DVD neće da čita narezani film u avi formatu.

Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1
DVD "Samsung" neće da čita dvd diskove sa narezanim filmom u mkv ili avi formatu. Je li problem u DVD ili je disk lošeg kvaliteta? Možda rezač na PC?
:dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruka
146
Može se desiti da neki od formata nije podržan, npr. moj LG ne podržava mkv format. Druga mogućnost je da je disk previše oštećen, a treća da sam disk nije original...
Po mom iskustvu, u drugoj i trećoj mogućnosti disk nisam mogao da pregledam čak ni na kompu...
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
imas jos jedna mogucnost sto se meni desila. narezem disk i kad ga pustim na dvd-u cita negdje oko sredine ( il odakle neznam ni sam ) jedno deset sekundi i onda se vrati tamo gdje je poceo i opet i opet. sve dok nisam reinstalirao sistem. kad sam stavio sedmicu radi ko blesav, sve u redu. sad raci jel nece da cita samo zadnje sto si rezao ili i one od prije. ili tvoj dvd-e nepodrzava divix-e , a cini mi se da nijedan dvd koji podzava divix nemoze ocitati matrosku ( mkv ).
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Stariji samsungovi modeli Dvd plejera nemaju softver za podrsku mkv formata kao i kucni bioskopi......pocevsi od HT serije pa i ranije.......
Sada noviju plejeri sa uvodjenjem bluraja (BD serija i noviji )imaju podrsku za mkv format.....
 
Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
315
moras da nadjes kutiju-papire od dvd-a,i da pogledas na njoj koje formate podrzava...
Ako ti bude pisalo avi,mpeg.... znaci da mora video da bude u formatu .avi,a kodek,ako ti pise mpeg ili xvideo,to gledas....
Tako sam ja imo probleme....ali sad svaki fil konvertujem u .avi i mpeg kodek,jer dvd to podrzava...
Evo ti dobar convertet Any Video Converter
 
Natrag
Top