ДУХ и ДУША, разлике и заблуде

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To sto ga imaju i zivotinje ne dokazuje da je to "samo energija",

Naravno da znači jer bi onda i životinje nastavile da žive kao duhovna bića.

jer se za Duh zivotinja kaze da on "ide pod zemlju" a Duh covekov "se vrati k Bogu".

Samo se postavlja pitanje, nebitno je za životinje gdje ide, naravno da ove besmislice spominješ jer te uništava nauka da je to isti duh.

Kad Duh ne bi bila nephodna komponenta Bogu za vaskrsenje, onda bi i Duh covekov isao pod zemlju!

Pa baš to dokazuje da duh nije osoba. Za životinje je nebitno gdje ide.

Jer sta ce Bogu energija da je skladisti,

Da bi imao inf. i da oživi ljude.

A ne vraca mu se energija od stoke, ko da je gadljiv na energiju stoke?

Nebitno gdje ide duh životinje, čak i ne piše da li ide gore ili ne.

Nego mu se vraca - "licnost", i to je nephodna komponenta potrebna za vaskrsenje!

Šta Mu ličnost za vaskrsenje, ide inf. onda vaskresenje nema smisla ako ide ličnost na nebo. Vi ste sve obesmislili.

Da bi dokazali jednu laž. upadate u drugu i tako sve redom.

A tamo ti kaze da je "propovedao Duhovima u tamnici",

Duhovima u tamnici znači umovima u tamnici, a ne bukvalno duhovnim bićima, duhovima.

U tamnici znači u grijehu.

kazes da Duh nije isto sto i Dusa i da se to ne poistovecuje,

Nigdje duh nije osoba mimo tijela, nego može da se odnosi na osobu. Tako da nije poistovjećivanje u tom smislu, jer bi onda pisalo da su žene rađale duhove, a ne duše. Tako da to ne dokazuje tvoju nauku da je duh osoba duhovna mimo tijela. A može da se odnosi na osobu, ali ne mimo tijela.

Jadna je tvoja nauka.

a onda kad ti odgovara onda poistovecujes!

Na tvoju žalost tako Biblija govori. NIje isto u smislu da tvoje nauke u nekim stihovima se odnosi na osobu. Nije duh u smislu da je osoba duhovna, nije tjelesna, nije tijelo. Ali ti nijedan smisao Biblije ne shvataš.

I jeste posebna komponenta,

Vać sam dao dosta stihova koji obaraju tvoju nauku koja je naravno lažna. Te stihove si zaobišao.

jer Duh bez podloge (tela) ne moze ni da egzistira.

Opet tvoja mantra, duh životni nije osoba.

usa je u stvari mrtva ljuska koja nosi Duh.

To nije duša nego prah. Duša je spoj duha i tijela.

To jeste licnost i to je stav biblije!

Jadna je tvoja nauka, nigdje to ne piše, da imaš stih dao bi ga. Ovako samo lupetaš bezveze.

Stotine tekstova to svedoci!

:roll::warning::beee:

A da li egzistira nakon smrti imas da egzistira kad kaze da je "propovedao Duhovima u tamnici"!

Duh moj se uznemirio (dajem primjer pošto si ti formalista) znači ja sam se uznemirio. Duhovima u tamnici, duh može da znači i UM, u tamnici u grijehu. Propociejdano umovima zarobljenim u grijehu. Ali neko kao ti što si na formalnom nivou razmišljanja ne shvata smisao teksta.

Pa ti ih sam poistovecujes kad ti odgovara!

Nije positovjećeno kako ih ti smatraš. Da su posebne komponente mimo tijela.

Kako nije posebna komponenta kada i sami tvrdite da je "Duh zivotni" energija nesto sto je "umetnuto" u telo!

Duh životni nema veze sa stihom u kojem piše da se nečiji duh uznemirio. Duh ima više značenja, može čak da znači i vjetar. Ma nemaš ti veze sa Biblijom.

Pravoslavlje baš koči razum ljudima.

Cak si tvrdio da su to "sinonimi"

Znaci licemeran si!

:roll:

Kako nije posebna komponenta kada i sami tvrdite da je "Duh zivotni" energija nesto sto je "umetnuto" u telo!

Duh životni nema veze sa primejrom da se duh nečiji uznemirio, znači čovjek se uznemirio njegov um.

Mal mal, pa se odnosi na "zivotnu energiju" - nesto umetnuto, a kad ti vise ne odgovara onda je to sam covek!

Ti ne shvataš smisao teksta, pa kroz ono što meni upućuješ ti pokazuješ da nisi shvatio tekst.

Pa nemas ti veze sa biblijom, vidimo gore kako sam poistovecujes Dusu i Duh (i kazes da su isto) kad ti odgovara,

To BIblija poistovjećčuje kroz smisao teksta, a ne poistovjećuje kao nešto mimo tijela.

a nas optuzujes za isto to, a mi ne tvrdimo da su isto,

Vi tvrdite da su isto i da su mimo tijela kada čovjek umre, to nije tačno.

samo se ponekad tako izrazavamo radi lakseg razumevanja.

A to se poklapa sa paganskom mitologijom, a ne sa Biblijom.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Naravno da znači jer bi onda i životinje nastavile da žive kao duhovna bića.

Zivotinje ne mogu da nastave da zive jer "Duh stoke se vrati pod zemlju" , a "Duh covekov se vraca ka Bogu"!

