Evharistija ili pričest

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Браво! Поклапају се неке речи. Да су се апостоли тако понашали и глупирали нико их не би озбиљно схватао. Мислим да је то максимум који можеш да добациш својим стрелама, више од тога би било чудо.

Ma ko ce ovakve gluposti shvatiti ozbiljno, samo neko ko pojma nema o teologiji.

Uzimaju slicnosti sa paganskim i povezuju, kao mi smo pagani.
A kad bi to uradili sa samom biblijom i Hriscanstvom, morali bi da je bace u djubre i odreknu se Hrista!

Rekao sam vec davno da je Ralf Vudrou koji je pisao knjigu "vavilonska misterijska religija" rekao da povlaci knjigu iz prodaje, iz razloga jer kad bi na taj nacin povezivali bibliju sa paganizmom, morali bi da je proglasimo mitskom i paganskom knjigom i da poreknemo i samog Hrista!

Oni ocigledno nisu shvatili poruku ovog coveka, i dalje dele njegovu knjigu i sakom i kapom, a koriste isti princip povezivanja sa paganizmom na bazi "slicnosti", koji je koriscen i u toj knjizi, u svojim postovima!

To ne da nije naucno, ne da nista ne dokazuje, nego je ozbiljnom coveku koji poznaje bibliju i teologiju smesno.

Ja sam vec dokazao, da Pravoslavlje, inace tradicionalno Hriscanstvo uglavnom svoje bogosluzenje, obrede , ikone, simbolizam itd.. duguje najpre judaizmu, a da je vrlo malo mozda 10% pozajmilo iz okolnih naroda u periodu svog nastajanja, i to je uglavnom vezano za stil gradnje, umetnost i muziku..

Naravno, niko to ne moze da obori niti da porekne. Svi simboli koje oni nazivaju masonskim, satanistickim a postoje u PC su jevrejskog porekla, jel i jevreji imaju iste simbole.

A masoni kao sinkreticka religija koja u sebe stapa i preuzima verovanja i simbole drugih religija (da bi na taj nacin sebe predstavila majkom svih drugih religija), preuzima i modifikuje najpre judaisticke simbole a onda i nase Hriscanske simbole koji su isto tako slicni ili identicni jevrejskim.

Ne vredi pricati, oni nece poslusati razum, nece poslusati ni Ralfa Vudroa, nece poslusati ni svoju savest, nece poslusati ni Boga.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Jeste definicija.



Naravno da si ti formalista, pa si uzeo formalni naziv. A šta ti imaš promijenjiv, ja sam ga imao, a imaš g i ti. Eto kliko si formalista. Isus na latinskom znači svinja, jer je SUS svinja, pa će Mire reći da je Isus svinja, što ne kažeš po tome da je svinja. E to je tvoje objašnjenje i za fundamentalistu.



Tipični formalizam, pa on može da postne nepomičan. Koja glupost, pa ti si izgubio svaki kompas.

Ja sam prije drugačije mislio, kao i ti.



A ja sam ga promijenio. I nije tačno da ne mijenja mišljenje, fundament. je bukvalno vjerovanje u ono što piše u Bibliji, a ne nepromijenjen stav.



Šteta stručnjaci su te oborili.



Hoćeš promijenm terminlogije da promijeniš suštinu, to je na nivou djeteta. Pa tamo i jesu navedeni prtestanti kao oni koji su biblijski funamentalisti.

E kako se brukaš. :dance2::beee:



Pa za prvi je navedeno da su protestanti.



Pa ti i zastupaš učenja koja nisu u Bibliji, a to su pravosl. njima je Biblija negdje u zapećku.

Svaki Hriscanin koji se ucio teologiji zna sta je fundamentalizam, zna definiciju, i zna da ga prepozna. Zalosno je sto ti i Laodikeja to ne znate!

Velika je razlika izmedju verskog fundamentalizma (koji vi zastupate) i biblijskog fundamentalizma.

Ne postoji jedna definicija fundamentalizma kao sto si ti pisao, postoji cak i politicki fundamentalizam..

Nazalost ti si teoloski nepismen za te stvari. Na tebe ne treba gubiti vreme!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Svaki Hriscanin koji se ucio teologiji zna sta je fundamentalizam, zna definiciju, i zna da ga prepozna. Zalosno je sto ti i Laodikeja to ne znate!

