulturu koju smo gradili hiljadama godina. Plan je jasan, žele da nas privuku u Uniju a onda za kratko vreme da preuzmu našu kulturu, a bez nje smo otuđeni od vlastitih korena i lak plen za asimilaciju.
A da sve ovo nije priča bez dokaza pokazuje sledeće:
[youtube]ANfctvwpLVc&feature[/youtube]
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
472
Ja bih se malo nadovezao. Glavni tok je globalizacija planete. To konkretno znači da hiper-bogati postanu još bogatiji. Od nastanka sveta dominantna privredna grana je pljačka, sa robovlasničkim društvenim uređenjem u raznim oblicima. Nekada je bilo potrebno da vojska fizički zauzme tuđu teritoriju da bi se dokopala vrednosti koje se tamo nalaze, što je redovno izazivalo otpor, i uzrokovalo teškoće za osvajače i dovodilo do toga da oni budu proterani. Onda su mudraci za koje je moć jedini zakon (Might is right), došli na ideju da izvedu nevidljivu okupaciju i tako opljačkaju što se opljačkati može, jer takvoj okupaciji se ne pruža otpor. Kada se instalirate poluge vlasti osvajača, od ideoloških kroz razne koncepte otvorenog društva, te poželjnog sistema vrednosti, do političkih, u tim zemljama, narod okupiranih zemalja ima privid integrisanosti u moderne, svetske tokove npr. Evropska Unija. Jer isti proizvodi krase iste šoping-molove istih vlasnika i u kolonijama i u kolonijalnim metropolama. A to je ono što se nameće kao smisao čovekovog postojanja. Sve ovo dobija smisao ako dođemo do krajneg cilja, a krajnji cilj procesa globalizacije je ovladavanje svim resursima ove planete od strane onih koji su smislili formulu -kod vas se nalaze sirovine, ali kod nas se nalaze berze na kojima mi određujemo cenu vaših sirovina-.
Sledeći, a vrlo bitan cilj je svođenje čovečanstva na za njih prihvatljiv broj ljudi. Bauk globalizacije je terorizam. Nevidljivi (možda i nepostojeći?) neprijatelj koji može udariti bilo kada, bilo gde, na bilo koji način... Idealan da War on terror, borba protiv njega postane trajno polu-vanredno stanje. Zato je pitanje ljudskih prava i sloboda, zamenjeno pričom o bezbednosti, koja je ugrožena. Iz tg razloga se uvodi totalni video nadzor, u Londonu nemožeš više ni da pr.... a da se to ne vidi, pa sve te najnaprednije generacije biometrijskih ličnih dokumenata, početak bukvalnog žigosanja ljudi minijaturnim RFID čipovima koji će se ugrađivati pod kožu, sve je to neposredno pred nama jer i mi idemo putem evrointegracija. Naravno, ovi čipovi će služiti da pojednostave savremenom čoveku život, za kupoprodajne transakcije, plaćanja, idt...
U politici se ništa ne dešava slučajno, sve je već unapred isplanirano. Pa čak i svaka slučajnost. Savremena ili ti demokratska društva počivaju na iracionalnosti. Monetarna politika Evropske centralne banke, ista za sve..., je prosto rečeno jaram. Slabe ekonomije bi, da nije toga jarma, mogle devalvacijom nacionalne valute koju su utopile u evro, osloboditi prostor za povećanje izvoza i tako uposlile svoju privredu, i onda nema priče o krizi. Živi se na račun sutrašnjeg dana. Problemi se sve više gomilaju, a njihovo rešavanje ostavlja za budućnost. Kao da se očekuje dolazak nekog mesije, a u osnovi možda antihrista.Raj Patel-a, šta god... Ali to se za sada dešava oko nas, a šta je sa nama, mislim na našu Srbiju, ali se pod to mogu i provesti sve zemlje bivše Juge? Nakon prevrata od pre deset godina, vlast je svesno ili nesvesno, učinila dve stvari: u domenu politike, orijentisala je državu isključivo u smeru tzv. evroatlantskih integracija, što je katastrofalna floskula o nemanju alternative, potpuna zamena teza; a u ekonomskoj sferi, zemlja se prekomerno otvorila za strane investitor, koji su u njoj zagospodarili, prvo finansijskim sektorom, jer banke u stranom vlasništvu su postale protočni bojler za uvoz kapitala, koji je ovde oplođen kroz kredite za kupovinu uvozne robe široke potrošnje, da bi ponovo završio u centralama tih banaka u inostranstvu koje su ih i osnovale. Neću ići i do profita koji je zgrnut prelaskom na eur. Sve to je potopilo dinar, kunu, dm....koji su plivali u okeanu evra, čije poreklo nije izvoz domaće robe, nego su ga povukle domaće banke u stranom vlasništvu iz svojih centrala, što je uslovilo enormnu podcenjenost evra i precenjenost dinara, koja je učinila da naše prosečne zarade, iako sa padom industrijske proizvodnje, nerealno porastu u ovom periodu za oko devet puta... I naravno, svima postaje jasno da je profitabilnije uvoziti nego proizvoditi, privreda se gasila, a uvoz i dugovi su rasli. I svima je bilo super. Snovi postaju java. Voze se kola na kredit, putuje, kupuje, svi smo gladni svega. Ali, kako kaže izreka, može se činiti šta se hoće, ali ne može dokle se hoće. Sada našu Srbiju očekuje dramatičan period u kojem će ono što se naopako činilo u poslednjoj deceniji doći na naplatu. Kako bi smo nazvali, jer ni ja sam ne znam, kada država ovih dana od komercijalnih banaka uzima zajmove da bi isplatila budžetske korisnike jer su njeni prihodi nedovoljni? Prihodi nedovoljn? pa to je samo zamena teza za promašen plan, za koji ne znam kako je i pravljen, možda bankrot? Pa i sada je ok i postaviti pitanje od čega će se sutra vratiti kamata i glavnica, kada se danas nema ni za glavnicu? Možda prodajom Telekoma, i čega još? Narod koji ostane bez ekonomskih resursa nema budućnost. Znam za slučaj privatizacije narodne imovine preduzeća koje je uspešno poslovalo, ali je strateškom odlukom države da sve mora da ide na doboš bilo prodato privatnoj kompaniji koja je, poštujući prelazni period u kom je zabranjena promena delatnosti i otpuštanje radnika, nakon toga otpustila gotovo sve radnike, pretvorivši ih vremenom u prosjake. I sada se nadovezujem na Šumadinca, da li je normalno staviti dobrobit jedne porodice, ma koje, iznad dobrobiti nekoliko stotina porodica otpuštenih radnika? I gde sve ovo ide. Jel to ono sa početka, hiper-bogati postanu još bogatiji .