I ti to znas ali se pravis lud..

Kad bi Duh bila "energija", onda bi ispalo da je Bog "gadljiv na energiju stoke" jer je ne prima nazad!

Smesna vam je teologija skroz!
Samo se postavlja pitanje, nebitno je za životinje gdje ide..

Ma nemoj!

Kad bi pitanje negiralo cinjenicu iz tog stiha, onda bi to negiralo i cinjenicu da Duh covecji ide gore, jer je i za to postavio pitanje!

Jako si licemeran!

Da bi imao inf. i da oživi ljude.

Pa vidis kako nemas pojma sta pises?
Sad si upravo potvrdio da je u Duhu informacija!
Nebitno gdje ide duh životinje, čak i ne piše da li ide gore ili ne.

Pa onda ni Duh coveka ne ide gore, jer je i za to je postavio pitanje. Onda i to negiraj! Nemoj tu polovicno i licemerno da mi negiras samo jedan deo stiha!

Bezobrazluk!
Šta Mu ličnost za vaskrsenje, ide inf. onda vaskresenje nema smisla ako ide ličnost na nebo. Vi ste sve obesmislili.

Pa ako je Duh informacija onda je on i licnost!

A ranije si tvrdio da nije ni info.

Ti ne razumes ni sta je svest! Ne mozes ti coveka porediti sa kompjuterom, kao da mozes ubacitu info. u masinu i ona postane svesna!

Covek ima svest. On je ziv! Masina nije ziva! Ako se izgubi svest , gubi se trajno! Zato ona mora da nastavi da egzistira posle smrti, da bi se ocuvala!

Ti mislis da covek funkcionise po principu vestacke inteligencije, na bazi skupa podataka i informacija, i da operise na bazi kalkulacija.. Onda bi on bio robot, a Bog ne moze voleti robota, jer robot kaze,"volim te" ali to ne misli jer nema svest!

Svest je ziva, i ona ako umre, ona se gubi zauvek!

Da bi dokazali jednu laž. upadate u drugu i tako sve redom.

Pa ti si laza, jer poistivecujes Dusu i Duh a nas optuzujes da radimo to!
Duhovima u tamnici znači umovima u tamnici, a ne bukvalno duhovnim bićima, duhovima.

Tebi je Duh nekad um, nekad energija, nekad vetar a nekad ga poistovecujes sa Dusom..

Ti ni sam ne znas sta tvrdis..

NIKADA SE U BIBLIJI IZRAZ "DUHOVI" NE KORISTI ZA ZIVE LJUDE!!!

OSIM TOGA, TEKST KAZE DA JE "HRISTOS SPREMAN DA SUDI ZIVIMA I MRTVIMA.. I ZATO SE EVANDJELJE PROPOVEDALO MRTVIMA DA BI MOGLI BITI SUDJENI" - KONTEKST POKAZUJE DA SE RADI O DOSLOVNIM MRTVIMA, JER SU I U PRVOM DELU MRTVI DOSLOVNO MRTVI!

Dakle namerno izvrces!
U tamnici znači u grijehu.

Ne znaci, izvrnuo si. Kontekst brani takvo tumacenje!

A sta su onda okovi i mrak u kojem su andjeli u drugoj Petrovoj poslanici? Hoces i to izvrnuti???
Tako da nije poistovjećivanje u tom smislu, jer bi onda pisalo da su žene rađale duhove
Pa ti si to bre poistovetio!

To si poistovetio kod Petra za Duhove si rekao da su Duse.

Pa zar nije onda cudno da nigde ne pise da su radjale "duhove"???

to ne dokazuje tvoju nauku da je duh osoba duhovna mimo tijela.

Ja nisam rekao da je "mimo tela", vec da Duh "egzistira u telu", bilo na ovom ili onom svetu. Objasnio sam gore.

A može da se odnosi na osobu, ali ne mimo tijela.
Nisam ni rekao da je mimo tela, postoji telo telesno i telo Duhovno!

Jadna je tvoja nauka.
Jadna je tvoja nauka!

Kad ti odgovara onda poistovecujes Dusu i Duh a kad ti ne odgovara onda one nisu isto! I jos nas optuzujes kako mi to radimo, poistovecujemo, a to radis ti!

Na tvoju žalost tako Biblija govori. NIje isto u smislu da tvoje nauke u nekim stihovima se odnosi na osobu. Nije duh u smislu da je osoba duhovna, nije tjelesna, nije tijelo. Ali ti nijedan smisao Biblije ne shvataš.

Pojma ti nemas sta si ovde rekao..

Vać sam dao dosta stihova koji obaraju tvoju nauku koja je naravno lažna. Te stihove si zaobišao.
Nisi ti dao nikakve stihove, bar ne meni. A sto si ranije dao oborio sam. I nista ja nisam zaobisao, odgovaram po milioniti put.
Opet tvoja mantra, duh životni nije osoba.
Duh jeste osoba, to je licnost. Da nije licnost , da je energija ne bi se vracala Bogu, jer Bog ima sasvim dovoljno energije kod sebe da to ne treba da mu se vraca. Dakle, vraca mu se iz drugih razloga, zato sto mu je ta komponenta potrebna za vaskrsenje!

Jer Duh zivotinje ne bi isao pod zemlju, kao da je on gadljiv na energiju stoke a covekovu energiju prima!

