Evharistija ili pričest

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pa jel On predao svoje tijelo ili je predao kruh i vino, pa da obožavate predmete i mislite da je to On, a On je na Nebu?

Vidiš Darth, Isus je na Nebu, pa kako onda može istovremeno biti na dva mjesta, i gore i s nama dolje? On je samo anđeo, Mihael, nije Isus svemoguć.

To je bogohulna nauka jer Bog kaže da ne stanuje u predmetima.

To je magija i ko tako prima pričest prima nedostojno za osudu.

Sve više me privlači ova tripina "biblijska nauka". Šta mogu znati one stare budale od apostola, apostolskih i crkvenih otaca. Em stari oni, em im stara crkva, dvije tisuće godina. A vidi Adventiste. Mladi i pametni, ni dva stoljeća još nemaju. Na njima svijet ostaje.

Pa samo mišljenje da je Isus bukvalno prisutan u hljebu i vinu je grijeh.

Tko zna ako Adventist ne zna.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vidiš Darth, Isus je na Nebu, pa kako onda može istovremeno biti na dva mjesta, i gore i s nama dolje? On je samo anđeo, Mihael, nije Isus svemoguć.



Sve više me privlači ova tripina "biblijska nauka". Šta mogu znati one stare budale od apostola, apostolskih i crkvenih otaca. Em stari oni, em im stara crkva, dvije tisuće godina. A vidi Adventiste. Mladi i pametni, ni dva stoljeća još nemaju. Na njima svijet ostaje.



Tko zna ako Adventist ne zna.

Ahahahahahahaha....
Kako Isus može biti na Nebu i sa nama u prilici Hostije? Pa može, jer On je Bog. Ili možda Adventisti Sedmog Dana, subotari misle da je Bog ograničen vremenom i prostorom? Ja sam šokiran....
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kako Isus može biti na Nebu i sa nama u prilici Hostije?

Ne može, piše da Bog ne stanuje u rukotvorinama. Dakle nigdje Bog nije lično u nekom predmetu.

:beee::roll: :roll:

To je učenje pagansko, animizam.

Ili možda Adventisti Sedmog Dana, subotari misle da je Bog ograničen vremenom i prostorom?

To nema veze sa prisutnošću Boga. Ti vjeruješ da je u predmetu.

Ja sam šokiran....
:roll::roll::roll:
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne može, piše da Bog ne stanuje u rukotvorinama. Dakle nigdje Bog nije lično u nekom predmetu.

Izl 25,1-9: Jahve reče Mojsiju: "Reci Izraelcima da me darivaju, a vi primajte darove u moju čast od svakoga koji daje od srca. .... Neka mi sagrade Svetište da mogu boraviti među njima. Pri gradnji Prebivališta i svega u njemu postupi točno prema uzorku koji ti pokažem."

Zar ti se zgadio Stari zavjet, pa se pozivaš na Novi. Stotina je mjesta u SZ na kojima se govori o Božjem prebivalištu, a ti se pozivaš na jedan jedini iz NZ u kojem stoji - "Svevišnji u rukotvorinama ne prebiva" .

Vidiš, mudrače, Bog je svemoguć, Bog je onakav kakvim se predstavlja, i stvarno je ono što Bog deklarira. A Isus deklarira: "Uzmite, ovo je tijelo moje." Nekima ovo ipak ništa ne znači. Oni misle da Isus laže.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
subotari misle da je Bog ograničen vremenom i prostorom?

Ubacivanjem istine, nećeš dokazati svoje laži.

Kako Isus može biti na Nebu i sa nama u prilici Hostije?

U stvari ono što vi tvrdite je žalosno.

Ja sam šokiran....

Bolje da si šokiran događajima u državama gdje dominira RKC i PC.

Opet sinoć neki haos u Ukrajini.

Kako Isus može biti na Nebu i sa nama u prilici Hostije?

Pagani vjeruju da je Bog bukvalno u nekom predmetu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Gluposti.

Bog deluje Duhom Svetim kroz reči zapisanih u pismu, jer ona kaže "A VERA DOLAZI PROPOVEDANJEM, A PROPOVEDANJEM REČI BOŽJE"

Gluposti? Ne, vi jeste klanjaoci stvorenog. Kućni tumači, bez harizme, bez dara Duha, bez apostolskog nasleđa. Bog govori korz svoje Mistično telo. svoju zajednicu, a vi niste deo te zajednice.
Slap lepo reče, ko vam garantuje da je Pismo reč Božija? Pismo? Ili je to Crkva. Jer ko je Pismo sakupio i kanonizovao? Crkva.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije lepo pripisati drugima ono što ne postoji kod vas.

Kažeš "bez dara Duha"

E moj DartShone, upravo je suprotno od onoga što pišeš, jer sudiš drugima koji imaju živa iskustva sa Bogom, koji u sili Duha i njegovim autoritetom propovedaju reč, i koji su na to lično pozvani od Boga i kojima je data ta misija kao crkvi i pojedincima, a govoriš za druge koji nemaju ni reč Božju, ni silu da tu reč objavljuju, ni rodove Duha Svetoga, ni silu obraćenja i novorođenja.

Ne postoji apostolsko nasleđe u otpadu i bezakonju, već u poslušnosti I posvećenju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To verujete i vi. Tvrdeći da je Bog u Pismu, tj da je Pismo Bog.

To samo vi možete tvrdite to je u vašem duhu, što se i vidi po shvatanju pričesti, da je Isus u hljebu.

Ovo je baš nečasno izvrtanje i izmišljanje. Zato i jeste nastala reform. zbog vaših zabluda.

Vi obožavate predmete, a ne mi. Upravo je duh proten. suprotan tome.
 
Natrag
Top