Smešno zvuči, ali ja iskreno u vezi one floskule Evropa nema alternativu, mislim da je jedina šansa svih nas, da ne iskoristimo postojeću šansu, Evropa nema alternativu. Jer brzina na putu koji vodi u propast ne može se smatrati uspehom. Paradoksalno, ali od mene iskreno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Au, gde vi odoste.
Možda stvari stoje malko drugačije, ne da nema veze sa nekom zaverom i slično ali ipak malo drugačije.
1. Težnja svakog vlasnika sredstava za proizvodnju je da kontroliše proizvodne odnose. Savremeni kapitalizam teži ukrupnjavanju, što i čini preko berzanskih preuzimanja dela akcija i sl. te ne postoje "čiste firme" već svaka ima deonice iz neke druge delatnosti. Uz sve to, postoji rasutost po teritorijama, što zbog radne snage, sirovina, tržišta, troškova transporta itd. Ono što se naziva "masonima", "iluminatima" i slično, samo su predsednici upravnih odbora velikih konglomerata i korporacija koji, logično, stvaraju planove za eksploataciju određene teritorije, opet putem iscrpljivanja prirodnih resursa (kao predmeta rada) bilo upotrebom jeftine radne snage (kao dela sredstava za proizvodnju). Težnja je da se sve to dobije za džabe. Profit se i stvara na osnovu razlike u ceni izmedju uloženog rada i plaćenog rada.
2. Evropska unija ima za cilj upravo to objedinjavanje, pri čemu njeno širenje se može i svesti (posmatrati) kao uzimanje pojedinih zemalja zbog tržišta, drugih zbog sirovina, trećih zbog jeftine radne snage, četvrtih kao deponija ili mesta za tzv. prljave tehnologije čija zamena je skupa pa je bolje da se zagadjuje u nekoj zabiti koja je sretna jer je članica EU...
3. Ideja o jedinstvenoj Evropi je, navodno, potekla od De Gola, mada se može naći u Nemačkoj propagandi pre II SR. To je, opet, stara stvar da sve Imperije, od Rimskog carstva, preko Franačke države i K und K ,onarhije su težile "jedinstvenoj" Evropi pod dominatom jedne države ili barem jedne vlade. Moć, vlast i sve lepe stvari koje prate takve sitnice idu ka velikom, ka ukrupnjavanju.
4. Ključno pitanje je "a dje sam ja tu?" koje postavlja svaki naš gradjanin? Odgovor je u tome koja nam je svrha namenjena. Ukoliko nemamo svrhu, nećemo doći pod protektorat, kao što su to Rimljani radili. Šta ovde može da se uzme, to je pitanje.Kod nas se stvar propagira tako "šta mi možemo da dobijemo od EU"? Stvaranje cilja odlika je svih ideologija. Uvek se to svodi na pravedno, što manje besklasno društvo, gde svako dobija prema sposobnostima i zaslugama, gde svako ima pravo da uspe, ako je sposoban. To je stara priča svake, ali baš svake ideologije a u religiji koja ima duži rok trajanja i svest o tome da to nije moguće, širi se u beskonačnost prostora i vremena tj u "život posle smrti" (pazi taj oksimoron).
5. Da li je EU za gradjane Srbije dobra ili ne? Moje mišljenje je da nije. Naprosto, sem jeftine radne snage i prostora za skladištenje prljavih tehnologija mi nemamo šta da ponudimo. A gradjani neće dobiti ništa osim povećane eksploatacije.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
472
Zahvaljujem se Aleksije,
Profit se i stvara na osnovu razlike u ceni izmedju uloženog rada i plaćenog rada. Lepo rečeno, školski, samo...ideja profita je malo dublja, jer lomovi koji nastaju na svetskim tržištima vode ka svemu već navedenom, da se ne ponavljam, a ideja nastanka EU, proističe mnogo pre De Gola i Red Alfa Galate, Rotšilda,... i i to starih aristokratskih porodica poput Freskobaldija, koje potiču od pre hiljadu, pa i više godina unazad, iz Venecije, Firence, Đenove..., a čije se bogastvo meri kvadrilionima....
 
Natrag
Top