Uzas je vasa teologija!

To nije duša nego prah. Duša je spoj duha i tijela.
Dusa je ljustura, koja postaje "Dusa Ziva" nakon sto u nju udje Duh! Vrlo prosto i jednostavno!

Zato se za Dusu i kaze da je "Dusa telu krv njegova"!

Dusa se poistovecuje sa "zivom osobom"!

Jadna je tvoja nauka, nigdje to ne piše, da imaš stih dao bi ga. Ovako samo lupetaš bezveze.

Pa pise u pocetku biblije sve i celim redom do kraja i to da ima zivota nakon smrti. Solomona ste izvrnuli i Davida, a oni cak i vaskrsenje poricu u svojim tekstovima , jer sumnjaju i postavljaju pitanja. A sto onda niste i vaskrsenje porekli, kad uzimate pitanja za odgovore?

Jadna je vasa nauka!

Jos se i izigravas! S tobom covek ozbiljno ne moze ni razgovarati! Tako su i fariseji skrgutali zubima i zatiskivali usi da ne cuju i ismejavali ljude..

Kao "ti ces da nas ucis, sav si gresan".. a mi smo pagani za vas, pa zar mi da vas ucimo?

Tako vi odbijate sve sto pisemo i izvrcete, bas vas briga za istinu!

Duh moj se uznemirio (dajem primjer pošto si ti formalista) znači ja sam se uznemirio.

I jos si bezobrazan pa stalno napadas licnost i vredjas! To sto radis i namerno mi nameces formalizam je izazivanje, a ne dobra namera..

Ali neko kao ti što si na formalnom nivou razmišljanja ne shvata smisao teksta.

Naravno da ces popljuvati onog koji ti iznosi istinu! Jel tako? :)

Duh životni nema veze sa stihom u kojem piše da se nečiji duh uznemirio. Duh ima više značenja, može čak da znači i vjetar. Ma nemaš ti veze sa Biblijom.

Pa posto Duh jednom znaci vetar , drugi put je um a treci put ga poistovecujes sa Dusom, onda ja mislim da on ni ne postoji! :)

Nemas ti bre pojma sa biblijom!

Duh nije vetar, vec se tako naziva jer je providan, po karakteristikama!

Boze s kim ja pricam!

Pravoslavlje baš koči razum ljudima.:roll:

Moras da vredjas osobe, time pokazujes svoj farisejski um!

Duh životni nema veze sa primejrom da se duh nečiji uznemirio, znači čovjek se uznemirio njegov um.

Ko je rekao da se Duh uznemirio? Ponavljas ko papagaj bezveze.

Ti ne shvataš smisao teksta, pa kroz ono što meni upućuješ ti pokazuješ da nisi shvatio tekst.

Ma ti si sve shvatio , vidim. Jednom ti je Duh sinonim za Dusu pa ga poistovecujes kad ti odgovara, drugi put ti je vetar, treci put ti je energija, cetvrti ti je informacija, a peti ti je Duh Bozji.

U totalnoj si konfuziji sa samim sobom!

To BIblija poistovjećčuje kroz smisao teksta, a ne poistovjećuje kao nešto mimo tijela.

Ma jel sta mi naprica?

Znaci biblija poistovecuje Dusu i Duh? :)
Fino, aj sad gore idi pa se izvini Adrijanu?

Ali znam nisi to u stanju!

Vi tvrdite da su isto i da su mimo tijela kada čovjek umre, to nije tačno.

Nisu oni mimo tela, postoji i duhovno telo!

A nismo mi rekli da su isto, vec ti! Izmisljas!

A to se poklapa sa paganskom mitologijom, a ne sa Biblijom.

I Hristova prica o Bogatasu i Lazaru je paganski mit, i Hristos je pricao mitove! I pakao je izmislio u toj prici da bi opisao nesto drugo. Pominjao je i "muku vecnu" u svojim ostalim govorima, a tu je takodje mislio na nesto drugo a ne na ono sto je rekao. Mislio je simbolicno i alegorijski. Sve je to tako kako vi kazete!

A u otkrivenju rece da "nece imati mira ni dan ni noc, oni koji se poklanjaju zveri i ikoni njezinoj" i da ce se "muciti u veke vekova i dim mucenja njihova izlazice pred Bogom i pred andjelima svetim i pred jagnjetom" . I onda je Hristos izmislio pakao i sve je to smbolicno mislio, i pricao je mitove o mucenju!!!

Uzas je koji ste vi manipulatori i ignoranti!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kad bi Duh bila "energija", onda bi ispalo da je Bog "gadljiv na energiju stoke" jer je ne prima nazad!

Baš lupaš gluposti, uzima ga radi vaskrsenja. Vama je baš pravosl. isključilo razum.

Pa vidis kako nemas pojma sta pises?
Sad si upravo potvrdio da je u Duhu informacija!

Ali to nije ličnost.

Duh jeste osoba, to je licnost. Da nije licnost , da je energija ne bi se vracala Bogu, jer Bog ima sasvim dovoljno energije kod sebe da to ne treba da mu se vraca. Dakle, vraca mu se iz drugih razloga, zato sto mu je ta komponenta potrebna za vaskrsenje!

To je besmisleno, da uzme osobu pa da je vrati dole. Dakle vjeruješ u reinkarnaciju.

A ne vejruješ u vaskrsenje.

