dvd-rw iskustva

Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
110
DVD-RW medije koristim da nasnimim 5-6 filmova u xvid ili divx formatu, da bi ih pogledao preko dvd plejera na tv-u jer mi je to mnogo ugodnije nego da ih gledam na monitoru računara. (kauč, pivce...)
Nakon toga dvd-rw obrišem, nasnimim novu turu filmova i tako redom.
E sad, nevolja je u tome što posle 5-10 takvih ciklusa, na njima ne mogu više ništa da snimim, iako po specifikacijama i standardima ti diskovi treba da izdrže po 1000 takvih ciklusa. (Pojavi se poruka 'error - cannot write on media'...)
Koristim verbatim i maxell dvd-rw medije, dakle nisu neka noname varijanta. Čuvam ih na suvom i tamnom mestu bez prevelikih oscilacija temperature.
Za snimanje na diskove i brisanje sa diskova uglavnom koristim PowerISO softver.
Ima li još ko iskustva sa ovako brzim propadanjem dvd-rw medijuma?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Probaj sa Full Erase opcijom, dogadja se da sa Quick opcijom, ne obrise lepo sav sadrzaj, jeste full sporije, ali i sigurnije.
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
evo ti ovako odgovor iz mog licnog iskustva(jako velikog)-znaci prvo pogledaj na na koliko je max brzina rezanja i i tu brzinu stavi kada brises disk.Druga stvar jako je bitno koji si disk uzeo-neje isto oni pijacari kinezi i verbatim ili maxell original disk.Ovo ti napominjem jer nekada iz cista mira hoce da ti izbaci greskku a nekada je to do diskka,progrgrama sa kojim rezes pa nekada i sam materijal koji rezes.Znaci ako hoces kvalitetno rezanje iskljucivo Nero program i diskove koje sam ti napomenuo.Ako i dalje imas problema daj mi neke od ovih informacija a ja cu ti sigurno resiti problem,pozz
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
110
Već sam u prvom postu napomenuo da koristim samo verbatim i maxell dvd-rw diskove, da radim full erase itd.
Nero ne koristim jer je taj softver preglomazan za prosto narezivanje diskova koje meni treba. Zato ga i ne instaliram na svoj računar.
Koristim PowerISO kao virtual drive manager i kao program za "prženje". Nikakve probleme nemam kad nešto snimam za stalnu arhivu, na DVD-R ili DVD+R diskove, niti kada snimam na nove dvd-rw diskove. Jedini problem je što ti diskovi ne izdrže ni 10-ak prebrisavanja i već su neupotrebljivi na način koji sam već opisao.
Ostalo mi je još da probam da odnesem te diskove kod drugara da probam da ih prebrišem na drugom uređaju, pa da onda pokušam snimanje.
 
Natrag
Top