Ja sam svoje dokazao, očigledno da ne znaš da je fundament. pozitivno (biblijski vjerski). Htio si da razdvojiš biblijski i vjerski, a to je isto. Hoćeš promijenom terminlogije da mijenjaš suštinu, za razliku od tvoje filozofije ja navodim primjere koje ti ne možeš da komentarišeš, možeš da uzmeš moj koment. formalno i da daš svoj koment. bez osvrtanja na ono št sam dao.

I naveo sam primjere koji obaraju tvoju nauku.

Velika je razlika izmedju verskog fundamentalizma (koji vi zastupate) i biblijskog fundamentalizma.

Nije jer je biblijski vjerski, samim tim što je biblijski.

Ne postoji jedna definicija fundamentalizma kao sto si ti pisao, postoji cak i politicki fundamentalizam..

Postoji i dao sam je, nisam je ja izmislio.

postoji cak i politicki fundamentalizam..

Nikakve veze sa ovim. Miješaš babe i žabe, misliš ako je većina fundamentalizama negativna da je svaki.

Nazalost ti si teoloski nepismen za te stvari. Na tebe ne treba gubiti vreme!

Na tvoju veliku žalost i teloški i fakultetski, imao sam srpski jezik na fakultetu, položen iz prve.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Имамо Василија и још много верних Богу, ви шта имате - не бих да понављам. [/MEDIA]
Научи нешто док још има времена.

U šta se čovek bez Boga pretvori, to je užas..
Sve, samo da izbegnu promenu u sebi samima, i sučeljavanje sa ličnim problemom sopstvene grešnosti.
To je žrtva koju nisu spremni da podnesu.

Nek milost Božja bude sa svima nama.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ljubav se ne glumi.
Ona ili postoji u srcu posredstvom Duha Svetoga, ili ne.

Ovde se vidi koliko pojedini imaju ljubavi prema Adventistima.

Da se razumemo, razlika je imati nešto protiv lažnih učenja, i sistema koji vodi ljude OD BOGA, od toga - imati nešto protiv ljudi.

Ja ljude volim, i žalim, i težim da svakog uputim na istinu, a protiv lažnih učenja i sistema čak nikada i ne govorim, jer princip svedočenja istine treba da bude "UVEK IZNOSITI SPASONOSNU ISTINU" i ne pominjati druge, ali biti spreman da se odgovori na lažne teorije, i to pismom.

Ko nema argumente za svoju veru, on napada druge, omalovažava, vređa, itd..

Upravo Pravoslavni uvek potežu za ovom linijom manjeg otpora, jer pominju sekte, ove one - da bi sačuvali pastvu u svojim redovima, jer su svesni da njihove teorije ne prolaze ispit Božje reči, i zato na tu reč ni ne upućuju, niti je objavljuju.

Sami vidimo gde smo u odnosu na ovo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
misliš ako je većina fundamentalizama negativna da je svaki.

Ja to nisam rekao, vec sam rekao da je vas fundamentalizam negativan. On nije biblijski. I tako sam ga i opisao, ali ti to naravno necitas, mislis da sam ja rekao suprotno.

Na tvoju veliku žalost i teloški i fakultetski, imao sam srpski jezik na fakultetu, položen iz prve.

Teoloski nisi sigirno, a vecina nas je fakultetski obrazovana.
Cim se hvalis znaci da si nula.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
U šta se čovek bez Boga pretvori, to je užas..
Sve, samo da izbegnu promenu u sebi samima, i sučeljavanje sa ličnim problemom sopstvene grešnosti.
To je žrtva koju nisu spremni da podnesu.

Nek milost Božja bude sa svima nama.

Opet pokusavas da pobedis tako sto ces druge predstaviti nevernima a sebe jedinim Bozjim slugom.

Ljubav se ne glumi.
Ona ili postoji u srcu posredstvom Duha Svetoga, ili ne.

Ovde se vidi koliko pojedini imaju ljubavi prema Adventistima.

Protiv tebe nista, protiv Tripa nista, vec protiv vase lazne nauke.

A vasa ljubav se itekako pokazuje u napadima, ako ces tom analogijom.

Da se razumemo, razlika je imati nešto protiv lažnih učenja, i sistema koji vodi ljude OD BOGA, od toga - imati nešto protiv ljudi.