Pa ako je Duh informacija onda je on i licnost!

A ranije si tvrdio da nije ni info.

Nigdje nisam rekao da ne nosi inf.

Jer Duh zivotinje ne bi isao pod zemlju, kao da je on gadljiv na energiju stoke a covekovu energiju prima!

Uzas je vasa teologija!

Tvoja predstava o Bogu je totalno izopačena.

Dusa je ljustura, koja postaje "Dusa Ziva" nakon sto u nju udje Duh! Vrlo prosto i jednostavno!

Zato se za Dusu i kaze da je "Dusa telu krv njegova"!

Dusa se poistovecuje sa "zivom osobom"!

Čim čovjek umre nema duše, ne egzistira više.

Pa pise u pocetku biblije sve i celim redom do kraja i to da ima zivota nakon smrti. Solomona ste izvrnuli i Davida, a oni cak i vaskrsenje poricu u svojim tekstovima , jer sumnjaju i postavljaju pitanja.

Sumnja i pitanje ne negiraju vaskrsenje, lupaš gluposti praznik koji su slavili su ukazivali na vaskrsenje, ti kako nisi shvatio ceremonije u hramu onda imaš potrebu da zabludu i neznanje pripišeš drugima. I ne znaš koji je to praznik.

Jos se i izigravas! S tobom covek ozbiljno ne moze ni razgovarati! Tako su i fariseji skrgutali zubima i zatiskivali usi da ne cuju i ismejavali ljude..

Kao "ti ces da nas ucis, sav si gresan".. a mi smo pagani za vas, pa zar mi da vas ucimo?

Tako vi odbijate sve sto pisemo i izvrcete, bas vas briga za istinu!

Ti nisi u stanju da svoju nauku dokažeš Pismom, pa ti ostaje ovakvo jadikovanje.

I jos si bezobrazan pa stalno napadas licnost i vredjas! To sto radis i namerno mi nameces formalizam je izazivanje, a ne dobra namera..

Naravno da ću da ti ukažem na problem, nisam ja pop da ti laskam.

Pa posto Duh jednom znaci vetar , drugi put je um a treci put ga poistovecujes sa Dusom, onda ja mislim da on ni ne postoji!

I ne postoji kao živo biće mimo tijela.

Naravno da ces popljuvati onog koji ti iznosi istinu! Jel tako?

To je konstatacija. I naravno tačna je. Neko ko ostane na nivou razm. bez smisla onda izvrće riječ, kao što vi radite.

Nemas ti bre pojma sa biblijom!

Duh nije vetar, vec se tako naziva jer je providan, po karakteristikama!

Boze s kim ja pricam!

Pa nisam ni rekao da je duh vjetar, nego da se vjetar nekada naziva duh. Na pokvaren način izvrćeš moje riječi, kao da sam ja nešto drugo rekao. Ti si baš isključio razum i ne možeš da shvatiš smisao Biblije i mojih riječi.

Ma ti si sve shvatio , vidim. Jednom ti je Duh sinonim za Dusu pa ga poistovecujes kad ti odgovara, drugi put ti je vetar, treci put ti je energija, cetvrti ti je informacija, a peti ti je Duh Bozji.

U totalnoj si konfuziji sa samim sobom!

Jako si pokvaren i na jako pokvaren način izvrćeš moje riječi. Podao si maksimalno.

Ma jel sta mi naprica?

Znaci biblija poistovecuje Dusu i Duh? :)
Fino, aj sad gore idi pa se izvini Adrijanu?

Ali znam nisi to u stanju!

Koliko si isključio razum ili namjerno izvrćeš moje riječi ili zaista ih ne shvataš.

Nisu oni mimo tela, postoji i duhovno telo!

Dokazano da ne postoji život kod ljudi mimo tijela.

A nismo mi rekli da su isto, vec ti! Izmisljas!

jeste, gore si dao ovakvo objašnjenje.

Duša je osoba, kada umre duh izlazi i ide Bogu. To je ličnost zato je zovemo duša.

Naću gore i citirati ti.


I Hristova prica o Bogatasu i Lazaru je paganski mit, i Hristos je pricao mitove!

Naravno, ko je tebi kriv što nisi shvatio smisao priče tj. pouke. A da nije Bog upotrebljavao pagane poput Novuhodonosora da bi nešto poručio Jevrejima.

I pakao je izmislio u toj prici da bi opisao nesto drugo.

Svakako nije mjesto mučenja, pakao je grob.

Pominjao je i "muku vecnu" u svojim ostalim govorima, a tu je takodje mislio na nesto drugo a ne na ono sto je rekao.

Naravno, nekome kome je isključen razum teško je dokazati da je muka kazna, a ne vječno kažnjavanje.

A u otkrivenju rece da "nece imati mira ni dan ni noc, oni koji se poklanjaju zveri i ikoni njezinoj"

Kao i dim iz Edoma što se danas diže, eno se još vidi. :oopss:

I onda je Hristos izmislio pakao i sve je to smbolicno mislio, i pricao je mitove o mucenju!!!

Mučenje ne dokazuje vašu zabludu o vječnom mučenju, mučenje će biti, ali na kraju uništenje.

Uzas je koji ste vi manipulatori i ignoranti!

