dva antivirusa istovremeno moze ili ne

Član
Učlanjen(a)
16.09.2009
Poruka
52
Da li je iko od vas instalirao dva antivirusa na kompjuteru a da se nisu medjusobno klali za resurse. Pitam jer sumnjam da jedan antivirus moze da odrzi sistem cistim od virusa. Logika kaze da nema savrsenog softvera.
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
1.053
Da li je iko od vas instalirao dva antivirusa na kompjuteru a da se nisu medjusobno klali za resurse. Pitam jer sumnjam da jedan antivirus moze da odrzi sistem cistim od virusa. Logika kaze da nema savrsenog softvera.



Čak i ako instaliraš dva neka ti ne budu uključeni u isto vreme,dakle drugi AV uključuj samo onda kada želiš da skeniraš sistem (pri tom naravno isključi prvi).

Dva antivirusa u isto vreme su smrt za komp,najkraće rečeno,da sada ne ulazimo u detalje...

pozz
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
445
Ja ti ne bih preporucio da imas antivirusa u kompu... :D

E sad ako bas hoces mozes da uradis recimo kao sto mi je boki71 objasnio...
A to je:
Ako imas recimo ESET mozes da imas i Aviru (jer se njih dvoje trpe) ali da su ti aktivna samo kad skidas neki sumnjiv fajl...A kad ne skidas onda ti bude ugasen tj. radi ti u pozadini...

Mada opet i jedan av je dovoljan da ti zastiti komp...
Al ipak se ti konsultuj sa bokijem u vezi ovoga sto sam ti napisao... :D
Jer sam mozda kojim slucajem izostavio il pogresno razumeo mada ne sumnjam...
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Postoje 2 "zaobilazna" rešenja :

1) GData AV,koji koristi 2 različita endžina (do pre godinu dana KAV + BitDefender,a sada Avast + BitDefender) i razvaljuje (ako je brzina net-a koju imaš dovoljna da ti ga podnese)

2) HitmanPro - "cloud" AV koji odlično (po pozivu) sarađuje sa ESETNodom,Avirom,GDatom,A-Squared-om i Previx-om (tačnije,koristi njihove online resurse)
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Ja konkretno imam dva antivirusa u racunaru...koja se u sustini provereno trpe,Nod 4 Smart Secyrity(primarni) i Aviru(sekundarni)....Mnogi kazu netreba ,nemoze,nije dobro a moje iskustvo govori suprotno...Naleteo samdo sada na tone virusa sto downloadujuci za svoje potrebe a jos i vise proveravajuci prijavljene postove od strane korisnika da su zarazeni virusom...Dakle svesno isao u rizik i downloadovao viruse..Sistem sam zadnji put obarao oktobra 2008 godine.....To nesto ipak govori koliko je to korisno imati ili ne.....
Ipak da se razumemo nisu oba aktivna istovremeno...Dakle Nod je non stop aktivan a Avira ugasena i palim je iskljucivo kada skidam sunjive crackove,patchove....i radim joj redovno updejt...Avira je jako osetljiv antivirusni program i mislim da nijedan nece iskeniratitako dobro registar kao ona....Ovo kazem iz iskustva jer me je spasla vise puta...Medjutim ima manu sto reaguje isuvise cesto i na ono sto jeste virus i ono sto u sustini i nije virus....usta se uverim skeniranjem na virustotal sajtu sa 40 drugih antivirusnih programa....Nod je konstantno i standardno dobar i sa redovnim updejtom smatram ga u bolje antiviruse.....

Mnogi ce reci da to nije dobro,iz ovog ili onog razloga ali jednostavno ja tako radim i meni se to pokazalo ok uz naravno racunar sa jakom konfiguracijom.....I opet napominjem....Obarao sam sistem zbog virusa oktobra 2008.....i to valjda nesto i govori meni u prilog.......
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
468
Po meni jedan AV je sasvim dovoljan,posebno za one koji imaju slabije masine,mozemo imati i 10 instaliranih ali nikada nemozemo sto posto da budemo zasticeni.Jedan primer ako je neko napisao danas neki virus i pustio ga neko mora da napravi proto tip istog a dok se to desi kozna koliko ce racunara biti zarazeno.Moja preporuka je za Eset Smart Security 4 sa Malwarebytes Anti-Malware za kucne korisnike...
 
Član
Učlanjen(a)
05.03.2010
Poruka
6
To ti je isto kao muz sa 2 zene,istovremeno,teoretski moguce,a u praksi retko da one mogu naci zajednicki jezik.
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Tema za diskusiju, svako od nas ima svog favorita koji mu radi poso i zadovoljan je ???
Licno sam zadovoljan sa AVGom 9.0 free verzijom, mada sam na svoja dva racunara instalirao i MSE najnoviji Majkrosoftov antivirus sistem, koji, gle cuda prvi put da od ovog proizvodjaca radi poso Veoma dobro!
Problem je samo sto prilikom instalacije isti zahteva proveru legalnosti sistema.
Radi ako ima pre toga instaliran AVG, dok obrnuto, ako je on MSE instaliran ne moze se dodati AVG naknadno jer AVG zahteva deinstalaciju prethodnog ?
Jos jedno resenje koje sam koristio neko vreme, ranije, pa odustao, drzim internet kafe, je DEEP FREYZ, program koji se pokazao izuzetno zahvalan na racunarima koje koriste mnogi korisnici, zamrzava trenutno stanje sistema i sta god vi radili, posle gasenja kompa ili restarta, on vrati sve kako je bilo u trenutku kada je on bio instaliran-lose za abdejt raznih programa i antivirus dnevnih baza.
Malvare bajts je jako mocna mala antivirus alatka koja radi na zahtev, samo kada je pokrenemo, i nije je lose imati na kompu-mada MSE, sa dnevnim apdejtom radi i ono sto je nekada ovaj mali programcic radio neverovatno dobro.
U svakom slucaju svako ima svog favorita kojim je zadovoljan !!!
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Moguce je ali jedan mora uvek da bude neaktivan da ne bi doslo do konflikta ako nisi probao avast 5 probaj mislim da ces biti zadovoljan
 
Natrag
Top