E8500 intel

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
pozdrav.
hteo sam da vas pitam vezano za moj procesor intel e8500 3,16, interesuje me radna temperatura.menjao sam hladnjak, pa neznam da li mi je temperatura uredna. i interesuje me sta znaci temp core0 , temp cor1 , temp CPU.
malo me to buni ovaj temp CPU.
u nekom laganom radu, skayp,internet,muzika, core0 40C , core1 38C a CPU 26 C pa me to buni kako 26????

hladjenje mi je prilicno dobro, ventilator mi je crko pa sam stavio drugi a on mi vrti na nekih 800 obrtaja sa ovim temperaturama, naravno ima regulaciju, neznam da li je to dovoljno. u kucistu imam jos 2x80mm koji ubacuju vazduh i 1x120mm za izbacivanje + naponska sa 120mm ventilatorom.nadam se da je to dovoljno? zahvalan sam na odgovorima unapred



Untitled.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
22.09.2012
Poruka
174
Sve ti je to ok,ne brini nista...core ti je temp jezgra( u tvom slucaju 2 jezgra) a CPU temp je temperatura samog procesora...ako ne pipa temperature do 70-80 stepeni,siguran si,zato pali counter i cepaj:mig:;)
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
zato pitam, u sustini realna temperatura je CPU temp? to je temperatura procesora kao cjeline?
primetio sam da mi core temp varira i kad ga bas teram ide i do 60c a CPU temp istovremeno dodje do 35-40c.
CPU temp mi nevarira brzo i nevarira mnogo.
cpu temp max za ovaj procesor je 74c??

evo hladjenja
DSCF6778.JPG DSCF6781.JPG
 
Član
Učlanjen(a)
22.09.2012
Poruka
174
Da sve si sam sebi odgovorio...posto vidim da si skidao kuler ne bi bilo lose da naneses nov sloj termo-paste ako je vec nema na kuleru...stari sloj najlakse se skida alkoholom
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
uradio.inace uvek menjam pastu kad skidam cooler. no, menjao sam ventilator na samom hladnjaku, pa mi se cini da je ovaj malo sporiji od predhodnog.zato me malo brinula temperatur, ali kad pipnem cooler u toku rada racunara posve je hladan.verovatno tako treba
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
znam. :D j**at je . nemam sad para za bolju.a i malo sam ohladio od video igrica. mozda me to spasi ulaganja novca u racunar :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top