"Enthernet" doesn t have a valid IPconfiguration

Član
Učlanjen(a)
23.10.2011
Poruka
38
Nemogu da spojim računar sa modemom preko kabla. Ako mi verujete mučim se već tri dana
Sve sam živo pretražio po Googlu i šta sve nisam probao. Zamenio sam i kabal, ne ide.
"Wireless" mi radi ali sa malom brzinom oko 20 Mb a moralo bi da bude minimalno 100 Mb.
Probao sam na dva računara, resetirao modem.
Ako je neko imao sličan problem molim za pomoć.

Hvala za pomoć
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Nemogu da spojim računar sa modemom preko kabla. Ako mi verujete mučim se već tri dana
Sve sam živo pretražio po Googlu i šta sve nisam probao. Zamenio sam i kabal, ne ide.
"Wireless" mi radi ali sa malom brzinom oko 20 Mb a moralo bi da bude minimalno 100 Mb.
Probao sam na dva računara, resetirao modem.
Ako je neko imao sličan problem molim za pomoć.

Hvala za pomoć

Kakav modem, kakav wireless već radi....Kako pokušavaš spojiti, modem bez rutera na računar...jbg slabo sam te razumio..
 
Član
Učlanjen(a)
23.10.2011
Poruka
38
Kakav modem, kakav wireless već radi....Kako pokušavaš spojiti, modem bez rutera na računar...jbg slabo sam te razumio..
Stvar je prosta, možda nisam dobro napisao. Kad uklopim računar intrnet mi radi preko wireless-a.
Isključim Wireless i idem na LAN vezu, računar povežem kablom sa modemom.
Modem je kutija na zidu do koje je preko optičkih kablova povezan internet preko Telemach operatera.
Oprosti jer ja živim u Mariboru tu tako zovu tu kutiju "Modem" drugačije sam rodjen u Čačku.
Hvala za pomoć, nadam se da si me sada bar malo razumeo.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Nemogu da spojim računar sa modemom preko kabla. Ako mi verujete mučim se već tri dana
Sve sam živo pretražio po Googlu i šta sve nisam probao. Zamenio sam i kabal, ne ide.
"Wireless" mi radi ali sa malom brzinom oko 20 Mb a moralo bi da bude minimalno 100 Mb.
Probao sam na dva računara, resetirao modem.
Ako je neko imao sličan problem molim za pomoć.

Hvala za pomoć
Sve si zivo i napisao osim problema usled kojeg ne mozes da povezes :D.

Edit prethodnog odgovora: Koji ti problem izbacuje pa nece internet kad se prikljucis na kabl?
 
Član
Učlanjen(a)
23.10.2011
Poruka
38
"Enthernet" doesn t have a valid IPconfiguration
Kad idem pod "Touble shoot problems" to mi izbaci.
Veruj mi ništa do sad me nije tako zafrkavalo. Treba da dodju tehničari od Telemacha da to reše ali toće da me košta, šta mogu. Drgačije pratim vaš forum i dobriste. Tu ima Slotech forum ali ako te malo provale sa jezikom gotovo je.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
postoji sansa da imas ubacene ip adrese u taj lan na racunaru?

Pogledaj sliku ispod i proveri jel ti stoji ovo sve ovako na racunaru.
 

Prilozi

  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    186,3 KB · Pregleda: 17
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
23.10.2011
Poruka
38
To je uvek tako kao što ste vi pokazali na računaru. Čekam svaki čas treba da dodju tehničari od Telemača.
Napisaću na forum štaje bilo. Mi smo probali sve moguće, imam tv servis u zgradi ni oni nisu mogli da reše. Kako stvari stoje najverovatnije je greška u tom modemu. Modem je kutija na zidu do koje je preko optičkih kablova povezan internet preko Telemach operatera.
Uporan sam ja momak. (star 67 godina)
Lep pozdrav iz kišovitog i hladnog Maribora !
 
Natrag
Top