eBook ili Tablet

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
pozdrav.
interesuje me sta mi savjetujete koji uredjaj da kupim?
radi se o poklonu za djevojku koja jako puno vremena provodi citajuci knjige,pa sam ja mislio da joj kupim ebook ili tablet.
interesuju me razlike, sto se tice taba znam kako on radi i njegove mogucnosti ,ali se nisam nikakoo susretao s ebook uredjajom, neznam ni kako radi,sta je bitno od specifikacija?procitao sam negde na netu da on slusi prvenstveno citanju knjiga koje su u .PDF i jos par nekih formata.
interesuje me sta je bolje.u slucaju da se odlucim za ebook, predpostavljam da bih bio problem u pronalasku e-knjiga.
stvarno nisam informisan pa vas molim da mi pojasnite
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Ebook čita one epub format pa je pdf-ove potrebno prevoditi u epub. Lično više volim pdf nekako mi je preglednije i ..... Tablet je tablet i ima veću funkcionalnost!!!:tease:
 
Učlanjen(a)
07.01.2014
Poruka
40
Kad kupiš skoro bilo koji ebook čitač, automatski dobijaš ogromnu virtuelnu biblioteku. One su uglavnom na engleskom, nadam se da ne smeta... E a tablet ti je skroz druga stvar, mnogo više stvari možeš da radiš na njemu, pretražuješ internet, igraš igrice, gledaš filmove, pišeš knjige, programiraš, bilo šta, pa možeš i da čitaš ebook-ove, ali zato prosečno-slabiji tablet košta oko 300-350€, dok ebook reader košta uglavnom manje od 70€. Sve zavisi od toga koliko si spreman da potrošiš na taj poklon.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
prvenstveno treba da sluzi citanju knjig.ima laptop i desktop racunarn i android na telefonu.
sto se tice taba upoznat sam sa njegovim funkcijama,ali me interesuje ebook. nikad nisam imao priliku da ga koristim samo sam citao o njemu nesto osnovno.
kako skidati knjige?
i da trebam knjige na nasem jeziku
 
Učlanjen(a)
07.01.2014
Poruka
40
Teško ćeš naći eknjige na našem jeziku iz prostog razloga što čitanje eknjiga nije toliko popularno kod nas pa mali broj izdavača objavljuje eknjige. Ebook čitač ima specijalan ekran koji ima teksturu sličnu stranici knjige, tako da izgleda kao da stvarno čitaš knjigu, ali ipak, bar po meni, osećaj se ne može porediti sa onim kada uzmeš u ruke pravi papir. + pročitao sam da 20% sporije čitamo sa ekrana nego sa papira. Imaš razne sajtove sa kojih možeš da skidaš knjige i većina ti je povezana sa ebook čitačem kao biblioteka, ali za srpske knjige se bojim da ćeš morati da kupuješ papirne, jer od virtuelnih tekstova imaš samo neke naučne radove i knjige fokusirane na neku naučnu temu, uglavnom u .pdf-u. Opet, teško ćeš naći naše eknjige.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
nisam to znao. znaci sami izdavaci prave te fajlove.jbg onda nista.hvala na savjetima
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Kad kupiš skoro bilo koji ebook čitač, automatski dobijaš ogromnu virtuelnu biblioteku. One su uglavnom na engleskom, nadam se da ne smeta... E a tablet ti je skroz druga stvar, mnogo više stvari možeš da radiš na njemu, pretražuješ internet, igraš igrice, gledaš filmove, pišeš knjige, programiraš, bilo šta, pa možeš i da čitaš ebook-ove, ali zato prosečno-slabiji tablet košta oko 300-350€, dok ebook reader košta uglavnom manje od 70€. Sve zavisi od toga koliko si spreman da potrošiš na taj poklon.


Prosecan tablet moze da se kupi i sa 100e. Prestigio PMP3970b, DualCore, sasvim odradjuje posao, a imaju svoju aplikaciju za e-book, gde ima dosta knjiga, ima cak nekih i na srpskom.
 
Učlanjen(a)
06.07.2013
Poruka
9.091
Slažem se sa mbom tablet Prestigio ima sipatičnu aplikaciju koju se može postaviti na neki drugi tablet. Ja sam imao prilike vidjeti kako ta aplikacija u praksi izgleda,mogu reči po mom mišljenju sve pohvale autoru te aplikacije.
 
Natrag
Top