Ko ima protiv vas nesto? Opet tvoj pokusaj da nas predstavis losim ljudima, a samog sebe i svoju zajednicu uzdignes, i to ne moze uspeti, jer to nije istina.

Opet se bavis diskreditacijom tako sto jedino sebe pravis pravis Bozjim slugom a druge kudis.

Ja ljude volim, i žalim, i težim da svakog uputim na istinu, a protiv lažnih učenja i sistema čak nikada i ne govorim,


Svi smo videli kako ti ne govoris!
Jedva cekas da uletis sa odgovorom, a Tripove napade podrzavas.

Da Tripo nije opsednuti adventista kog bi licno izbacio iz vase crkve, ne bi ni ja komentarisao gluposti. Koje inace nisu advent. uopste, a koje si ti poceo da podrzavas..

Osecas potrebu da branis vasu crkvu, ne videci koliko je tvoj brat ostrascen i suprotan crkvenom ucenju, pa i zdravom razumu, i ti mu se onda prikljucujes, trcis za njim da odgovoris cim ja pomenem adventiste. Na kraju ces postati kao i on, jel ''s kim si takav si''.

Ko nema argumente za svoju veru, on napada druge, omalovažava, vređa, itd..

Hoces da kazes da smo mi vredjali?

To radi Tripo, vredja i omalovazava.

Kad te neko uvredi, ti bi cutao i ne bi mu rekao da je bezobrazan? Tripo je i vise nego bezobrazan.

Upravo Pravoslavni uvek potežu za ovom linijom manjeg otpora, jer pominju sekte, ove one - da bi sačuvali pastvu u svojim redovima, jer su svesni da njihove teorije ne prolaze ispit Božje reči, i zato na tu reč ni ne upućuju, niti je objavljuju.

To sto je neko okarakterisan kao sekta, nema ama bas nikakvog uticaja na ljude, jer danas je popularno biti clan neke sekte ili tajnog drustva.

Niti vas neko naziva sektom da bi vas ponizio, vi to jednostavno jeste.

Sta sramota vas je da budete sekta?

Mene ne bi bilo, ali je vas problem sto se vi hocete da se uzdignete!

Inace, neprestano se nesto branite od pravoslavnih i katolika a oni vas ne diraju.

Zapravo vi dirate njih, odnosno optuzujete, zato se i zovete protestanti jer protestujete!

Sami vidimo gde smo u odnosu na ovo.

Videli smo, naravno!

Kad budete prestali da "protestujete" i izmosljate kako vas diraju, kako su pagani, kako ste vi bolji od njih i slicno, kad budete prestali da napadate.. e onda cemo razgovarati kako da svetu objavimo evandjelje. A koje trenutno vi propovedate pogresnoj grupaciji, onima koji znaju!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, pišeš svašta.

Ne postoje Adventistička lažna učenja, jer učenje Adventizma je čvrsto utemeljeno na pismu, i njegovom celokupnom kontekstu.
Svaka istina ima temelje u reči Božjoj.

Bože sačuvaj da sam ja jedini Božji sluga, ja to nisam nikada tvrdio za sebe.

Svako nek ispita da li je sekta ili crkva, i to na osnovu biblije i istorijskog konteksta, jer crkva, i nasuprot tome sektaštvo ili sekta, se ne mere po broju vernika, da li su nacionalno priznate ili ne, da li se zovu Srpska, Grčka, Afrička, ili Zanzibarska.. itd..

Crkva se meri po tome - da li je njeno učenje u skladu sa biblijskom istinom koju su objavljivali Hristos, apostoli, i prva Hrišćanska apostolska crkva, da li je u njoj prisutan Bog, i po rodovima.

Sekta je sušta suprotnost, još ako u istorijskom kontekstu postoje dokazi koji ukazuju na poreklo te nazovi zajednice, i elementi suprotni učenjima biblije, onda je jasno da se tu radi o kultu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, pišeš svašta.

Ne ja, vec ti pises svasta.
Ne postoje Adventistička lažna učenja, jer učenje Adventizma je čvrsto utemeljeno na pismu, i njegovom celokupnom kontekstu.

Kad bi se salili!

Bas ova tema pokazuje da vase ucenje o euharistiji nije temeljeno na pismu!
Bože sačuvaj da sam ja jedini Božji sluga, ja to nisam nikada tvrdio za sebe.

Jesi itekako!

