DVD RW driver izbrisan iz Device managera

Član
Učlanjen(a)
01.01.2010
Poruka
78
Postavio sam ovo pitanje i prije,al i dalje imam problem pošto mi se iz my computera izgubila ikona od drivera,al i kad ubacim CD u raqčunar on ga u opšte ne prepoznaje(u pitanju je HP pavilion dv2000 nootebook),tj u device menageru nemam ikonu za DVD ROM(mozda sam ga slučajno deinstalirao).Probao sam metodu preko START-REGETID-key...Izbrisao sam Upperfillter i opet ništa,pokušao sam i sa brisanjem NERO 8 kao i Itune al i dalje se ne pojavljuje.Pooooomooooć.Pleaseeeeeeeeeeeeeeeeee
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Pokusaj u device manager-u na dvd/cd drives rom> desni klik>scanfor hardware changes, ako to ne pomogne nista onda proveri u biosu dali vidi uredjaj,ako ga nema onda imas problem sa samim uredjajem (moguce da je konektor izgubio kontakt ili je crko softver na uredjaju)
 
Član
Učlanjen(a)
01.01.2010
Poruka
78
Pokusaj u device manager-u na dvd/cd drives rom> desni klik>scanfor hardware changes, ako to ne pomogne nista onda proveri u biosu dali vidi uredjaj,ako ga nema onda imas problem sa samim uredjajem (moguce da je konektor izgubio kontakt ili je crko softver na uredjaju)
Kako da pokrenem BIOS(ne kontam koje dugme) i gdje tu da gledam.Drugo,već sam gledaou D manageru al tamo u opšte nema ikone za DVD ROM.Pazi kad stavim cd u kućište on ga počne okretati al kao da nema programa da ga prepozna il kao da je nekakav virus(ovo već traje par mjeseci i iz početka se ponekad pojavljivala ikona za DVD ROM al opet kasnije nestane.
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Kod startovanja neprekidno klikces delete(kod nekih je F2,zavisi od proizvodjaca)
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Postavio sam ovo pitanje i prije,al i dalje imam problem pošto mi se iz my computera izgubila ikona od drivera,al i kad ubacim CD u raqčunar on ga u opšte ne prepoznaje(u pitanju je HP pavilion dv2000 nootebook),tj u device menageru nemam ikonu za DVD ROM(mozda sam ga slučajno deinstalirao).Probao sam metodu preko START-REGETID-key...Izbrisao sam Upperfillter i opet ništa,pokušao sam i sa brisanjem NERO 8 kao i Itune al i dalje se ne pojavljuje.Pooooomooooć.Pleaseeeeeeeeeeeeeeeeee

Probaj ovo:
Driver Checker (Pronalazenje drajvera)
 
Član
Učlanjen(a)
12.11.2009
Poruka
52
Probam da pomognem ako nije prekasno.meni je Norton Ghost uredno "brisao"DVD ROM kod deinstalacije.pokušaj da iskopčaš DVD pa reset,onda ka uključiš,pa opet reset.Komp.bi trebao da prepozna novi uređaj.Ako ne pomaže,idi na stranicu proizvođača DVD ROMA,pa skini driver i novi "firmware" pa instal.meni je ovo zadnje pomoglo sa LG DVD.
 
Natrag
Top