Za tebe je istina manipulacija, jer vam je PC isključila razum. A razum služi da se razumije.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Baš lupaš gluposti, uzima ga radi vaskrsenja. Vama je baš pravosl. isključilo razum.
Pa po vama ne uzima Duh radi vaskrsenja vec zato sto mu manjka energije! Vama je Duh energija!

Covece Bozji , pa sta ima energija da se vraca Bogu, kao da on nema dovoljno energije kod sebe!

I jos energiju stoke ne uzima a covekovu uzima nazad!

Lepo sam ti pokazao stihovima da Isus predaje Duh i Stefan predaje Duh! Pa ne bi mu predavali bezlicnu energiju!!!
Ali to nije ličnost!

Dokazao sam gore da jeste. Pa ne bi mu Hristos i Stefan predavali bezlicnu energiju, ko da Bogu treba energija!

Gluposti!
To je besmisleno, da uzme osobu pa da je vrati dole. Dakle vjeruješ u reinkarnaciju.

Bezobrazan si! Namerno izazivas umesto da pricas lepo, takav i odgovor dobijes!

Mi ne verujemo u reinkarnaciju!

Kazes "uzme osobu da bi je vratio dole"?
Pa i vas uzme da bi vas vratio dole po vasoj teologiji!

A po nasoj se to odma desava nakon smrti, dok vama kasnije!

I vas mora da stavi u novo telo, jer nakon smrti oblaci se novo telo, dakle i ti imas slicno, ne budi zao!

A ne vejruješ u vaskrsenje.

Ili hoces namerno da nerviras coveka ili ne znas da pricas uopste. A bice ovo prvo. Kako mozes biti toliko zao da izazivas?

Naravno da verujemo u vaskrsenje, a bas vi ne verujete! U vasim knjigama je vaskrsenje "ponovno stvaranje" umesto "podizanje istog coveka" kako i pise u originalu!

Nemoj da se igras s nama, ponasas se kao malo dete!
Nigdje nisam rekao da ne nosi inf.

Jesi, rekao si da Duh ne nosi informaciju! Mesecima smo pricali o time. Ponavljao si to neprestano, i sad jos treba i da te citiram!?
Čim čovjek umre nema duše, ne egzistira više.

A Hristos rekao da odmah posle smrti ides u muku ili u blagostanje, a vi kazete da je on time mislio na nesto drugo a nije ukazivao na mesto mucenja! A na drugim mestima je opet neprestano ponavljao da "crv njihov ne umire i oganj se ne gasi", da nije mozda i tu koristio neku mitologiju???

A Jovan ti u otkrivenju kaze da "nece imati mira dan i noc, i dim MUCENJA njihovog uzdizace se pred Bogim i svetim andjelima u veke vekova"!

Da nije i Jovan koristio neku pagansku mitologiju da ukaze ne nesto drugo?

Ma u pravu si ti, sigurno nisu mislili doslovno, ne trebamo valjda biti toliki formalisti i misliti da se ljudi muce zapravo, trebamo traziti smisao u besmislu, kao ti...
Sumnja i pitanje ne negiraju vaskrsenje, lupaš gluposti

Pa kad ti ja dam tekst, onda sumnja i pitanje negira da Duh stoke ide dole. A kad mi ti das, onda sumnja i pitanje ne negiraju vaskrsenje?

Jel vidis koliki si ti licemer?

Ne bi trebalo uopste da pricam sa tobom, ali bas zato da poznas licemerstvo u sebi, zato pisem.
praznik koji su slavili su ukazivali na vaskrsenje, ti kako nisi shvatio ceremonije u hramu onda imaš potrebu da zabludu i neznanje pripišeš drugima. I ne znaš koji je to praznik.

Kakav praznik pominjes?

Nikakve praznike ja nisam pominjao, dokaz da ti brzinski odgovaras i uopste ne citas napisano , niti te interesuje sta mi pisemo. Samo mlatis u krug dugackim postovim i bacakas se ko riba na suvom. Sto se uopste upustas u diskusiju kad nisi u stanju da je odrzis. Ti mislis da ces lupetanjem i duzinom tekstova nekom zamazati oci?
Ti nisi u stanju da svoju nauku dokažeš Pismom, pa ti ostaje ovakvo jadikovanje.

Pa nisi ti u stanju da svoju nauku dokazes! Ti nista iz Pisma i ne dajes, vec iz zute stampe i 'rekao Tripo'! Neprestano pises kilometarske postove, odlika onih koji nemaju istinu pa pisu mnogo da zamazu oci!
Naravno da ću da ti ukažem na problem, nisam ja pop da ti laskam.

Pa bas ti hvala!

Da si bar ali nisi. Jer da jesi pop, znao bi da ovakav govor i nacin izrazavanja, i te optuzbe ne vode nikuda. Lepo kaze poslovica da "lepa rec gvozdena vrata otvara", pa ako vec zelis nekom pomoci, trebas mu govoriti lepo. I Bog kaze "vas dan pruzah k vama, ruke k narodu jogunastom", na lep nacin ih je molio i pozivao, nije ih vredjao i optuzivao kao ti! Zamisli da je Hristos dosao i sve kurve izvredjao i osudio kao sto ti radis ovde! NIJE TO RADIO! On je samo osudjivao licemere i namerne prevarante, a nije gresnike koji su u srcu bili iskreni!

Ti sve nas smatras pokvarenim i neiskrenim unapred, ili hoces takvima da nas napravis!

Problem je u tebi! Ti si sam trebas lekara, a nama nudis lek!

