Emocionalne prevare

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Emocionalne prevare

Frendice.hr



Ako s nekim uživate u dugim razgovorima i često razmišljate o toj osobi, pa čak i dok vodite ljubav s partnerom, zakoračili ste u područje emocionalne prevare.

Bračni savetnik Gary Neuman ne veruje u solidan ili pristojan brak. On veruje samo u odličan brak i niko ne bi trebao pristati na manje...

U zadnjih petnaest godina Neuman je pomogao tisućama parova da prebrode bračnu krizu. Parovi koji se svađaju, koji se rastaju, koji su zapeli u bračnu rutinu bez ljubavi i razumijevanja... Međutim, otkrio je da izvor problema nije bio nedostatak komunikacije nego emocionalna nevjera.

"Ako ste se našli ili se nalazite u situaciji da je obična i naizgled bezazlena igra i komunikacija s prijateljem, prijateljicom ili kolegom/icom s posla prerasla u nešto što uključuje emocije, zakoračili ste u područje emocionalne prijevare", tvrdi M. Gary Neuman, autor bestselera Emocionalna nevjera.

Ako o svojim problemima razglabate uz kavu sa simpatičnim kolegom i izvan posla, ako izmjenjujete poruke, mailove i uživate u flertovanju iz dana u dana i mislite kako je to u redu jer će vaš odnos ostati na tom nivou, počinitelj ste emocionalne nevjere.

Za nevjeru nije potreban sex i ovakva emocionalna nevjera šteti vezi i braku jer se energija koja bi trebala biti uložena u vezu rasipa na krivim mjestima.

Gary Neuman proveo je i istraživanje na 2500 muškaraca i otkrio je da niti za emocionalnu niti za fizičku nevjeru nije bio presudan sex.

Kada je neki par dugo zajedno dolazi do zasićenja, muškarci i žene skloni su tome da jedno drugo uzimaju zdravo za gotovo, opuste se previše u onom negativnom smislu i prestanu se truditi. U takvim situacijama kada se strast gasi skloni su tome da za vrijeme spolnog odnosa zamišljaju da vode ljubav s nekim drugim, prepuštaju se mašti i na taj način bježe od problema u vezi od kojih ne bi trebalo bježati.

Emocionalna nevjera razbija rutinu, ne uključuje konkretnu prevaru, ali to ne znači da za vezu nije štetna.

"Emocionalno ste nevjerni kada trošite vrijeme i energiju razmišljajući o nekoj drugoj osobi umjesto o partneru ili partnerici i kada tu osobu stavljate na prvo mjesto i iako u takav odnos nije uključen sex, to je također varanje" kaže Gary Neuman.

Emocionalna nevjera parove ne vodi k sreći i ispunjenju nego ih drži podalje od toga i definitivno ukazuje na probleme u vezi.


Šta Vi mislite emocionalnoj prevari?



 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Definitivno nije dobar ishod za vezu ako dođe do emocionalne prevare u svakom pogledu,osoba stalno razmišlja i zamišlja tog drugog partnera pa čak i kada da kažem vodi ljubav sa svojim partnerom.Takve osobe,mada je sve individualno verovatno su psihički rastrojene dogod ne reše taj problem jel po meni to jeste baš problem.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
To jeste problem ako ode predaleko. Ali mislim da smo tome izloženi svi mi, koji stalno komuniciramo sa raznim ljudima putem interneta.
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Veoma diskutabilna tema,ali ja se nebi složio sa tim izlaganjem.Definicija emocionalne prevare je sama po sebi glupost, dok fizička spada (po meni) u pravu prevaru.
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
To jeste problem ako ode predaleko. Ali mislim da smo tome izloženi svi mi, koji stalno komuniciramo sa raznim ljudima putem interneta.

Naravno svi smo izloženi,ja prva sam primer,ne emocionalne prevare pošto nisam u vezi,ali sam se na sličan način da kažem vezala za jednu osobu putem interneta :vorred:
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ovako kako je definisana emocionalna prevara zaista predstavlja veliki problem, ali problem koji ne nastaje sam od sebe. Može da joj prethodi monotonija ili bilo koja vrsta neslaganja koja dovodi do udaljavanja partnera. Pored toga može imati razne oblike i opet je pitanje kako je ko shvata i doživljava i kakav joj značaj daje.
Kako god ali sve ovo na prvo mesto stavlja pitanje prirode muško-ženskih odnosa, mogu li muško i žensko da budu samo prijatelji. Ako mogu onda to podrazumeva i telefonske razgovore, sms poruke i mejlove. Koliko takvi kontakti ostaju ograničeni na "opšteprihvaćene" definicije prijateljstva a koliko se nalaze na granici kad-tad će naći trenutak da se nametne. Ukoliko ljubav prema partneru zaista postoji lako će se definisati prijateljstvo i tako usmeriti buduće ponošanje.
Što se tiče povezansoti preko neta mislim da je normalno da tako nešto postoji, naročito na ovakvim forumima gde postoji gde postoji odrređena ekipa koja je svaki dan tu, gde se komentarišu najrazličitije teme od svakodnevice do suštinski bitnih stvari. Upravo takva dinamika ubrzava međusobno upoznavanje i unosi svežinu u naše razmišljanje i poglede. Kod osoba koje nisu u vezi verovatno je to jače izraženo :)
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Ovako kako je definisana emocionalna prevara zaista predstavlja veliki problem, ali problem koji ne nastaje sam od sebe. Može da joj prethodi monotonija ili bilo koja vrsta neslaganja koja dovodi do udaljavanja partnera. Pored toga može imati razne oblike i opet je pitanje kako je ko shvata i doživljava i kakav joj značaj daje.
Kako god ali sve ovo na prvo mesto stavlja pitanje prirode muško-ženskih odnosa, mogu li muško i žensko da budu samo prijatelji. Ako mogu onda to podrazumeva i telefonske razgovore, sms poruke i mejlove. Koliko takvi kontakti ostaju ograničeni na "opšteprihvaćene" definicije prijateljstva a koliko se nalaze na granici kad-tad će naći trenutak da se nametne. Ukoliko ljubav prema partneru zaista postoji lako će se definisati prijateljstvo i tako usmeriti buduće ponošanje.
Što se tiče povezansoti preko neta mislim da je normalno da tako nešto postoji, naročito na ovakvim forumima gde postoji gde postoji odrređena ekipa koja je svaki dan tu, gde se komentarišu najrazličitije teme od svakodnevice do suštinski bitnih stvari. Upravo takva dinamika ubrzava međusobno upoznavanje i unosi svežinu u naše razmišljanje i poglede. Kod osoba koje nisu u vezi verovatno je to jače izraženo :)

Udaj se za mene ako već nisi oženjen ;)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
:acute:

Nisam srećo oženjen, nije mi to još u planu, kada bude bilo ozbiljno ću te uzeti u obzir ;)

ako se ne šališ
 
Natrag
Top