DVD rom pomoc

sta da radim?

  • da li da kupim nov DVD rom?

    Votes: 1 50,0%
  • reinstalacija preko USB-a?

    Votes: 1 50,0%

  • Total voters
    2
Učlanjen(a)
03.01.2014
Poruka
3
postovanje,
treba mi pomoc u vezi DVD rom-a,vec dugo ga imam i od skoro sam primetio da nece da cita DVD diskove ,samo CD diskove . Evo sta sam uradio: Deinstalirao sam DVD rom u DEVICE MENAGER-u (upravljac uredjajima) u nadi da, kad ga ponovo instaliram da ce proraditi,ali sam napravio jos gore. Sada ne mogu da instaliram nista,jer jednostavno ne vidi nijedan disk. Potom sam ubacio jos jedan dvd rom,ali ista prica...(vidi sliku)... i njega vidi u menadzeru ,ali kad ubacim disk nista...jednostavno ne znam sta da uradim...ne mogu ni da re instaliram Windows,jedino da probam preko USB-a?...ko nesto zna nek mi pomogne...unapred hvala!
Hvataj.PNG
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
Nisi ti prvi koji ima te probleme sa tim rezacem, bas su problematicni.Obrisi te obe stavke u device manageru u win7, nadji ga gore u dvd/cd rom drivers i obrisi (ne znam kako je to prevedeno na srpski) i restartuj racunar, ako je uredjaj hardverski ispravan i prikopcan win 7 mora da ga detektuje automatski. U malom broju slucajeva reinstalacija je resila problem ( kad restartujes komp ako imas butabilan win 7 i ako ti je u biosu ukljucena opcija da first boot device bude dvd onda mora da pokrene instalaciju. Aako ne pomaze brisanje u device men. probaj sa programom IsoBuster koliko se secam,on cita diskove koji nigde nisu citljivi.Ako ni reinstalacija ne pomogne onda novi firmwere i na kraju kanta za djubre ( da se ne uvredis jer tu nema mnogo filozofije jer je to potrosna roba) i kupis nov, bar je jeftin
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
03.01.2014
Poruka
3
Da to sam vec odradio u Menager Device i od kada sam to uradio sistem ih ne vidi kao opticke uredjaje,KAO STO IH JE PRE TOGA VIDEO...(nebitno,ali koristim win8).Nego mi nije bas jasno zasto ih ne prepoznaje,nego ih grupise u "nepoznato'(vidi sliku). Probao sam ISOBUSTER isto ne vidi disk. U svim podesavanjima i svojstvima uredjaji rade ispravno i imaju poslednje drajvere. Nema ljutnje,sta se mora mora se!
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
Da ne bi reinstalirao sistem vrati podesavanja na neki dan pre nego sto si obrisao to u device manager. Idi na system restore i vrati na neku tacku pre brisanja. Ako ni to ne pomogne i ako te mrzi da reinstaliras sistem, onda nov rezac, jer su ti modeli poznati kao problematicni sa citanjem dvd diskova, proguglaj malo pa ces videti a jos je to i potrosna roba i nije skup. Pozdrav i svako dobro.
 
Natrag
Top