Neka hvala!
I ne postoji kao živo biće mimo tijela.

Nisam rekao da postoji mimo tela!
Opet ne citas napisano. Bas tebe briga sta ja pisem!
To je konstatacija. I naravno tačna je. Neko ko ostane na nivou razm. bez smisla onda izvrće riječ, kao što vi radite.

Ma ti si bas na zavidnom nivou razuma! Kao nisi formalista a mi jesmo. I sam znas da lazi pricas!

A ko izvrce pokazao sam! Ti uzmes tekst i onda licemerno tvrdis da pitanje ne negira vaskrsenje. A kad je protiv nas onda pitanje negira cinjenicu da Duh ide dole!

Uzas!
Pa nisam ni rekao da je duh vjetar, nego da se vjetar nekada naziva duh.

Kakve veze ima sto se vetar nekada naziva Duh? Sto dajes ako to ne dokazuje da je Duh nesto drugo?

Nego si time hteo da razvodnis i personifikujes Duh, zato si dao.
Na pokvaren način izvrćeš moje riječi, kao da sam ja nešto drugo rekao. Ti si baš isključio razum i ne možeš da shvatiš smisao Biblije i mojih riječi.

Ja pokvaren nisam, vidimo tvoj ton i nacin na koji vodis raspravu a vidimo moj, gde ja razoblicujem tvoje pokusaje izvrtanja. Ti namerno okreces na svoju vodenicu, i sve sto ti kazemo, ti ces okreces protiv nas. Tako okreces i biblijske tekstove. A moje reci protiv mene samog!

Dakle ako ja kazem da su adventisti formalisti i da formalno drze zakon (sto nije usmereno protiv tebe licno), ti ces i to izokrenuti tvrdnjom da sam ja formalista i da sam formalno drzao subotu. Jako neposteno i nisko od tebe. Sto je najgore , providno je..
Jako si pokvaren i na jako pokvaren način izvrćeš moje riječi. Podao si maksimalno.

Pa nemas ti sta drugo napisati, nego da drugog naruzis da bi sebe opravdao. Isto tako i fariseji rade! Ali ti to ne uspeva, svi vide sta radis!
Koliko si isključio razum ili namjerno izvrćeš moje riječi ili zaista ih ne shvataš.

Pre ce biti da ne shvatam nego da sam pokvaren! Ali ti me zoves pokvarenim. Ne mozes ni osobu da procenis..
Dokazano da ne postoji život kod ljudi mimo tijela.

Ponavljam ali me ne slusas! Ne postoji zivot mimo tela! Niti mi tvrdimo takvo nesto. Ali ti ces insistirati da mi tvrdimo ono sto ne tvrdimo.
jeste, gore si dao ovakvo objašnjenje.

Ocigledno je da ti ne citas napisano i brzinski odgovaras i nikako da prestanes to da radis!
Duša je osoba, kada umre duh izlazi i ide Bogu. To je ličnost zato je zovemo duša.

Naću gore i citirati ti.

To nisu moje reci vec tvoje parafraze!

Naravno, ko je tebi kriv što nisi shvatio smisao priče tj. pouke. A da nije Bog upotrebljavao pagane poput Novuhodonosora da bi nešto poručio Jevrejima.

Ja nisam rekao da Bog ne moze dati primer pricom ili cak bajkom. Vec sam rekao da to nije obicna prica , zato sto je on na drugim mestima u svojim govorima potvrdio detalje iz te price i Jovan u otkrivenju je to potvrdio. I ti ne mozes to osporiti. Nisi u stanju!
Svakako nije mjesto mučenja, pakao je grob.

Ma kako da ne!

A bili ste potvrdili da postoji mesto mucenja cim postoji muka. A cim postoji mesto mucenja onda Isus nije pricao bajku o mucenju koja znaci nesto drugo!

I to ste potvrdili!

Pa onda tuc muc.. znas Mire , nije pakao odmah posle smrti vec je nakon Hristovog dolaska.

A Hristos jasno kaze da je odmah posle smrti mucenje, i Petar to svedoci kad kaze da im se propoveda evandjelje, i Juda kaze da se gradovi tj. ljudi muce u njima - "muce se u vecnom ognju"! (I to izvrcete). I Jovan kaze da "pakao dade svoje mrtvace" sto je dokaz da je postojao od ranije, a nije nacinjen posle Hristovog dolaska!

Sve izvrcete!
Naravno, nekome kome je isključen razum teško je dokazati da je muka kazna, a ne vječno kažnjavanje.

Nisam ja nigde rekao da je kaznjavanje vecno! Ne mora biti! A ti si iskljucio razum, jer neprestano govoris da neko tvrdi ono sto ne tvrdi!

Kao i dim iz Edoma što se danas diže, eno se još vidi. :oopss:

Nisam li ti milion puta ovo oborio?

Ovde se prorocanski govori o konacnom sudu:

"Jer se Gospod razgnevio na sve narode.. I sva ce se vojska nebeska rastopiti i savice se kao knjiga.. Nece se gasiti ni nocu ni danju, doveka ce se dizati dim njezin..." (Isaija 34,1-10)

Mučenje ne dokazuje vašu zabludu o vječnom mučenju, mučenje će biti, ali na kraju uništenje.