Sve druge koji ti se suprotstavljaju nazivas 'neposvecenima', i na taj nacin uzdizes svoje a tudje ponizavas.
Svako nek ispita da li je sekta ili crkva, i to na osnovu biblije i istorijskog konteksta, jer crkva, i nasuprot tome sektaštvo ili sekta, se ne mere po broju vernika, da li su nacionalno priznate ili ne, da li se zovu Srpska, Grčka, Afrička, ili Zanzibarska.. itd..

Naravno tebi je bitno da ne budete sekta, jel vi patite od ponisa i toga da se dokazete svetu. Upravo suprotno od onog sto je Isus ucio.

Sekta je neko ko se odvojio od vecine, po zvanicnoj definiciji, i vi jeste sekta jel nastajete odvajanjem od vecinske glavne crkve.

Vi pozivate narod "izidjite od nje.."!
Dakle i sama vasa teologija potvrdjuje da ste nastali odvajanjem a dakako i istorija potvrdjuje , jer adventizam kao pokret nastaje Milerovim propovedanjem ''po crkvama", pa onda vernici "napustanjem svojih, formiraju novu crkvu"!

Vi ste zapravo "sekta - sekte", jer nastajete na pretezno vec izdvojenim celinama..

Crkva se meri po tome - da li je njeno učenje u skladu sa biblijskom istinom koju su objavljivali Hristos, apostoli, i prva Hrišćanska apostolska crkva, da li je u njoj prisutan Bog, i po rodovima.

Istinu nemate, a istinitu nauku po ovoj temi pogotovo!

Da li je kod vas prisutan Bog, naravno da jeste, ali rodovi su vam isti kao i kod vecine tradicionalnih i protestantskih crkava, nemerljivi..

Upravo suprotno od onoga sto prica Tripo.

Sekta je sušta suprotnost, još ako u istorijskom kontekstu postoje dokazi koji ukazuju na poreklo te nazovi zajednice, i elementi suprotni učenjima biblije, onda je jasno da se tu radi o kultu.

Istorijski kontekst u kom ste vi nastali je jasan, vi ste "sekta - sekte" . Pozivali ste ljude na napustanje vecinske crkve, dakle vi nastajete odvajanjem vernika od maticne zajednice i ostalih njenih celina!

Ti imas neku svoju definiciju sekte koja se ne moze primeniti..

A sto se tice ucenja rekao sam, nemate ga!
I to je najvise ocigledno na ovoj temi..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adventizam se nije odvojio od ni jedne crkve, to učinila lokalna Rimska crkva polovinom 2 veka, odvojivši se od prve apostolske crkve svojim kompromisom sa mnogobožačkim Rimom.
Od te Rimske crkve se odvojila istočna - vizantijsko Rimska crkva, od koje je nastala Pravoslavna.

Dakle, Rimska crkva je prvo postala sekta odvojivši se od prvobitnog Hrišćanstva, i povukla niz odvajanja unutar sebe same, koji su doveli do stvaranja današnjeg Pravoslavlja.

Adventizam se nije odvojio od bilo koga, Adventistička crkva je potomak prve apostolske Hristove crkve, u bibliji nazvan Laodikejska crkva.
To je poslednji segment Hristove sedmostruke crkve iz otkrivenja Jovanovog 2 i 3 poglavlja.
To je Božja crkva poslednjeg vremena, i ne postoji druga.

Ima iskrenih ljudi u svim crkvama, i oni će na kraju poslušati istinu i postati deo spasenih i ući u većnost ( živi na kraju istorije sveta, a mrtvi o drugoj prilici ).

Ponavljam.

"SVAKA TAČKA ADVENTISTIČKOG UČENJA JE ČVRSTO UTEMELJENA NA BIBLIJI, I NEOBORIVA" pa i tema o Euharistiji ili pričesti.

Ovo svako može da proveri.

Većina ovih istina sa biblijskim dokazima se nalaze na mojoj internet stranici "VELIKE ISTINE BIBLIJE. BLOGSPOT. COM pa ko želi može da pogleda.

Svako iskren može ovu istinu spoznati putem edukacije u reči Božjoj, i kroz nju doživeti istinsko obraćenje, i ostvariti ličnu zajednicu sa Bogom.

To je iskustvo koje su mnogi doživeli, pa i moja malenkost..

Amin!
 
Natrag
Top