Mucenja ce biti i to je bitno. A svi dokazi su da je mucenje odmah nakon smrti a ne na kraju! Na kraju se muce samo oni koji su ostali zivi za vreme Hristovog drugog dolaska!
Za tebe je istina manipulacija, jer vam je PC isključila razum. A razum služi da se razumije.

Tebi su predrasude pomutile razum..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa po vama ne uzima Duh radi vaskrsenja vec zato sto mu manjka energije! Vama je Duh energija!

I nosi inf.

Covece Bozji , pa sta ima energija da se vraca Bogu, kao da on nema dovoljno energije kod sebe!

Pitaj Solomona. To što tebi nešto nema smisla, ne znači da nema.

Lepo sam ti pokazao stihovima da Isus predaje Duh i Stefan predaje Duh! Pa ne bi mu predavali bezlicnu energiju!!!

Naravno da taj duh nije osoba, nego nešto što oživljava. vidiš koliko je tvoja nauka besmislena, čovjek je postao živ kada je primio duh ž. a nije primio živo biće. Zato i predaje duh ž. jer zna da će umrijeti.

Bezobrazan si! Namerno izazivas umesto da pricas lepo, takav i odgovor dobijes!

Mi ne verujemo u reinkarnaciju!

Vjerujete opis reinkarnacije je taman kao i vaše shvatanje da duša izlazi iz tijela nastavlja da živi i vraća se u tijelo, nebitna razlika je što je kod Hindusa samo drugo tijelo, nije više ta osoba, a kod vas je ista osoba.

Evo dokaza da vjerujete u reinkarnaciju, daću vaše shvatanje vaskr. i šta je reinkar.


Реинкарнација или препорађање (лат. re-incarnatio - поновно утеловљење) је веровање о поновном враћање душе у земаљско тело.

Vaše shvatanje vaskr.

Једног дана ће овај пролазни свет пропасти и наступиће вечно Царство Небеско у коме ће душе спасених, сједињене са својим васкрслим телима.

Dakle vraćaju se u tijelo. Negirate vaskrsenje. Dakle kod vas nije opis vaskr. nego je to reinkarnacija.

Kazes "uzme osobu da bi je vratio dole"?
Pa i vas uzme da bi vas vratio dole po vasoj teologiji!

Ne uzme. Lažeš.

Naravno da verujemo u vaskrsenje, a bas vi ne verujete!

To što ćeš reći formalno ne znači ništa, ono što vi vjerujete je reinkarnacija.

Naravno da verujemo u vaskrsenje, a bas vi ne verujete! U vasim knjigama je vaskrsenje "ponovno stvaranje" umesto "podizanje istog coveka" kako i pise u originalu!

To si izmislio. Dakle ne vjerujete u vask. nego u reinkarnaciju.

A Hristos rekao da odmah posle smrti ides u muku ili u blagostanje,

Onda vask. nema svrhu, naravno da Isus to nije rekao. Zato stoji da će ub grobovima čuti glas Isusa.

Tvoja nauka je u paganskoj mitol.

Jesi, rekao si da Duh ne nosi informaciju! Mesecima smo pricali o time. Ponavljao si to neprestano, i sad jos treba i da te citiram!?

Vrlo važno i da jesam. Opet to nije dokaz da si ti u pravu.

A Jovan ti u otkrivenju kaze da "nece imati mira dan i noc, i dim MUCENJA njihovog uzdizace se pred Bogim i svetim andjelima u veke vekova"!

Osporeno stihom iz SZ. To si izbjegao.

Kakav praznik pominjes?

Nikakve praznike ja nisam pominjao,

A jesam ja rekao da jesi. Rekao si da ovi nisu vjerovali u vask. a ja sam na to dodao da su imali praznik koji je ukazivao na vask. znači da su vjerovali.

Ti ne znaš ni šta sam ti rekao. Ili namjerno to izvrćeš.

Jel vidis koliki si ti licemer?

Ne bi trebalo uopste da pricam sa tobom, ali bas zato da poznas licemerstvo u sebi, zato pisem.

:roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Pa nisi ti u stanju da svoju nauku dokazes! Ti nista iz Pisma i ne dajes, vec iz zute stampe i 'rekao Tripo'! Neprestano pises kilometarske postove, odlika onih koji nemaju istinu pa pisu mnogo da zamazu oci!

Zato sam skupio tvoje i Nelsimove nebuloze koje ću da oborim Biblijom i da uh dam ovdje.

Nema potrebe dalje da čitam tvoje besmislice.

Evo kako Nelsim izvrće riječ Božju i vaši teolozi.
Nelsim Said
Telo i duh ne cine dusu, dusa je treci komponent.

------------------------------------------------------
Postanak 2,7 duša je spoj dvije komponente.

Oborena tvrdnja Nelsima.

idemo dalje.

Nelsim said:


Dusa je duhovni deo coveka


--------------------------------------

Oborena nauka Nelsima ovim stihom.
Djela apostolska 27,37 A svih nas je u lađi bilo
dvjesta sedamdeset i šest duša.


Nelsim said:


nemaju veze ni sa telom

--------------------------------------------


Postanak 46,18 To su bili potomci Zilpe, koju je Laban darovao svojoj kćeri Lei. Ona je tako rodila Jakovu šesnaest duša. Opet Nelsim oboren Biblijom.


Nelsim said:

Dokazuje jer Duh je zivot,

------------------------------------------

Da vidimo šta znači o origininalu riječ duh.
ruach: breath, wind, spirit
Original Word: ר֫וּחַ
Part of Speech: Noun Feminine
Transliteration: ruach
Phonetic Spelling: (roo'-akh)
Short Definition: spirit
NAS Exhaustive Concordance
Word Origin
from an unused word
Definition
breath, wind, spirit
NASB Translation
air (2), anger (1), blast (2), breath (31), breathless* (1), cool (1), courage (1), despondency* (1), exposed (1), grief* (1), heart (1), inspired (1), mind (3), motives (1), points (1), quick-tempered* (1), side (4), sides (2), Spirit (76), spirit (127), spirits (3), strength (1), temper (2), thoughts* (1), trustworthy* (1), wind (98), winds (7), windy (2), wrath (1).

Nigdje ne znači ŽIVOT.



Nelsim said:


a telo je krv i meso i ono nema veze sa dusom


------------------------------------------------------

Kako Nelsim izmišlja. Šta ono piše da je duša u krvi.


Nelsim said:


NE, duh zivotni i prah ne daju dusu.


--------------------------------------

Postanak 2,7


Dusa nije ceo covek.(Ovo je rekao jedan monah u razg. sa mnom na FB)

-------------------------------------------

Duša je čovjek.
nephesh: a soul, living being, life, self, person, desire, passion, appetite, emotion
Original Word: נָ֫פֶשׁ
Part of Speech: Noun Feminine
Transliteration: nephesh
Phonetic Spelling: (neh'-fesh)
Short Definition: soul


Nelsim said:


Bog je Duhovno bice


-------------------------------

Ne pričamo o Bogu nego o ljudima.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Postanak 46,27 I k tome dva sina Josipova što su mu se rodila u Egiptu. Prema tome, sve čeljadi Jakovljeva doma što se naseli u Egiptu bijaše sedamdeset duša

Свако иоле упознат са књижевним језиком може да направи разику између конкретног упућивања према нечему и прозног (или песничког) обраћања. Тако ја могу да напишем:

"У овој сали седи седамдесет глава".

Да ли то значи да су људи главе и да главе седе? Наравно да не. Негде се душа спомиње на овај начин, а негде се конкретно пише о души човечијој која је вредна Спасења, тј. страдања Христовог за ту исту нашу душу. Ово наше тело је смртно, што не значи да је и душа:

28. И не бојте се оних који убијају тело, а душу не могу убити; него се бојте Оног који може и душу и тело погубити у паклу. (Матеј 10)


Мислим да нема разлога понављати толико пута, претходних година смо рекли све ово.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Свако иоле упознат са књижевним језиком може да направи разику између конкретног упућивања према нечему и прозног (или песничког) обраћања. Тако ја могу да напишем:

"У овој сали седи седамдесет глава".

Što ne pogledaš hebr. original, gdje su značenja riječi. Glava ne znači tijelo,a duša znači osobu.

28. И не бојте се оних који убијају тело, а душу не могу убити; него се бојте Оног који може и душу и тело погубити у паклу. (Матеј 10)

Pa i ne znaš šta je ovdje rečeno, ovdje duša znači vječni život (po vaskr.) znači da pravednike mogu ubiti, ali im ne mogu oduzeti vječni život. Duša znači i život. A ne da je duša neki duh koji se ne može ubiti i da stih dokazuje besmrt. duše kao nekog duha koji nastavlja da žibi nakon smrti čovjeka.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
28. И не бојте се оних који убијају тело, а душу не могу убити; него се бојте Оног који може и душу и тело погубити у паклу. (Матеј 10)

Ovde Isus govori o ljudima koji mogu ubiti čoveka fizički, ali nemaju vlast nad njihovim spasenjem, odnosno - večnim životom koji će dobiti na kraju istorije sveta.

On upućuje na Boga koji može pogubiti celog čoveka za večnost, oduzeti mu trajno život, ili obeležje života.

Duša u bibliji predstavlja celog čoveka kao spoj tela, i životodavne sile Božje, jer biblija to i kaže "I STVORI BOG ČOVEKA OD PRAHA ZEMALJSKOG, I DUNU MU U NOS DUH ŽIVOTNI, I POSTA ČOVEK DUŠA ŽIVA"

Neki prevodioci umesto izraza "duša živa" stavljaju izraz "ŽIVO BIĆE"

Dakle, duša nije nešto što je Bog prilikom stvaranja usadio sa strane u čovekovo biće, ili nešto što može biti odvojeno od tela, ili što izlazi iz tela nakon smrti, već je duša izraz kojim je predstavljena manifestacija živog čoveka, živ čovek kao celina je duša živa - živo biće.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Наравно да није. Сада ћете рећи да није онако како пише, већ како су вас научили. Речи су потпуно јасне и нема никаквих стилских фигура да би се ми питали на шта се мисли.

, živ čovek kao celina je duša živa.

Ту се пише књижевним језиком. Зато ми и за животиње говоримо: жива душа. Буквализујете текст када вам треба да подржи одређене тврдње, књижевно, тј. стилско изражавање вас не занима. А не верујем да сте баш толико неписмени. Чак мислим да сте обојица веома способни да направите разлику.



Glava ne znači tijelo,a duša znači osobu.

У тој реченици и глава представља особу, јасно је као дан. Само теби не одговара објашњење. То је већ друга ствар.
 
Natrag
Top